Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


27
06.2006

Avokati i Shtetit takim me drejtuesit e institucioneve

:::ShkoderZemer
GAZETA E SHKODRES
Qershor 27, 2006

Rastet e shumta te humbjeve te gjyqeve per çeshtje pronesie apo te çeshtjeve te natyrave te tjera nga ana e institucioneve shteterore ka derguar dje ne Shkoder, perfaqesues te Avokatit te Shtetit. Numri nje i Avokatit te Shtetit, Artan Kodheli dje ka organizuar ne Prefekture nje takim me drejtues te institucioneve te ndryshme ne qytetin verior. Gjate ketij takimi ai ka bere te qarte funksionet e Avokatit te Shtetit dhe ka kerkuar rritjen e bashkepunimit mes paleve. “Detyra jone eshte dhenia falas e ndihmes teknike dhe mbeshtetja e institucioneve shteterore kur jane ne gjyq. Deri tani nuk ka pasur bashkepunim mes paleve, gje qe ka çuar ne shtimin e numrit te humbjeve te gjyqeve te ndryshme nga institucionet”, eshte shprehur Kodheli. Sipas tij drejtuesit e ndermarrjeve te ndryshme, apo juristet e ketyre ndermarrjeve nuk kane kerkuar ndihmen e tyre. Avokati i Shtetit eshte ngritur ne rang Gjykatash Apeli. Jane 6 zyra te tilla ne te gjithe vendin.


[Submitted by ShkodraOnline]
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1745 sec, 0.0395 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,227kB