Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


10
10.2006

Pak humor

:::ShkoderZemer
Miq te redaksise! Po Ju dergoj nji poezi humoristike te nxjerrun nga interneti. Po Ju pelqeu publikonje. Te fala Paul Tedeschini.

trokit ketu
Turp… ( Per ngjarjet ne Parlament)
1. UJKU thote:
28 Korrik 2006 @ 11:13 pm

Ne c’vend kemi lere Krenare dhe te dh…?
Ne Shqiperi!!!
Ku te hedhin me shume balte, dhe fajdet ti grijne parate?
Ne Shqiperi!!!
Ku jetojme aq te gezuar, xhepat bosh,deren blinduar?
Ne Shqiperi!!!
Ku ka baker,krom dhe ar po s’ka uj’as per tu lar’?
Ne Shqiperi!!!
Ku ka vlere me shume gomari, se shkencetari apo shkrimtari?
Ne Shqiperi!!!
Ku i veshin ne koke corapet dhe kallaci i lan hesapet?
Ne Shqiperi!!!
Ku ka “rend”, “paqe”, “qetesi” ku ujku per ujkun eshte njeri?
Ne Shqiperi!!!
Ku pelcet, kercet dyfeku, Ku pa djerse fitohet leku,
Ku hedh valle serbi e greku?
Ne Shqiperi!!!
Ku s’punojne hic kombinatet, Ku hajdutet po ngrene pallatet?
Ne Shqiperi!!!
Ku spiuni ben transparentin, Ku vampiret perbejn’ Parlamentin?
Ne Shqiperi!!!
Ku t’a vrasin Deputetin, Ku s’e p…Presidentin?
Ne Shqiperi!!!
Ku Qeveria ben Nastradinin, Ku sigurimi t”vjedh persekutimin?
Ne Shqiperi!!!
Ku Qeveria punon me banda, Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
Ne Shqiperi!!!
Ku vishet gjithe populli “me trim” i botes
Me tesha t’vdekunish te gjith’Europes?
Ne Shqiperi!!!

[Submitted by Paul Tedeschini]
Komenti 10printer friendly
Comments
Pak humor, medina 13 Apr : 01:02 Reply to this


kur hall ke dhe ndihme kerkon ,
a ka mendje te tjera
per ata qe vazhdimisht
mendje te ofrojn?

Pak humor, medina 13 Apr : 01:11 Reply to this


kur nje shkendi shkelqen
i vorfeni koken larteson
bota me sy tjeter te sheh
u be dhe ai thon
Pak humor, medina 13 Apr : 01:18 Reply to this

o ju qeveritare!
si nuk mendoni ,o ju gjynaqare,
si nuk mendoni per shqiperine
iken njerezit morren aratine
Pak humor, medina 13 Apr : 01:29 Reply to this


shoh femije te qeshur,
pa mekat jane ,te paster njelloj.
me poshte bertasin si bisha.
te mburin,te shajne kur si sheh.
c'fare thon sot ,neser dite tjeter e re.
kujdes duhet kur te flasesh.
si ne shkemb me gjemba te qendrosh.
nje fjale te ndigjojne,iku fjala.
gjithe vendi,madje deteve fluturon.


Pak humor, Anonymous 13 Apr : 01:37 Reply to this

''cohuni atdhetar,te tan bashkohuni.
te gjith si vllezen ne nji bes shtrengojuni.
mos shikjoni me u nda jug e veri,
po jepni besen me u bashku si ne shqypni.
dhe te tan me kendu hymnin per liri
Pak humor, medina 13 Apr : 01:45 Reply to this


per hir te botes duhet jetuar.
per dite veshur njelloj.
kur rroben ndryshojme .
ka dicka bota mendon.
Pak humor, medina 13 Apr : 01:53 Reply to this


te quhesh njeri eshte e lehte.
te jesh njeri eshte e veshtire.
perse iku nga i bukuri njeri ky karakter.
per te rregulluar jeten keshtu mendojne.
te ndrojne bese e fe kete veprojne,
kur dikush ndron bese e fe,
harojne se ZOTI ka ne dore jeten tone.
Pak humor, medina 13 Apr : 02:08 Reply to this

mjer ajo qe ne pjese i bie
nji fqinje me interes,
qe per c'do dite sherin e ndez.
mjer ajo qe ne pjese i bie
nje fqinj pa kulture,pa etiket,
per c'do dite shqetesim nga ajo pret.
Pak humor, medina 13 Apr : 02:33 Reply to this

perse pikellohesh per moshen qe kalon?.
perse mundohesh te ndjehesh gjalle?.
prano moshen o pleqeri,si mister ajo po vrapon.
perse zemra pleqerine nuk e pranon?.
nuk ke frike se nje dite t;i do vdesesh,
po ke frike se se dashuruari t'i do te rreshtesh!

un medina ,jetoj ne filadelfia
dhe pershendes gjite shkodranet se jeni me te miret.
Pak humor, medina 13 Apr : 02:56 Reply to this

per burrat tri shoqe te shqetesuara flisnin.
te njejte hall ato kishin.
eh!.te na thone burrat nje fjale te embel.
te te shplodhnin kur lodhesh,
te te gezonin kur shqetesohesh.
gjithe teka jane,
vetem fjale e tyre te shkoje.
nuk kenaqen asnjehere ,
dhe pse ne kembe i qendrojme.
te vene ne loje me femijet na ngjasojne.
te tria .nuk kerkojme shum.
te mos na dhunojne,
te mos na ofendojne,
te shkreta gra,ne nje perfundim dolen.
nuk kemi c'far te bejme,
te kemi femijet mire,
ne grate ashtu do shtyhemi me pahire.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2228 sec, 0.0909 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,235kB