Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


30
10.2008

Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I

:::ShkoderZemer
(Per ta zmadhuar trokit ne katrorin e vogel ketu siper)
Komenti 24printer friendly
Comments
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, rejan 30 Oct : 08:37 Reply to this

Ju pergezoj per temen dhe per sa i perket te ftuarve nuk jam dakort me zotin Bakalli nuk jam dakort qe qytetit po i zihet fryma,mendoj qe qyteti yne ka nevoje per ndertimet e reja duke pasur parasysh se sa pas dore eshte lene.megjithate qyteti yne nuk e ka shokun ne Shqiperi edhe pse "elita" thone se ka ikur dhe qe s'jam dakort sepse elita jemi ne dhe femijet tane qe po jetojme ketu dhe do durojme derisa ta shohim Shkodren lule permbi lule.faleminderit
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, belgium 30 Oct : 12:03 Reply to this

Ky program asht si gjith tjeret dhe mendoj nuk kishte asgja reale per te sotmen thjesht permbledhje historijet kishte ma shum.....nji rikujtes ishte asgja tjeter, per ato qe nuk dijne per shkodren.nga rozafa deri te ndertimet shum qesharake mendoj.me kujtohet origjinal kur vjen prag zgjedhjet e partit qe kan nevoj me marr voten gratis prej shkodret e prekun ne nostalgji shkodranin...
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, L - N 30 Oct : 12:54 Reply to this

ShkoderZemer si administratori dhe si i zoti ktij forum dhe faqes shkodraonline du me te falenderu 1 milion here per vidion qe ke vu ne faqe te pare te marrun prej topshow te top chanel per Shkodren sepse me ke mrekullu e ma ke rregullu diten mu por ma shum se gjithca ishalla vet Shkodrant qe vin ktu ne kyt forum te ken munsin me dit se kush jan metaman e se kush asht kjo Shkoder qe ja hangsha at Zemer se eksitohem kur e menoj e kur e kujtoj
Shum shum 1 milion here falemners zotni i nerum ShkoderZemer

Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, babo 30 Oct : 14:07 Reply to this

une e kam pa ate nate dhe pak a shume jam dakord me belgium qe u shfaq nji pjese historie dhe rikujtimi aty. gjithsesi me pelqeu shume
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, Frashni 30 Oct : 20:43 Reply to this

Pak a shume jam dakort me parafolesit, por duhet te kujtojme gjithmone ate qe ne ishim dikure, per te pare rrugen nga erdhem dhe gabimet qe kemi bere, per te qene optimist per te ardhmen. Mendoj se ne kete kuptim ky emision kishte vlera,po si gjithmone pa u shkuar gjerave deri ne fundin e tyre sadoqe ai fund ndoshta eshte pak i veshtire per tu pranuar. Te gjith te ftuarit jane figura qe e nderojne Shkodren, por nuk arrijne ta cojne atje ku ajo ka vendin e saje historik. Faleminderit dhe urime per diskutimet
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, Loris 30 Oct : 22:19 Reply to this

Jam dakort me belgium, asht politike reklamuese per prag zgjedhjesh, nuk asht hera e pare qe bahet. Une gezohem per entuziazmin e Lec Nelit, me tamam gezohem por duhet fol hapur ma Lec Neli, nuk asht Shkodra aq e mire por duhet te bahena optimiste dhe duhet me punu shume qe me fol me superlativa si ato te tujat Lec. Te pershendes per ngrohtesin qe ke per Shkodren, bravo!
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, :::ShkoderZemer 30 Oct : 23:30 Reply to this

Nergis mire se ke ardhe nje here,

Ne fakt nqs nigjon me vemendje pervec Isa Alibalit, dhe ky vetem ne disa fusha, te gjithe ishin pesimista per jeten sot ne Shkoder. Kjo trego nje realitet te kohes.

Paneli i te ftumve ne pergjithesi foli shumeeeeeeeee mire, pra tane diten me fol me u shpreh dhe me dhane mendimet e tyne per qytetin tone. I lumte te gjitheve.

Nje gja qe doli ne pah asht se askush nuk kishte zgjidhje per Shkodren. Kjo e pohoj nuk asht e leht dhe nuk i takon 1 personit te vendosin.

