Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


14
02.2011

“Këngët e Shekullit”, një natë me Frederik Ndocin

:::ShkoderZemer
“Një natë e paharrueshme dhe e papërsëritshme”. Kështu e përkufizoi Pandi Laço prezantuesi dhe skenaristi i spektaklit të vetëm të muzikës popullore, mbrëmjen e së shtunës. Protagonist i mbrëmjes ishte Frederik Ndoci,një nga zërat më potent të muzikës shqiptare,i cili dhuroi një kolanë


muzikore të mrekullueshme në recitalin, që mbylli performance e tij të këtij sezoni, tek “Këngët e Shekullit”.Por surprizat kushtuar këngëtarit shkodran , qenë të shumta. Tinguj muzike, humor shkodran dhe miq të shumtë.
I pari që u ngjit në skenën e teatrit të Televizionit Klan, për të shoqëruar Ndocin në një duet të paparë ndonjëherë, ishte këngëtari korçar i muzikës së lehtë Sherif Merdani. Të dy artistët, intepretuan një potpuri me këngët më të njohura shkodrane.Një tjetër surprizë për Frederikun ka qenë dueti me këngëtaren e mirënjohur Myfarete Laze dhe në vijim me bashkëshorten e tij, Alisa Baraku.
Por ‘qershia mbi tortë’ ishte performanca me dy motrat e tij Juli dhe Rita Ndoci, të cilat erdhën posaçërisht nga Gjermania, për të rijetuar edhe një herë emocionet e së shkuarës
E kështu, mes njerëzve të dashur që i falën dashuri, Frederik Ndoci dhuroi një mbrëmje të mbushur me emocione të forta në spektaklin e madh të “Këngëve të Shekullit”

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2080 sec, 0.0981 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB