Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


22
09.2011

Trojet ne Shkoder turizmi shtrenjton patundshmerite

:::ShkoderZemer
Nga Shqiperia.com - Afërsia me Malin e Zi dhe Kosovën por dhe bukuria natyrore ka rritur ndjeshëm kërkesën për pasuri të paluajtshme në Shkodër. Kryesisht interesi është për troje dhe hapësira të mëdha ndërtimi, por si në të gjithë vendin ka paqartësi në titujt e pronësisë. Gjithsesi pasja e një prone në Shkodër është kërkesë e banorëve të saj dhe personave të tjerë.


"Dy vjetët e fundit cmimet janë ulur si pasojë e krizës. Normalisht, bumi i ndërtimeve ka bërë që konkurrenca të rritet dhe normalisht vjen dhe ulja e cmimeve. Nëse para dy vjetësh apartamentit janë shitur me 650 euro dhe lart, sivjet shiten me 500-550 që është një cmim mesatar. Afër qytetit cmimet variojnë, 100-150 euro për terren të papërdorura, pa ndërtim sipër. Në qendër mund të shkojnë 350 euro metri katror. Ndërsa në bregdet cmimet variojnë. Bregdeti është tjetër problem se ka shumë informalitet", tha Franc Thanza, ekspert imobiliar

Fatmirësisht në qytetin e Shkodrës po punimet bazohen mbi një plan rregullues. Agjencitë imobiliare thonë se si investitorët ashtu dhe blerësit e dinë se ku ndërtohet dhe si janë rregullat urbanistike. Vitet e fundit vlera e pronave në qytet është rritur dhe nga investimet në infrastrukturë.

Florian Papadhimitri


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2230 sec, 0.0654 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB