Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


29
11.2011

Sukaj pezullohet 4 muaj, gjobitet me 50% të pagës

:::ShkoderZemer
Mapo- SHKRUAN: Jeton Selimi - Drejtuesit e Vllaznisë kanë vendosur të ndëshkojnë sulmuesin. Në Shkodër dyshohet madje se mes lojtarit dhe drejtuesve të Skënderbeut mund të jetë arritur ndonjë kompromis. Vetë lojtari nuk është prononcuar


“I kisha bazuar skemat tek ai, më prishi planet e lojës,” do të ankohej me të drejtë trajneri i Vllaznisë Rudi Vata pas ndeshjes kundër Skënderbeut, sfidë e cila u mbyll 2-0 në favor të formacinit korçar të drejtuar nga Stanislav Levi. Por, ajo që ra në sy që në fillimin e ndeshjes ishte padyshim mungesa e goleadorit të Vllaznisë Xhevahir Sukajt, arsyeja e mungesës së të cilit nuk dihej. “Më tha se nuk ndjehej mirë, se nuk kishte dëshirë të luante,” do të tregonte Rudi Vata, por një ditë më pas tifozët e Vllaznisë ende nuk dinin se çfarë të thonin, ndërsa në ambientin sportiv shkodran u dyshua edhe për ndonjë kompromis të mundshëm mes Sukajt dhe Skënderbeut. Ndonëse asnjë nuk e deklaron zyrtarisht, fakti se lojtari vendosi të rebelohej pikërisht në sfidën me korçarët për paratë që pretendon (bëhet fjalë për rreth 10 mijë euro), kur mund ta kishte bërë këtë edhe në sfidat kundër Flamurtarit apo Tiranës, ka sjellë jo pak amulli në skuadrën kuqeblu. Megjithatë, në rrugë zyrtare, klubi shkodran vendosi të marrë masa kundër sulmuesit duke e cilësuar braktisjen e ndeshjes si një dëmtim direkt për objektivat sezonalë të Vllaznisë. Ndaj, Këshilli Mbikqyrës i KF Vllaznisë, vendosi ditën e djeshme që të “1. Të penalizojë futbollistin Xhevahir Sukaj në masën 50% të vlerës së kontratës. 2. Të pezullojë për 4 (katër) muaj futbollistin 3. Sukaj të stërvitet pranë ekipit të të rinjve të Vllaznisë.”

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3963 sec, 0.0393 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB