Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


18
02.2012

Shkodër, goditet grupi kriminal për vjedhje -9 vete.

:::ShkoderZemer
Shekulli - Në sajë të operacionit të koduar “Grabitqari”, i organizuar nga policia e Shkodrës është bërë i mundur goditja e një grupi kriminal, të cilët kanë kryer disa vepra penale.

Duke i’u referuar policisë, mësohet se në pranga kanë rënë nëntë shtetas:

1. Mhill Thepi, 20-vjeç, banues në fshatin Spathar, Shkodër.

2. Besmir Lugina, 25-vjeç, banues në fshatin Balldren, Lezhë.

3. Xhevahir Lugina, 23-vjeç, banues në fshatin Balldren, Lezhë.

4. Agron Thepi, 21-vjeç, banues në fshatin Spathar, Shkodër.

5. Ndue Ara, 25-vjeç, banues në Balldren, Lezhë.

6. Nikolin Pjetri, 25-vjeç, banues në Laç Vau i Dejës, Shkodër.

7. Dedë Thepi, 25-vjeç, banues në fshatin Spathar, Shkodër.

8. Pjetër Huba, 25-vjeç, banues në fshatin Mnelë, Shkodër.

9. Gjin Marku, 24-vjeç, banues në fshatin Kryebushat, Shkodër.


Shkodër, goditet grupi kriminal për vjedhje
Në sajë të operacionit të koduar “Grabitqari”, i organizuar nga policia e Shkodrës është bërë i mundur goditja e një grupi kriminal, të cilët kanë kryer disa vepra penale.

Duke i’u referuar policisë, mësohet se në pranga kanë rënë nëntë shtetas:

1. Mhill Thepi, 20-vjeç, banues në fshatin Spathar, Shkodër.

2. Besmir Lugina, 25-vjeç, banues në fshatin Balldren, Lezhë.

3. Xhevahir Lugina, 23-vjeç, banues në fshatin Balldren, Lezhë.

4. Agron Thepi, 21-vjeç, banues në fshatin Spathar, Shkodër.

5. Ndue Ara, 25-vjeç, banues në Balldren, Lezhë.

6. Nikolin Pjetri, 25-vjeç, banues në Laç Vau i Dejës, Shkodër.

7. Dedë Thepi, 25-vjeç, banues në fshatin Spathar, Shkodër.

8. Pjetër Huba, 25-vjeç, banues në fshatin Mnelë, Shkodër.

9. Gjin Marku, 24-vjeç, banues në fshatin Kryebushat, Shkodër.

Po ashtu është bërë shpallja në kërkim e një tjetër shtetasi, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur për arsye hetimi. Ndalimi i këtyre shtetasve është bërë pasi nga hetimet e kryera, rezulton se janë të dyshuar si autorë të disa ngjarjeve kriminale, kryesisht vjedhje.

Ndër të tjera, në kuadër të këtij operacioni, në bashkëpunim me strukturat e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Lezhë është bërë i mundur zbulimi dhe dokumentimi i ngjarjes së ndodhur me datë 30.12.2011 në fshatin Kallmet, ku janë shkatërruar me eksploziv shtyllat e tensionit të lartë.

Nga hetimet e kryera është bërë i mundur zbulimi dhe ndalimi i autorëve të kësaj ngjarje të cilët janë shtetasit:

1. Besmir Lugina, 25-vjeç, banues në Balldren, Lezhë.

2. Xhevahir lugina,23-vjeç, banues në Balldren, Lezhë.

3. Mhill Thepi, 20-vjeç, banues në fshatin Spathar, Shkodër.

4. Gazmir Dedaj, 22-vjeç, banues në fshatin Torovicë, Lezhë.

5. Aleksander Boka, 28-vjeç, banues në fshatin Balldren, Lezhë.

6. Ernest Preçi, 47-vjeç, banues në fshatin Juban Shkodër.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kanë kaluar për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Shkodër dhe Lezhë për veprat penale të “Vjedhjes me dhunë kryer në bashkëpunim”, “Vjedhjes në bashkëpunim”, “Mbajtjes pa leje të armëve të zjarrit”, “Shkatërrim prone me eksploziv e kryer në bashkëpunim”.Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Shkodër, goditet grupi kriminal për vjedhje -9 vete., ALBERTSA 18 Feb : 17:55 Reply to this

Hajna me shumic kjo esht e ardhmja e jon,dhe kto nuk i ka ba komunizmi hajna se kan le ne demokraci por e kan ne gjak si çdo shqiptar me vjedh.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1888 sec, 0.0442 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,231kB