Gjithe keto te ftuar dhe te tjere duhen organizuar, "simbas shpjegimit te Kelmendit" qe te ulen dhe te bisedojne si mund ta bajne Shkodren ma te mire ma te gjallerume. Kuptohen qe edhe te tjere duhet te marrin pjese si arkitekt Zef Cuni e inxhiner ndertimit si Reshat Kockici.

Uroj qe keto qe folen ne ket panel te vazhdojne punen e tyre dhe t'i japin Shkodres sa ma shume qe te munden. Une i uroj dhe i pergezoj per pjesmarrjen ne kete program.
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, Loris 30 Oct : 23:36 Reply to this

ShkoderZemer me fole asht gjaja ma kollajte me ba. Punen se ban kush (me pak perjashtime)keshtuqe vertet komplimente qe kane marre pjese ne diskutim, por kena nevoje per vepra shkoderZemer, jo ma per fjale. Por sic the edhe ti, urojm qe keto njerez me bagazh dijesh te japin dicka konkrete per Shkodren se me tamam e meriton.
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, ⓐ-ⓒⓐⓣ 30 Oct : 23:44 Reply to this

Mire thote nergis asht kollaj me fole...puna asht me pa ndryshime...histori dihet se ka dhe te vjeter po nuk mund te lavderohemi me te kaluaren...ajo te maban deri ne nje fare limiti...po realiteti asht se duhet me ece ne hapa te shpejte dhe me kriju sa ma shume mundesi per vende pune...dhe ne kete menyre rinia te ushtroje profesionin e tyne ne shkoder e jo me shku ne tirane...ose jashte..nejse une jam jashte dhe nuk kam pikshikim real si keni ju atje po ishtu tu lexu e tu nigju..tana te mirat dhe suksese per te tane pa perjashtim..qe formojne popullsine e shkodres..
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, :::ShkoderZemer 31 Oct : 02:21 Reply to this

eh-sa vlera ke ,o Shkodra jone ! [ by rajana on Thu 30th Oct 08, 8:59pm]
Faleminders SHKODER ZEMER per mundesine e ketij filmimi ne Top Channl.
do ishte ma mire me marre pjse te gjithe ata shkodrane qe dine ma teper per kulturen shkodrane,duke fillu qe nga intelektuali,deri te ma i thjeshti .Nuk ka shkodran mos me fol dhe dy rreshta per vendin e vet,mos me dite historine, kulturen e vendit te vet.C'do kangetar duhet mi kendu shkodres,Cdo historian duhet me e ba sa ma mire ,historine e qytetit tone duke mos me hek as presjen.Per mendimin tem duhet me e marr ne dore rinia se ajo asht ne kohen e vet ,per me e rregullu sa ma mire sic e meriton verete SHKODRA Na pleqte jena per me pi kafe,per me mbajt niper e mbesa, boll kemi dhan ment.Na qe jena larg atdheut nga dhimbja qe kemi, nga zemra qe po na bahet cop nga malli mund te japin mendimin tone ,ose mund te shkruajm disa rreshta por meriten e keni ju aty qe perballeni me jeten, hallet e perditeshme.

ZOTI ju dhante shendet
myvela dervishaj
Filadelfi
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, shkodrani ne mergim 31 Oct : 02:28 Reply to this

me te thane te drejten pritsha dicka me teper nga ky diskutim(kur pashe titullin).
Jam dakort me disa me siper,por mu kujtua dicka tjeter,nje humor nga ana e kocos devolle:"Po paret ku jane mor zoti minister"(nese ju kujtohet).Nuk ka lidhje me kete gje por mua mu duk se pak u fol per ate cfare ishin mbledhe.
Gilmani e fuste ne aspektin politik,Primoja na doli pak pesimest ne nje kuptim tjeter;Kelmendi foli banalitet dhe qesh e njesh shavi nje pjese te popullsise;Nexhmiu donte ti linte fisit te tij meritat etj etj etj
Pra per mendimin tim nuk e di ku e kishte te miren ku emision.
Ne te vertete u prek pak tanget por nuk u tha asgje.Ne te vertete ne vend te disave u donte te merrte pjese ne emision ndonje arkitekt,ndonje historian i shquar.
Me teper ky emision ishte sic tha dhe Belgium,nje rikujtese dhe nje propogande ne prag zgjedhjesh pe ti bere pak qejfin shkodres si djep i kultures.
Kulture e Historia ka mbetur vetem ne leter mendoj une.Cfare i ka mbetur Shkodres tani ?Me cfare mund te krenohemi?Kalaja e ka mbrenda pabesine(dhe eshte e mira te mos krenohemi shume me te);Kafja e madhe eshte e mbyllur;piaces i ka ikur bukuria e dikurshme;shtepite e vjetra muze nuk ekzistojne me;lagje te vjetra karakteristike nuk ka me,muzeum nuk ka etj etj etj .Dhe e gjithe kjo per faj te pushtetareve ne pushtet(e kam fjalen per ne shkoder)qe kane udhehequr qe me ardhjen e demokracise.Cfare kane bere keto per ruajtjen e kultures dhe te historise?Keto bene qe te shkaterohet cdo gje,ndertime vend e pa vend etj etj etj.
Ne kete emision u permend komunizmi.Tash 17 vjet e kemi nderrruar sistemin dhe duhet te mendojme te ecim perpara dhe vetem perpara.
Dhe keto njerez qe ishin te ftuar ne studio pothuajse kerkush nuk e ka ngritur zerin per keto probleme ne gazeta dhe tv lokale.
Une nuk jam pesimist sic u shprehen apo doli nga te ftuarit ne studio,per te ardhmen e shkodres.Por me njerez te cilet jane sot qe e drejtojne shkodren(gje qe kerkush nuk e shprehu)apo e kane drejtuar nen frymen e interesit personal apo partiak ,nuk shoh ndonje perspektive apo zhvillim ne shkoder.
Problemi qendron se edhe sikur shumica nga nesh nese vendosim te kthehemi ne shkoder,kerkush nuk na afron vend pune qofte dhe me konkurs.Nuk te lajne te kanditojne per deputet ose kryetar bashkie sepse nuk je anetar i PD apo i PS ose duhesh te ndjekesh se cfate te thote Sala e Jozi apo Tosi e Rama.
Ky eshte nje mendimi i mi dhe me vjen keq per shkodren qe ku ka perfunduar gje te cilen nuk mund ti them eshte duke u zhvilluar me ndertimin e dy-tre pallateve apo me hapjen e dy-tre fabrikave qe i shfrytezojne ne maksimum punetoret dh enuk iu japin te drejta etj etj.Qe shkodra nuk ka rane ne duar te qytetarit shkodran qe te mendojne per shkodren dhe njerezit qe jetojnene te.

Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, :::ShkoderZemer 31 Oct : 03:11 Reply to this

Shkodrani ne mergim, te respektoj gjithmone mendimin tand por ketu ma siper qe fole nuk the ma shume se ato qe ishin ne studio. Nqs e lexon ca ke shkru e merr vesht.

Po pra te dashur shoke e miq, Shkodra ka shume probleme dhe nuk asht e leht me fol per zgjidhje. Eshte kollaj me fol eshte e vertet dhe te ftuarit e kishin kollaj me fol e me thane se gjithca do rregullohet por ato nuk folen ashtu ato shprehen realitetin e vendit.

Une tham se duhet te jena realista dhe optimista per Shkodren. Nje gershetim te tille duhet marre edhe per drejtimin e saj.
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, engjelli 31 Oct : 14:25 Reply to this

program shum i bukur. por show mbetet show qi asgja nuk ndryshon. me fjal t'bukra asht ngop shqipnia e shkodra. km.
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, L - N 31 Oct : 17:27 Reply to this

Pamvarsisht se gjithkush ka te drejten e opinjonit te kunert jam dakord qe ishte vetem show.

