Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


06
02.2011

Rita Ndoci Humori shkodran shijon në shtëpi

:IROLF:
Panorama - Ka kaluar vetëm një javë nga e diela e kaluar, kur e pamë këngëtaren Rita Ndoci në skenën e “E Diell”, në Top Channel. Përherë energjike, përherë e shkathët, shkodranes nuk i shpëtonte asnjë moment pa bërë batutat e saj. Ka ndodhur e njëjta gjë kudo ku ka qenë e ftuar në ardhjen e saj të fundit në Shqipëri,


përfshi këtu edhe programet radiofonike, ku ka mundur të lidhet drejtpërdrejt me disa prej bashkëqytetarëve të saj, që i sillnin kujtime të viteve të shkuara. Me humorin e saj, Rita nuk e kursente asnjëherë batutën, ashtu siç e kemi parë nga televizioni, që nuk e ka kursyer në asnjë rast. Përveç se për të kënduar, Rita Ndocin, në skenë e njohin kryesisht si aktore humori. Nga Rita Ndoci, e gjejmë të transformuar menjëherë në Shegushe Ligorin, Çiljeta Xhilagën, Aurela Gaçen e gjithëfarë artistësh a politikanësh që e frymëzojnë. Të duket kështu, meqenëse sjell në ekran personazhe që nuk kanë shumë kohë që janë shfaqur në skenë, së paku nuk janë të periudhës, kur Rita ishte në kohërat e saj. Në kohërat kur iu desh të linte Shqipërinë bashkë me të vëllain, Frederik Ndocin, drejt një rruge ndonëse të padëshiruar, të nevojshme për lirinë e tyre. Ashtu si në rastin e Alidës, as Rita nuk ka qenë pjesmarëse frekuente e skenës shqiptare, deri në kohët e fundit, kur “Këngët e Shekullit” bënë sërish tok emrat më të njohur të këngës së lehtë e asaj popullore shqiptare. Qëndrimin dhe historitë e këngëtarëve të sipërpërmendura, kemi mundur t’i mëosjmë ditë pas dite, ashtu siç të shtunave kemi dëgjuar zërin e tyre. Por kaq, si duket ka qenë tepër për Ema Ndojën.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2785 sec, 0.0770 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB