Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


08
10.2011

Mblidhet keshilli i liqenit te Shkodres

:::ShkoderZemer
Dita e premte shenoi nje takim te rendesishem mes anetareve te komisjonit te Liqenit te Shkoders me perfaqesi Shqipetare dhe Malazeze. Fale bashkepunimit dypalesh dhe mbeshtetjes nderkombetare te Fondit per Mjedisin Global dhe Bankes Boterore Shqiperia dhe Mali I zi kane ndertuar mekanizma te perbashketa qe lidhen me monitorimin e liqenit te Shkodres, harmonizimin e regjimit te mbrojtjes dhe menaxhimin e tij.


Ne takimin e organizuar ne GRAND HOTEL EUROPA ishin te pranishem perfaqesues nga Ministria e Mjedisit e shqiperise dhe Ministria per Zhvillimin e Qendrueshem dhe Turizmin ne Malin e Zi.Ne kuader te kesaj fushate po implementohen projekte ne vleren prej 4.5 mln dollare ne liqenin e Shkodres ku 1.9 milione dollare financohen ne pjesen shqipetare te liqenit. Sipas planit strategjik per liqenin e shkodres gjate vitit te fundit te ketij projekti do filloje restaurimi i objekteve social kulturore ne lagjet Shiroke dhe Zogaj, disiplonimi i mbetjeve nga uzina e aluminit e potgorices por edhe monitorimi i vazhdueshem ne kuader te mbrojtjes se liqenit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Mblidhet keshilli i liqenit te Shkodres, Al Bundy 11 Oct : 14:51 Reply to this

Kush mundet me shpjegu lidhjen mes restaurimit te objekteve social kulturore ne Shiroke e Zogaj me fondin per mbrotjen e liqenit te Shkodres?
Kushedi sa asht ba numri i milionerave me fondet qe jane akordu per liqenin Shkodres ne vite. Tana te faturume per takime e konferenca neper hotele te 'lira' si Grand Europa.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1953 sec, 0.0745 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB