Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


21
02.2009

Prokuroria e Shkodres, klan me Gjykaten e Apelit

:::ShkoderZemer
Shkoder- Prokuroria e Shkodres eshte bere klan me Gjykaten e Apelit ne kete qytet. Kete fakt e kane bere te ditur dje, gjyqtaret e Gjykates se Shkalles se Pare gjate zhvillimit te analizes nje vjetore te punes se tyre, ku ishte i pranishem dhe zevendeskryetari i

Keshillit te Larte te Drejtesise Kreshnik Spahiu. Disa prej gjyqtareve kane pranuar dje se ekziston nje hendek mes tyre dhe Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Shkoder. Trupat gjykuese e kane argumentuar kete fakt duke u mbeshtetur ne disa ceshtje gjyqesore, qe per kohe te tera sillen e risillen ne shkallet e ndryshme per gjykim. "Ekziston nje lidhjes mes prokurorise dhe Gjykates se Apelit ne Shkoder", kane argumentuar dje gjyqtaret. "Jo ralle here kthehen ceshtjet me pretekste te kota dhe kjo, se kerkesa eshte e prokurorit. Vleresimi eshte i njejte", ka deklaruar dje gjyqtarja Arta Llazari. Nga ana tjeter drejtuesi i Prokurorise se Shkodres, Perparim Kulluri eshte kunderpergjigjur duke deklaruar se "Jeni ju qe na detyroni te kthejme ceshtjet". Vete kryetari i Gjykates se Apelit Shkoder, Fatmir Hoxha, i prekur nga akuzimet e kolegeve te tij ka shpjeguar se disa gjykime te dhena nga ana e Gjyqtareve te Shkalles se Pare, jane feminore dhe qesharake. Nga ana tjeter zevendes kryetari i KLD-se, Kreshnik Spahiu iu ka bere te ditur gjyqtareve, se cilesia e gjykimeve penale eshte e dobet. Rudina Llazari Kohajone.com

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1555 sec, 0.0370 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 1,327kB