Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


24
06.2006

NDERTIMORJA PRISH MBIKALIMET E PALIGJSHME NE HEKURUDHE

:::ShkoderZemer
E Shtune, 24 Qershor 2006


NDERTIMORJA PRISH MBIKALIMET E PALIGJSHME NE HEKURUDHE

SHKODER Policia Ndertimore e Shkodres ka nisur prishjen e mbikalimeve te paligjshme ne aksin hekurudhor nga kufiri me Lezhen e deri ne Han te Hotit. Ne kete aks hekurudhor numerohen rreth 50 mbikalime te tilla te vendosura kryesisht ne afersi te fshatrave te rrethit te Malesise se Madhe. Keto mbikalime jane bere nga banoret perreth per te shkurtuar rrugen per ne shtepi apo ne arat e mbjella. Ato jane bere disa here objekt aksidentesh, sic ka qene ai i plagosjes se 4 personave me 26 prill te dy viteve me pare ne afersi te Vrakes.

Po ashtu ne gusht te vitit te shkuar u plagos nje e moshuar ne afersi te lagjes Culaj ne Koplik, kurse ne mars te po ketij viti u rrezuan disa vagone treni. Sipas drejtorit te deges se policise ndertimore rajonale, Gjelosh Prendi, gjate aksionit per prishjen e mbikalimeve te paligjshme ne hekurudhe, ka pasur edhe rezistence nga persona qe kane shtepi dhe objekte te tjera aty afer.

I tille ka qene rasti i nje pronari magazine ne Hot, por ndertimoret e Shkodres jane mbeshtetur nga policia e rendit per te prishur mbikalimin. Nderhyrjet behen me pranine e specialisteve te hekurudhes, te cilet kane te percaktuar se cilat nga mbikalimet jane te paligjshme.
R. Llazari


[Submitted by ShkodraOnline]
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1790 sec, 0.0687 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,227kB