Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


26
06.2012

Shkodër, Malaj: Arsimi profesional, prioritet i MASH-it

:::ShkoderZemer
"Arsimi profesional dhe sfidat e tij” ka qenë tema e një tryeze të rrumbullakët që Lëvizja e Gruas për Integrim ka zhvilluar në Shkodër. E pranishme në këtë tryezë zv/ministrja e Arsimit, Nora Malaj, duke theksuar se arsimi profesional është një nga prioritetet e Ministrisë së Arsimit, apeloi në drejtim të të rinjve shkodranë që të orientohen drejt tij, pasi mekanizma të tillë përbëjnë standardet që të gjithë kanë nevojë. Duke pranuar problemet që qarku i Shkodrës ka pasur në vite për punësimin, zv/ministria e Arsimit Nora Malaj tha se zhvillimi i arsimit profesional duhet të vijë në disa drejtime, në përputhje edhe me ofertat që ofron ky qark.
Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2460 sec, 0.0932 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,227kB