Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


22
08.2006

Mbyllet pazari i “Xhabijes”, tregtaret ne tregun e ri

:::ShkoderZemer

16 Gusht Dje ka dale urdheri nga kryebashkiaku Artan Haxhi. Vendet e tregtimit jane vetem 110

Asnje tregtar i tregut me shumice te fruta perimeve nuk do te mund te ushtroje me aktivitetin e tij prane tregut ne fund te lagjes Xhabije. Ky eshte nje urdher i dale dje nga kryebashkiaku i Shkodres, Artan Haxhi. Tregu i shumices se fruta perimeve, ne hyrje te qytetit te Shkodres kishte vite qe ishte krijuar, por me ngritjen e tregut bashkekohor per tregtimin e ketyre mallrave, tregtaret nuk kishin pse te qendronin me ne tregun e vjeter, pasi nder te tjera i kishin krijuar nje imazh zhgenjyes hyrjes se qytetit te Shkodres.

Tregu i ri i fruta-perimeve i ndertuar ne kilometrin e pare te rruges nacionale Shkoder –Koplik, ka vene ne dispozicion te tregtareve te fruta-perimeve rreth 110 vende tregtimi. Perveç vendeve te tregtimit, tregu i ri, qe ze nje siperfaqe te konsiderueshme ofron per tregtaret dhe konsumatoret ambiente dhe sherbime te te gjitha parametarve bashkekohore, ashtu si dhe tregjet europiano-perendimore. Menjehere pas urdherit te dale nga Bashkia e Shkodres, per ndalimin e tregtimit ne menyre kategorike te fruta-perimeve tek tregu i “Xhabijes”, drejtori i pergjitshem i tregut te ri te ketyre artikujve u ka bere thirrje tregtareve, qe tregtonin ne tregun e vjeter qe te paraqiteshin sa me pare per regjistrim ne tregun e ri, pasi duke qene nje treg bashkekohor qe parashikon perfshirjen e te gjithe tregtareve te fruta perimeve dhe te fermereve te Qarkut te Shkodres, kerkesat jane te shumta. Shtimi i kerkesave do te sjelle dhe plotesimin e vendeve, prandaj tregtaret e kesaj kategorie, qe duan te vazhdojne tregtimin e artikujve te tyre, duhet patjeter te nxitojne ne rezervimin e vendeve te tregtimit. Ne rast vonese, shprehet drejtoi i Tregut te fruta perimeve Gezim Rama, ashkush nuk do te mbaje pergjegjesi per mossistemimin e tregtareve te shumices ne “Xhabije”, prane vendtregtimeve te tregut te ri.

V.Abdyli


[Submitted by ShkodraOnline]
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1923 sec, 0.0688 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB