Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


12
11.2011

Hidrocentrali i Ashtes do te nise operimin ne vitin 2012

:::ShkoderZemer
Tv1Channel - Hidrocentrali i Ashtes do te nise operimin e tij ne vitin 2012, ashtu sic eshte premtuar. Eshte shprehur keshtu ne takimin e radhes informues drejtori menaxhues i energji Ashta Dietmar Reiner, i cili ka shpjeguar fazat e punes qe po ndiqen ne terren. Nje nga investimet me te rendesishme ne veriun shqiptar ka nisur te marre faze pas faze formesimin e tij.Dietmar Reiner, drejtor menaxhues i "Energji Ashta" theksoi


"Pas nesh ju po shihni qe jane ne perfunim punimet per stacionin elektrik. Ne po punojme intensivisht ti permbahemi premtimit tone qe afatet te jene te realizueshme dhe te fillojme periudhen e operimit ne vitin 2012. Duhet te theksojme se mes ashta 1 dhe ashta 2, kemi nje hapesire kohe prej 4 muajsh. Pra rikonfirmoj edhe njehere se nisim funksionimin ne 2012. Ne kemi pare cdo turbine ne menyre te vecante dhe cdo gje paraqitet brenda normave. Ne muajt Prill – Maj do te nise operimi i pare dhe ne qershor do te nisim nje operim te qendrueshem te turbinave. Ashta 1 perfundon ne muajin shtator, ndersa ne fund te 2012 do te jete faze perfundimtare e Ashta 2."I pyetur nga tv1 channel nese rikthimi i situatave te nje viti me pare me permbytje do te ndikoje ne punimet ne terren, Reiner thekson:"Nese koha do te mbaje mire deri ne fund te nentorit apo fillim te dhjetorit, atehere operimi do te vijoje normalisht, pra nuk do te kete probleme."Me pas ne kete takim u ndane edhe 3 cmimet kryesore per punimin me te mire te piktures te realizuar nga femijet e shkollave te komunes Bushat, cmimi i trete 500 euro, i dyti 1 mije euro dhe i pari me 2 mije euro. Pjese e takimi ishte edhe kryetari komunes Bushat Zef Hila i cili e vleresoi kete investim teper pozitiv per te gjithe zonen.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1967 sec, 0.0697 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB