Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


24
06.2006

POLICIA PYJORE KAP DY KAMIONE ME LENDE DRUSORE KONTRABANDE

:::ShkoderZemer
E Shtune, 24 Qershor 2006


POLICIA PYJORE KAP DY KAMIONE ME LENDE DRUSORE KONTRABANDE

SHKODER Policia pyjore e Shkodres ka bllokuar dy kamione me lende drusore kontrabande. Ato jane kapur ne postbllokun e kesaj policie, tek Ura e Mesit. Nderkaq drejtuesit e mjeteve ndiqen per kundervajtje penale, ne gjendje te lire.

Dy kamionet transportonin lende drusore pa asnje dokumentacion, nga Thethi dhe malet e Cukalit. Qe nga fillimi i ketij viti jane zbuluar 37 raste kundervajtjeje te ketij lloji. Ne tete raste, personat jane derguar per ndjekje penale per "prerje te paligjshme pyjesh". Sipas shefit te policise pyjore te rrethit te Shkodres, Agim Dardha, qe nga fillimi i ketij viti jane ndaluar 34 kamione qe transportonin lende drusore kontrabande, ne akset rrugore Shkoder Vau i Dejes dhe Shkoder Shllak.

Kamionet me lende drusore kontrabande vijne te ngarkuar kryesisht nga pyjet e Cukalit e Dukagjinit dhe nga Puka e Fushe Arresi, ndersa ne Mes dhe ne Vaun e Dejes jane ngritur postblloqet e policise pyjore qe sherbejne 24 ore pa nderprerje.

Efektivat e kesaj strukture punojne te pambrojtur, me rroga te uleta dhe nuk iu paguhen dieta per sherbimet. Per drejtuesit e policise pyjore, problem eshte qarkullimi i automjeteve qe transportojne lende drusore kontrabande pa targa.
Rudina Llazari


[Submitted by ShkodraOnline]
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1942 sec, 0.0735 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,227kB