Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


27
01.2012

“Buna e lundrueshme, projekt për thellimin”

:::ShkoderZemer
Panorama TIRANË- Kreu i qeverisë, Sali Berisha në mbledhjen e kabinetit, pasi ka falënderuar homologun malazez dhe gjithë të tjerët për mikpritjen gjatë vizitës së tij, ka bërë të ditur projektet për të cilat është rënë dakord mes palëve. “U ra dakord të fillohet menjëherë shqyrtimi i projektit për thellimin në Bunë, që mund të nënkuptojë Bunën e lundrueshme dhe kjo të ndodhë sa më


shpejt. Në Shkodër, bashkia sipas një marrëveshje duhet të ndërtojë molon që do lidhë Shkodrën me linjë ujore. Turistët e Ulqinit, Tivarit, Shkodrës, Velipojës, të mund të shijojnë një tur ujor në njërin prej komplekseve ujore më të bukura të planetit”- tha Berisha.
Ai ka deklaruar se projekti duhet të nisë sa më shpejt, ndërkohë që duhet të nisë me shpejtësi Ura në hyrje të Shkodrës, urë që hapet dhe që lejon lundrimin.
“Ekonomia turistike po shndërrohet në kryesoren, për këtë zonë ajo mund të jetë më kryesorja, ndaj duhen investime”- tha ai.
Me Malin e Zi është diskutuar subvencion për krocierat. “Është në detyrimin tonë që një pjesë të të ardhurave nga turizmi t’ia kthejmë po turizmit”- tha ai.

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
“Buna e lundrueshme, projekt për thellimin”, Al Bundy 27 Jan : 09:47 Reply to this

E msume maa tesh kangen trokit ketu

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1394 sec, 0.0284 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB