Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


30
09.2006

Pjeter Arbnori shpallet “qytetar nderi” ne Shkoder

:::ShkoderZemer
Anila Dushi

Shkoder
Shkoder- Keshilli bashkiak i Shkodres, ne mbledhjen e tij te radhes ka nderuar me titullin Qytetar Nderi i Shkodres, Pjeter Arbnorin , pas vdekjes. Pjeter Arbnori ka lindur ne Shkoder dhe ka qene 5 here deputet i saj, si perfaqesues i PD, dhe mandatet i ka marre permes fitores ne zgjedhje te drejtperdrejta. Pas vdekjes se tij ne korrik te ketij viti, komisioni i vleresimit te figurave prane keshillit bashkiak Shkoder ka marre ne shqyrtim propozimin per dhenien e titullit me te larte qe jep ky keshill, ate te qytetarit te nderit. Ne votimin e djeshem, keshilltaret bashkiake te pranishem kane votuar pro dhenies se ketij titulli, i cili perputhet dhe me kriterin e percaktuar ne rregulloren perkatese, sipas se ciles, per qytetaret shkodrane ky titull jepet vetem pas vdekjes.

30/09/2006
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2282 sec, 0.0869 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,210kB