Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


18
11.2011

Merkatoja e dimrit: Vllaznia, 100 milionë lekë për ndryshimin

:::ShkoderZemer
Panorama - Rudi Vata, trajneri i Vllaznise - “Rudi, skuadra është në dorën tënde. Garancia jonë për merkaton e janarit është 100 milionë në dispozicion të blerjeve që t’i mendon se mund të bëhen. Besojmë se kjo është një shumë e mjaftueshme për të marrë lojtarë cilësorë në këtë periudhë”. Ka qenë kjo garancia që ka marrë trajneri Rudi Vata nga


kryebashkiaku i Shkodrës, Lorenc Luka, i cili është njëkohësisht president i Vllaznisë. Burime të sigurta pranë drejtuesve të klubit shkodran tregojnë për “Panorama Sport” se takimi kokë më kokë i Vatës me kryebashkiakun, ka zbuluar edhe shifrën që do të vihet në dispozicion për merkaton e janarit. 100 milionë lekë të vjetër duken të mjaftueshme për të bërë goditjet e duhura në merkato. Nisur edhe nga fakti që janari është një periudhë më shumë plotësuese, edhe Vllaznia nuk pritet të bëjë ndryshime rrënjësore. Gjithsesi, Vata ka marrë garanci nga klubi dhe tashmë ai po piketon emrat që mund të sjellë në Shkodër. Trajneri kuqeblu e ka shumë më të lehtë, pasi drejton një agjenci menaxhimi të lojtarëve dhe ky është një faktor i rëndësishëm për bindjen e atyre emrave që ai do të kërkojë të afrojë në ekip. Ndërkohë, përveç 100 milionëve nga ana e Bashkisë për merkaton, Vllaznia mund të përfitojë një buxhet edhe nga shitjet e lojtarëve. Kështu, nëse sulmuesi Xhevahir Sukaj largohet në janar, klubi përfiton 50 mijë euro. Nga ana tjetër, mendohet se talenti Armandio Vajushi nuk do të lihet i lirë pa 100 mijë euro. Burime pranë trajnerit Vata bëjnë të ditur se ky i fundit po mendon të afrojë në janar tre lojtarë që bëjnë diferencën. Bëhet fjalë për një mbrojtës, një mesfushor krahu dhe një sulmues. Gjithçka është në fazën fillestare, por trajneri vështirë se mund të nxjerrë emra para muajit janar.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2188 sec, 0.0829 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB