Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


04
01.2011

Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy

:::ShkoderZemer

Vazhdo Leximin...
Komenti 15printer friendly
Comments
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Z. Zamir Kaceri 08 Jan : 01:22 Reply to this

Fyerjet nuk lejohen. Edituar nga admin
Re: Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, guest 17 Jan : 20:41 Reply to this

zamir e kam lexu komentin tan dhe me te than te drejten nga menyre e te shprehunit me ke ba me qesh me zor. si duket tjert nuk kan arrit me e pa nga ai kendveshtrim dhe me vjen keq per ata qe ta kan editu komentin, shum te lodhun. per kta pseudoartistat mos e hum kohen me u marr me ta ose me i nigju kangt e tyne, se destinacionin e kan te sigurt, harresen si gjithkun.
Re: Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Gjylbegu 18 Jan : 01:26 Reply to this

Nqoft se Rosela ka kendu me Sidi Bejlerin e Bujar Qamilin e i thu vedit se ka me kalu n'harres,je i lir me e mendu si t'dush "zotni", t'pakten ka kendu me ma t'miret e SHKODRES e them se vshtire ka me kalu n'harresen e mijra shkodranve!!
Ta la ty me shku me ba duet me pseudokangetaret e merdhitun !!


[ edited 18 Jan : 02:10 ]
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Ultra-Shkodrane 12 Jan : 23:19 Reply to this

Fyerjet nuk lejohen. Edituar nga admin
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, :::ShkoderZemer 13 Jan : 15:07 Reply to this

Mos paragjykoni kshtu ju lutem. Keto replika skane vend ktu.

Ajo po kendon Ne kete video dhe duhet te vlersohet Ne baze te saj. Sa intelekt e kulture ka apo jo nuk na takon Ne me fol e me paragjyku sepse nuk ashte vendi dhe nuk e njofim deri aty.

Ju lutem ju duhet te tregoni kulture kur komentoni.

Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, menelau 14 Jan : 18:03 Reply to this

Pse e tan kjo egersi mor ta marsha ?! Jam dakort me Shkoder Zemer . ketu nuk asht rasti me dhane vleresime per intelektin e kulturen e saj !
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Gjylbegu 17 Jan : 03:03 Reply to this

Un jam i njeanshem ne ket rast, tuj ken prej familjes se nderume shkodrane te Gjylbegajve dhe me vjen TURP, si shkodran te lexoj komente te tilla nga njerez qe NUK NJOH (e S'DU ME NJOH) dhe NUK NA NJOHIN duke perdor gojen si shkarpa. Po patet aq "zotnillek" e mend me na shit, shkoni me fol e me kendu ne kanale TV, ne koncerte, ne festivale, ne teater, ne sheshe e na i tregoni.
Respektin njeriu e fiton e nuk e blen.
Nese Rosela ka mberrit aty ku asht e ka thjesht per merite (qe kur ishte 15 vjecare, qe prej "Etheve te se premtes" e deri me sot, me kambet e veta; ne universitet, ne pune e ne ekrane televizive, si vajz shkodrane e respektume), pa ju shit askujt (e jo si ata kurvat 2 lekshe qe ju pelqejn shum vetem pse bajn perdemek se kendojne)
Ju duket leht (me fol) juve per nji shkodrane me shku me tregu vlerat e saj mes nji foleje me ujq si asht Tirana.(fatkeqsisht apo fatmirsisht, disa mundesi jan vetem atje) Pa dit se kena harru da gjarpnij si puna juj n'Shkoder.
S'po ju pyt kush se kush asht Rosela (e ju siguroj se s'po i nxehet fort per ju),e un nuk merrem me njerez mendjevegjel, dashakeqes, inacor, pa respekt e joqytetar.
Falenderoj perzemersisht Bujar Qamilin e Roselen pse mu si shkodran me bajn me u ndi krenar me ta !
E i uroj nga zemra tan t'mirat e ksaj bote gjith atyne qe na dojn t'miren e na permendin per mir..
Per edukaten qe kam marr nuk i kam uru askujt asnjiher keq ne jeten e tyne, por di vetem me ju than qe na marrshin tan t'ligat tan ata qe na dojn t'keqen! e TURP t'ju vijn per sa t'jen gjall per injorancen qe tregojn !

"PARAGJYKIMI ASHT VETEM SHENJ INJORANCE"[ edited 17 Jan : 04:29 ]
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Ultra-Shkodrane 17 Jan : 23:17 Reply to this

Nuk me pelqen hiq qi ma keni editu komentin tem.
Un kam te drejten e opinjonit si gjithkush tjeter, pra kam te drejten e opinjonit te kunert! apo nuk duhet me pas nji opinjon te kunert ne kyt faqe? sepse na editoni shkrimet!
Nuk jam tuj paragjyku por jam tuj shpreh preceptimin tem kundrejt nryshimit te dialektit te Rosela Gjylbegut.

Pse a doni mem ba me zort me thane brravo Rosela qi flet Tosknisht sa len Shkodren a?
Pse mor njerz? pse nuk me pelqen mu kur flet Rosela Tosknisht doni mem ba me zort me i than brravo Rosela?
E keni shum gabim dhe kjo diftan se sa mrapa bots jeni ju qi na akuzoni ne qi shprehim nji mendim te lire dhe qi na i shini komentet tona.

Nejse kjo asht e para dhe e funit here qi komentoj ne kyt faqe se nuk ja vlen!

Brravo Rosela Gjylbegu qi flet Tosknisht sa kalon Shkodren, se na e nderove Shkodren dhe familjen e Gjylbegve me intelektin dhe perkushtimin tand!!!
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Gjylbegu 18 Jan : 01:21 Reply to this

Nuk e kisha dit se kena shkodran "qytetar" kaq t'perkushtum ndaj gegnishtes, gati tuj fol si me ken separatista e jo shqiptar. un jam i lumtun qe jam shqiptar e krenar qe jam shkodran !
un s'di se c'edukat keni marr ju mor njerez por un n'shkoll n'Shkoder kam mesu gjuhen letrare, tuj hanger buk e tuj pi uj me gegnishten e tuj adhuru Migjenin e Cajupin, vellezerit Frasheri e Barletin e sa ma shum t'kesh aq ma mir asht. Se kultura nuk ka gjuh e dialekte! Pytja e vetme asht "a din a s'din", po s'dite, MOS FOL!
Kur njeriu del n'televizion duke ju u drejtu publikut SHQIPTAR (e jo vetem shkodran) minimumi qe mundet me ba asht me fol n'gjuh letrare, se n'shpi t'vet secili flet sesi don vet.
Ju flitni KOT, se as nuk e keni iden se kush asht Rosela Gjylbegu e nese komentet tuja jan fshi asht thjesht sepse kur njerez si ju kan gjana KOT me than asht ma mir mos me hap goj. Si i thjojn asaj fjales t'urt: "Qeni qe leh, nuk te han"...kshu qe kshilla jeme asht MOS LEHNI FORT !! sidomos kur nuk keni asnji kapacitet gjykimit artistik, por jeni vetem si grate e keqinja e llapazane kafenesh ! TURP ty Ultra-shkodrane (Ultra mos m'ban me t'than, se shkodrani i vertet ven mbiemrin e jo pseudsonim)
e ty guest, nqoft se Rosela ka kendu me Sidi Bejlerin e Bujar Qamilin e i thu vedit se ka me kalu n'harres,je i lir me e mendu si t'dush "zotni", t'pakten ka kendu me ma t'miret e SHKODRES e them se vshtire ka me kalu n'harresen e mijra shkodranve !!
Ta la ty me shku me ba duet me pseudokangetaret e merdhitun !!

[ edited 18 Jan : 02:09 ]
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, menelau 18 Jan : 08:37 Reply to this

M'falni Ultra- Shkodrane , po duj me dit se ç'ka don me thane 'shqype toskenisht e shqype gegenisht" ?!! Asht fjala per nji gjuhe me gramtike e sintakse identike te njajt . Kujt i hyjn n'pune kjo dasi per mendimin tem "ekstreme"qe ju demonstroni ketu ! Si muj me ken kaq radikal kur thojni 'se turpnohet Shkopdra kur Rosela kendon n'toskenisht ?!
I madhi Kristoforidhi , pat shkrue ne dy dialektet "Gjahun e malsorevet" me i tregue botes se gjuha jone asht fort e pasun dhe e larmishme. Besoj se me mirkuptoni !
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Ultra-Shkodrane 20 Jan : 21:59 Reply to this

Pash zoten ca jeni tu thane ju te dy masiper se sjam tu ju kuptu hic?

Kush kenka arritja e vlerave dhe te kulturs te Rosels, qi nryshon dialektin e nans, e qi asht rrite me te sa len uren e bacallekut?

Cfar vleret i shtoka Rosela Shkodres????????????????????????
Kur varros dialektin e vet e flet dialektin e tjra kuj???????????????????????????????????????????????????????????????

Apa mas e keni fjalen per vlerat e karriers te saj, se per Shkodren e vlerat Shkodrane s'ka nevoje per koment se shifen ? e s'ka nevoje per koment.

Mandej ku e shifni ju ekstrimizmin e rrespektit kundrejt dialektit dhe kulturs tande ?

M'falni ju jeni pionerat e partis, si produkt i tij domosdoshmerisht besoni se Enveri ishte civilizimi dhe cdo vler veriore asht vetem pengese!

Mar njerz ekstrimizem asht mas me mujt me fole dialektin tand sepse nuk te kupton kush e te vejn itiketa maloksh, pamvarsisht se dialekti jon asht ma i bukuri ne bote!

Mar njerz ekstrimizem asht me ju ba qefin da injorantave te Tirans qi deri dje kane jetu neper kaqorre pulash neper kneta e nji Dibrane si Ahmet zogu i bani njerz, apo kudo tjeter ne shqipni qi s'munden me te ndigju kur flet ne dialektin tand Geg!

Ekstremizem asht me vazhdu me pranu nji dialekt tjeter qi na asht detyru me force dje, e po na detyrohet me force e me poshtersina sot demek ne emen te gjuhs letrare.

Na i leni vlerat e kulturen, se per ju te dy masiper bashk me Roselen me duket mu, se vler e kulture asht vetem ca ju interreson ju, me siguri bahet fjale per xhep si ban Rosela, sepse ndani te njajtat mendime e qellime si rosela.

Ti gjylbeg mas fluturo perpjet vetem sepse je gjylbeg e vetem se e ke Roselen (qa di un qa), rri shtremt e fol drejt, mas i ban marrshalla budallallekut qi ban Rosela.

Mandej ju kam than edhe masiper, pse jeni gjylbeg nuk dan me thane se keni ndaj gja ma shum se tjert.
E mas fluturoni prej mbiemnit se vetem mbiemen asht ai i shkret, ju duhen ment e dija e mas na shitni mbiemnin per mend ti as Rosela qi pa i del zat kot vetem sepse jeni te nji fisi.
Mandej ne qofshin shum gjylbeg si ti e Rosela ju rroft mbiemni se s'juduhet gja ma.

Kurse ti mana manaferra (manalau) se as nikun s'pa di me ta lexu, mos na fol per ekstremizem se e kena jetu dhe pa e jetojm qysh se Gegnishtja dhe cdo vler Shkodrane e Gege u ba armiku i Partise e Popullit dje e sat.
Ti manalau ekstremizem asht mas me te pranu kush kulturen tande por me ta luftu me cdo gja qi me ta varros, e mas na ban si patriot se ma merr menja se edhe ti si Rosela me patriotizem kuptoni xhepin.
[ edited 20 Jan : 22:01 ]
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Gjylbegu 21 Jan : 01:02 Reply to this

Ti qenke nje injorante e lindun moj Ultra!! Me njerez si ty nuk ka muhabet, se ti nuk jep 1 opinion ose 1 gjykim, ti vetem ofendon. Erdhe ti me m'than mu se kush jam un e farefisi jem ? Ti n'krahasim me farefisin tem je vetem nji hiç, e cfar hiçit ! Heren tjeter , n'dac me fol per farefisin tem shko lexo librat e historise shkodrane se t'mungojn da informacione.
Ti ke ngaterru lirine e shprehjes me lirine e fymjes ( shembull konkret i fatkeqsis qe demokracia per t'cilen kam votu e votoj, ka prodhu ! )
Ti duhet t'jesh rrit te derdhja e ujnave t'zeza te ura e Bunes se per njerez si ti vec TURP me pas Shkodra....
Kuku n'gojen e kujt ka mbet Shkoderlocja e shkret.....e shkarpave 2 lekshe si puna jote !
Un jam ne mergim tuj kerku fatin tem e u dashka me t'dhan ty llogari per sa shkodran jena un e Rosela ?! Po t'pergjigjem a-la shkodrance moj njeri shpirtkeq :

Ti nuk je ultra-shkodrane, ti je vetem ultra-plehe, por te djeg fort me e pranu !
Njerezit si puna jote dijn me peshty vetem perpjet (se s'jan t'zot me ba gja tjeter, vetem me pas lakmi t'tjeret)...e heret a von (deshten apo s'deshten) ajo peshtyma tash po ju kthehet mbrapsht n'surrat.....e dhetfishume...
e atehere ki kujdes , se ke me e ndigju t'qeshunen teme tuj t'fishkllu nder vesh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


[ edited 21 Jan : 01:49 ]
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Ultra-Shkodrane 21 Jan : 20:15 Reply to this

Falemners ti "nji i fisit te Gjylbegve" sepse ti vetem konfirmove at qi thash masiper.

Shkodraonline te lumt per "pa-ansin e profesionizmin" qi mban me editimin e shkrimeve.
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, guest 21 Jan : 21:01 Reply to this

ultra shkodrane mos u ndiko nga editimi i shkrimeve sepse nuk jane te gjithe admin njesoj. disa prej tyne jane te pa anshem dhe te drejt por ka edhe disa tjer qe e kan tregu me kohe se sa mendjehapur dhe se kush jane.
Bujar Qamili & Rosela Gjylbegu - Po te jemi bashke ne te dy, Gjylbegu 23 Jan : 02:51 Reply to this

Un e kam mendjen tjeter kund me ca po ndodh n'Tiran e ju 2 hala ketu me dhan paragjykime si ma injorantet e injoranteve !
JUA PERSERIS : asht e kot me hup koh me ju ! asht si tuj ken me fol me gurin ! ..ju "falenderoj" per tan marrinat qe s'keni pertes me shkru, per pa-aftesite tuja si kritikues, per pa-zotnillekun tuj si shkodran e per fodullekun tuj personal !
"lum" Shkodra qe ju ka !
[ edited 23 Jan : 02:54 ]

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.5462 sec, 0.0874 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,267kB