Por nuk jam hic dakord me thanien e persritun masiper qe asgja nuk nryshon ne Shkoder, sepse me duket asht ba model e mentalitet per disa Shkodran me prite prej qiellit e me prit prej tjera kuj n'lidhje me te ardhmen e Shkodres, besoj nuk menoj se gjithca ka mu ba e mu arrit prej zotsis te Shkodranve e njerzve te saj, asgja s'ka me na ARDH falas e per mshire apo per hater t'kalumes, show ishte vetem nji rifreskim e prezantim se kush asht Shkodra me pak fjale per 99% te Shqiptarve e shumic se vet Shkodranve qe nuk dine taman e taman se kush asht Shkodra.

Ta lajm pasunin historike e kulturore te Shkodres t'lidhjen Iliro-Shqiptare e te flasim per rrealitetin.

Zotni zoja e zonjusha cdo gja fillon prej te vedi dhe vetem prej vedit, ca jena na tuj fillu prej vedit tu ba per Shkodren, ne qoft se jena tu ba dica kena besim ne Shkoder kastan investojm atje, ne qofte se nuk jena tu ba e nuk e kena nermen me ba gja athere e kuptoj pesimizmin se nuk te lish e ardhmja e as e kalumja me Shkodren, kshtu qe per mu pak ransi ka opinjoni kur njeriu munohet vetem me qit bishta.

Optimizmi asht besim, ose e ke ose se ke, un per vedi e kam qorr e shum ekstrem per Shkodren kastan besoj e dashuroj mos me thane ma shum se 2 djem qe kam.

Realiteti asht se ne qoft se nuk bajm vedin me qellim me ba Shkodren athere Tirana-Durrsi e Emigrimi prap njaty jan prap e paci jeten e gjat e te lumtun si Shqiptare.

Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, Frashni 01 Nov : 02:51 Reply to this

Vetem 10% te patriotizmit te Lec Nelit te kishin pasur drejtuesit e Shkodres apo ata qe kane pasur ne dore dicka(shkodrane keta), Shkodra kurre nuk do ta kishte humbur shkelqimin. Ne kete emisin mu duk i sakte gjykimi i Z.Shllaku per arsyet e qenies se Shkodres ne kryqezimin e nevojave te rajonit(pozita gjeografike,piratet e otrantos,lumi i lundrueshem, etj)dhe arsyet e largimit nga ky kryqezim interesash, por nuk u tha aty asnje nga arsyet se perse Shkodra vazhdon te jete e spostuar nga epiqendra e zhvillimeve Shqiptare dhe rajonale. Mendoj se mundesite per kete sa vjen e po shterojne, per te arsyetuar sado pak gjith sa thashe une pyes veten dhe ju :- n.q.s rruga e Kosoves do te kalonte ne luginen e Drinit sa dhe si do perfitonte Shkodra? ; -n.q.s do te behej nje projekt per pastrimin e Bunes qe ajo te behej e lundrueshme me anije jo te vogla,sa i madh do te duhej nje port tek ura e Bunes? ;- ne kete rast Mali i Zi a do te ndertonte nje port te vetin ne afersi te kryeqytetit te vet , dhe keto zhvillime a do te benin te nevojshem qe gjurma e koridorit dhjete te kaloje nga Shkodra dhe jo nga Velipoja,po neqoftese fusim ketu mundesite industriale te Shkodres si : industria e perpunimit te bakrit, e prodhimit te cementos, e perpunimit te drurit,prodhimi i energjise hidrike e deri tek turizmi historik , kulturor, malor dhe bregdetare . te gjitha keto jane por nuk po shfrytezohen per te mire te brezave te ardhshem, fajin per kete une them se e kane ata qe kane ne dore sot,kishin dje, por per Skodren mendojne kur u duhet vota te cilen Shkodra ahtu si buken e jep me bujari......
Me falni per zgjatjen dhe ju uroj gjith te mirat te gjitheve.
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, shehrezade 01 Nov : 22:12 Reply to this

ky emisjon qi spo kam nerva me e degju a simeken (sflas per shkodrant qe participun)reklam turizmi per shqiptart se per te hujt as ne broshur e reklama turizmi se cojn shkodren po i cojn direkt ne kruj.Nejse hangshin vedin...

ca lodheni kot shkurt bini veriu ka ken Balli i SHQIPNIS E kombit e coptunen ska ma shqipni as kryeqytet patriotik ma,ska as shkoder.Nuk e zgidhin fjalt po koha e puna mendja e Zoti kur te lidhet me pjest e tjera te copzume ather balli do kthehet ne fron mbretnor e shkodra ka me mbretnu e Shqipnia me lulzu ose kena me ndej ishu si m...
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, Shkodra ;-) 02 Nov : 00:06 Reply to this

ai shpetim kelmendi na koriti...po a i kishte msu permendsh ata "perkufizime" aaa?...bravo Z.S.Capalikut dhe Z.G.Bakallit
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, nautilus 02 Nov : 12:58 Reply to this

per mu shkodra ka mbaru krejt.nuk mund te ecet akoma me te kaluaren.ai programi mu duk si ajo perralla na ishte...njihere.(program kot)mua nji diçka me vjen keq qe kam lane ato pleqt atje edhe sa ma shpejt do ti marr prej atje.per ato qe u thane aty ne program shkodres si ka mbet asgje(vetem historia).kam mendu para disa kohesh mu kthy e me punu ne shkoder por as qe me shkon neper mend!!!nuk ka ma qytetar e zotni ne shkoder me vjen keq ta them.nuk e mbaj mend kush e tha ne program se shkodra ska pase industri,shkodra ka pase por i kan shkaterru.FRASHNI flet per turizmin si potencial te madh per shkodren qe mua nuk me duket se e ka aq te madh.nuk ka mbet evropiani apo amerikani me ardh ne shkoder mor djale.ka vende shume ma te bukura ne ballkan e shqiperi.mos bani petulla ne uje.per mua me vjen keq ta tham por shkodra eshte kapitull i mbyllur
bye
[ edited 02 Nov : 12:59 ]
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, L - N 02 Nov : 13:26 Reply to this

Zotni i nerum vin mene mene asht kja bot e shyqyr qe na ka ardh kjo dit.

Shyqyr qe paske ik prej Shkodret mor vin e tu prift mare, po n'te njajten kohe shyqyr qe s'jan tan Shkodrant si ti se s'kishte me pas Shkoder hic as sot, masanej ti ke te drejten tane mi opinjonet tuja e mi jeten tane, kush nuk asht tu te detyru me dasht, nimu apo mu kthy ne Shkoder, gjithsesi zotni Shkodra s'ka maru kurr se pa Shkoder s'ka Iliri, se pa Shkoder s'ka as idenditet Shqiptar mos harro se te dyja fjalt si Iliri si Shqipni e kan zanafillen ne Shkoder, masanej mor zotni asht nji fakt qe pranohet prej psikologve se ai qe sdon bedin s'don kerken. Sa per Shkodren mos te shkojn nermen se ka maru e se ka me maru najhere sepse ka tbit e bijat e vet qe e kan dasht e kan me dasht gjithmone, njashtu si ka pas prej atyne bive e bijave qe e kan shit e kthy shpinen per kurgja. Shkodra per mu personalisht asht qyteti ma me potencial, domethans, historik, turistik e me potencial kulturor se cdo qytet tjeter ne shqipni pa xhelozi e ishalla tana qytetet tjera ecin vec perpara se tetan jena Shqiptare pamvarsisht dashnis teme per Shkodren


Sa per Shkodren s'ka nevoj mu anku kush e me ja qa hallin se ka njerzt e vet qe do te kujdesen gjithmone per te njashtu si kan ba gjithmone por ishalla na lajn tjert, si psikopatat, hajdutat, kriminelat e bastardhat Shqiptar si (Enver Hoxha e Fatos Nano) e si te hujt e vet psikopatat, hajdutat, kriminelat e bastardhat Shkodran megjithse kta ton i rregullojm vet ju gjejm rrugen avash avash po ca me ju ba da tjerve qe na bajn si Shqiptar e Shkodrane e na marrin ne qafe.

Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, belgium 02 Nov : 13:44 Reply to this

Ti ma lec neli ja fut me top ma naqe ..me vjen keq qe po te drejtohem kshtu ..hajdutat hajna&t e company.ne ket tem ju sugjeroj te diskutoni actualen qe po flitet ?? e jo me tregu patriotizem te vonum .nuk asht tema per ket pune e eja rreth enver hoxha fatos nano apo sali berisha qe nuk te kande ty me permend....
ky program mendoj duhet ju ta shpertheni ne diskutime por jo ta degjeneroni ..
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, L - N 02 Nov : 18:04 Reply to this

Nuk e maj men se te jam drejtu kun direkt ty belgium po hajt nejse, prap se kam nermen me e marr apo me e kthy kyt diskutim ne personal me ty. Sepse nuk kam as deshire e as vullnet me zgjat argumentin me ty belgium.

Gjithkush ka menen e opinjonin vet e shyqyr qi ka ardh koha me pas gjithkush opinjonin e vet e shyqyr qi nuk jena tan njisoj.


Sa per temen i mahem se s'ka si Shkodra e askush nuk i vjen afer ne librin tem personal dhe se emisjoni ishte i bukur per mu por po ashtu ishte pamjaftushem si kohe me pasqyru taman Shkodren
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, Loris 02 Nov : 20:35 Reply to this

E mesmja e arte-kjo kishte kene zgjidhja ma e duhun. Po me gjet nje te mesme mes realitetit te shfaqur nga Vin apo Belgium dhe optimizmit plot pathos te Lecit, Shkodra kishte ece disi ma mire.
Ju persh!
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, shehrezade 02 Nov : 22:15 Reply to this

nuk mund te quhet shkodra "kapitull i mbyllun"-se kapitulli myllet kur te vijn fundi i bots.A ish mendu para 100viteve pavarsia e Kosovs pse keka mbyll rruga per shkodren?pse kekan ma mir qytetet e tjera a ?shkodra pjes e Shqipnis a si a shk a shqipnia krejt.un jam optimiste tash Usa nuk bahna as ch,po MA MIR dmth relativisht.po a don koh,don shuuuum shummm koh dmth per Mu e vinin nuk a,per ne a kapitull i mbyllun po per nipat tham se ka mu rigjallnu.
Shkodra -Dje - Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa I, engjelli 03 Nov : 16:03 Reply to this

nuk thot kush si ke ken por si je. n'periudhen e demokracis tuj pa zemermirsin e shkodranit tan ata t'jugut qi vijn e bajn vizit per me marr voten e fillojn me fjal t'mdhaja tuj na lavdue para e mrapa, majtas e djathtas, nalt e posht. dikur po kta jugor na kan ba gjamen, sot kan vesh kostum blu, ros, verdh, jeshil etj. tash ka nis nji stil tjeter. jan disa shkodran qi na e bajn qefin. psh. shpetim kelmendi nuk asht shkodran por kosovar. babai i tij iku nga tito qi shikote me e vra se ishte nacionalist, kurse sot djali i tij (qi ban mir se flet se asht shkodran) ka nji alergji per katundart. harron lum zotnia se jan kta malcor qi kan majt shqipnin, jan burra te mir e te ndershem, qi nuk iu nenshktuene turkut sikurse familja e kelmendit qi mbiemrin e ka puro malcor, kurse babai i tij e ka emnin sheuqet nji emen tipik turk. pa malcor shqipnia kishte me fol turqisht. a e pat djalin e studiuesit hamdi bushatit, nexhmedini. ai foli er shkodren e vjeter dhe se asht ashtu se baba i tij ka pas librari te famshem n'shkoder, por gjithmone mbas librarive te famshme te jezuitve dhe franceskanve qi s'bashku kan pas ne kishen franceskane ne giuhadol 80,000 ekzemplar. nji ps e tyne kan ken antikuare, marr ne vatican e shkrue me dor germ per germ. e per cfar per me rujt emnin e vijimsin e shqypnis qi turku i sulltanve kerkon me e kthye ne stall bagtish bashk me vatikanin. sa ma shum vitet kalojn aq ma teper e shohim humbjen qi turkia i bani shqypnis e shkoderloces ton. nuk jam per me fol me nacionalizem te disa tipave edhe ne chatin ton. i kena edhe ktu pak ma nal. klm.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2897 sec, 0.0985 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,292kB