Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


29
06.2012

Rruga Velipoje - Shkoder, fillojne aksidentet

:::ShkoderZemer
Aksident në Shkodër, plagosen dy të rinj. Një aksident me pasojë plagosjen rëndë të dy të rinjve ka ndodhur mbrëmë rreth ores 2 të mëngjesit në aksin Shkodër-Velipojë në vendin e quajtur ura Ded Gjo Lulit. Nje automjet tip Wolkswagen Polo qe drejtohej nga shtetasi Valentin Mihllaj nga Lezha, si pasoje e shpejtesise ka humbur kontrollin, duke u perplasur me nje tjeter automjet qe levizte ne drejtim te Shkodres. Nga ky aksident ka


mbetur te demtuar me plage serioze drejtuesi i Wolkswagen-it nga Lezha dhe shoku i tij qe ndodhej pasagjer.

Per rreth dy ore kohe qe jane kryer gjitha veprimet hetimore eshte mbajtur e bllokuar rruga Shkoder- Velipoje dhe automjetet qe ktheheshin nga Velipoja jane detyruar te kalojne nje rruge dytësore per ne shkoder. Nga hetimet e para rezulton qe drejtuesi i automjetit Wolkswagen te kete humbur kontrollin per shkak te shpejtesisë.

Vazhdo Leximin...
Komenti 3printer friendly
Comments
Rruga Velipoje - Shkoder, fillojne aksidentet, shkodra 02 Jul : 22:12 Reply to this

Po mire e kan... keta dojn me ba si shofera ne rruge qorre...Ishalla nuk marrin ne qaf ken se per kta spo me dhimen aspak drejt asja rruge shkofshin

Rruga Velipoje - Shkoder, fillojne aksidentet, Al Bundy 06 Jul : 12:38 Reply to this

Ne 2 te nadjes, rruga bosh shkapeten. Kjo den me than qe edhe me ken ajo rruge me 7 korsi qe shkojne e 8 qe vijne, prap kan me ndodh aksidente.Problemi nuk asht te rruga. Asht te njerezit
Rruga Velipoje - Shkoder, fillojne aksidentet, ::bud:: 06 Jul : 20:20 Reply to this

Ne timon mund te ishte kushdo. Per fat te keq aksidented nuk mund te ndalohen po te pakten mund te parandalohen duke qene i vet-dishem qe e papritura mund te ndodh per cdo sekond dhe duke qendruar vigjilent. Aksidenti asht nje fatkeqsi qe mun di ndolli gjithkuj pa parjashtim.
Problemi qendron ne moskujdesjen e drejtuesve te automjeteve dhe gjithashtu padituria dhe mos informimi nda organet ne detyre.

Rruget jane te ndertuara pa marre parasysh asnje plan sigurie po o burra shtroje e mbyll gropat.
Pa asnje sinjalistike, jithashtu policia veten te ven gjoba por nuk mundohet te krijoj plane strategjike per parandalimin e aksidenteve rrugore.

te difton fakti vete sesi merren patentat per nisje te makinave. Te mesojne sesi qarkullon benzina po nuk te mesojne pasojat dhe rreziqet e drejtimit te automjetit.
You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2419 sec, 0.0845 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,231kB