Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


18
12.2011

Vata: Trukimet? Gjendje alarmante, duhen masa

:::ShkoderZemer
Top-channel - Dyshimet për një “mal” trukimesh në ndeshjesh në sezonin e kaluar, gjithsej 12, dhe një nga sezoni i sivjetshëm, Kastrioti-Vllaznia (2-1), e luajtur më 2 tetorin e kaluar. Kjo çështje shqetëson edhe trajnerin e shkodranëve, Rudi Vata, i cili nuk mban përgjegjësi për atë kohë dhe e ka gojën e lirë të flasë për fenomenin. “Më shqetëson shumë. Flitet për futbollin shqiptar. Të gjithë këta tifozë që vijnë duan të shikojnë një futboll të


pastër dhe të drejtë. Më shqetëson dhe është shumë alarmante. Shpresoj dhe uroj që njerëzit që kanë në dorë fatet e futbollit shqiptar të merren me këtë punë më seriozisht, ta luftojnë sepse është e mundur për ta eliminuar. Pra uroj që shteti dhe Federata Shqiptare e Futbollit ta eliminojë këtë fenomen aq të dëmshëm për sportin dhe për futbollin në veçanti”.

Tekniku nuk dëshiron të flasë konkretisht për përfshirjen e Vllaznisë, por thjesht dënon fenomenin dhe kërkon marrje urgjente të masave për ta zhdukur atë. “Unë jam i sigurt që në futbollin shqiptar këto fenomene kanë ndodhur. Nuk është se po flitet tani. Ka pasur vite me radhë që është diskutuar dhe folur për trukimet. Tani kam përshtypjen që ‘pilafi nuk mban më ujë’ siç thotë populli. Them që është pjesa më negative e futbollit. Futbollit duhet të jetë i pastër dhe ashtu siç është i bukur dhe të përfundojë ashtu siç duhet të përfundojë, duke luftuar, duke punuar dhe duke derdhur djersë. Jo duke trukuar e duke gënjyer veten me imagjinata të tilla”, përfundoi Rudi Vata.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2100 sec, 0.0899 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB