Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


29
06.2012

Universiteti i Shkodres kuotat e studentëve për çdo degë

:::ShkoderZemer
Panorama - Në të 11 universitetet e vendit do të pranohen 27.647 studentë. Qeveria miratoi dje vendimin për ciklin e parë të studimeve me kohë të plotë për vitin akademik 2012-2013. Sipas MASH, rreth 70% e maturantëve do të mund të ulen në auditorë. “Kuotat e pranimeve në studimet Bachelor në universitetet publike rriten 10% në krahasim me vitin e shkuar akademik”, sqaroi Ministria e Arsimit. Lexoni ne vazhdim kuotat per Universitetin "Luigj Gurakuqi" Shkoder.


Universiteti “L.Gurakuqi” Shkodër
Gjuhë – Letërsi 120
Gazetari dhe Komunikim 80
Histori 80
Gjeografi 70
Matematikë 120
Fizikë 100
Informatikë 150
Biologji – Kimi 80
Infermieri e Përgjithshme 100
Infermieri (Mami) 100
Infermieri (Fizioterapi) 25
Cikël i Ulët 120
Cikël i Ulët Parashkollor 50
Psikologji 50
Punë Sociale 50
Edukim Fizik dhe Sporte 50
Financë – Kontabilitet 150
Administrim – Biznes 150
Turizëm 100
Gjuhë Angleze 120
Gjuhë Italiane 60
Gjuhë Gjermane 60
Gjuhë Frënge 60
Drejtësi 200

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Universiteti i Shkodres kuotat e studentëve për çdo degë, ::bud:: 06 Jul : 20:31 Reply to this

paret per petagoget me marr klasen a jane te perfshime ketu apo jane extra?

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2800 sec, 0.0874 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB