Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


29
07.2012

Vllaznia prezanton Vilfor Hysën: Besimin do ta shpërblej me gola

:::ShkoderZemer
Mapo - Vllaznia gjen sulmuesin për sezonin e ardhshëm. Ashtu siç pritej Vilfor Hysa ka firmosur kontratën njëvjeçare me kuqeblutë, duke shuar aludimet në media për të ardhmen e tij, por dhe për lojtarin që duhet të jetë në majën e repartit të avancuar tek Vllaznia. Në ambientet e klubit pranë stadiumit “Loro Boriçi”, sulmuesi tiranas ka firmosur kontratën që do e lidhë me shkodranët për një sezon. Kjo duket të jetë


zgjedhja përfundimtare e trajnerit Shpëtim Duro, i cili pasi nuk arriti të siguronte shërbimet e kroatit Pero Pejiç, mbylli me sukses afrimin e 22-vjeçarit.

Vetë Hysa, është shprehur i lumtur për aventurën e re, duke deklaruar se do të kërkojë që ta shpërbejë besimin e drejtuesve të Vllaznisë duke shënuar sa më shumë gola. “E kam të qartë se të gjithë presin shumë nga unë, por nëse më vijnë topat e duhur, golat nuk do të mungojnë,” ka thënë sulmuesi tiranas në fjalën e tij të parë si lojtar i Vllazninë.

Edhe pse karakteristikat e Pejiç me Hysën janë të ndryshme, për sa i përket sulmit duket që merkato të jetë e mbyllur, duke përjashtuar mundësinë e afrimit të ndonjë lojtari që të luajë rolin e alternativës për Hysën. Me afrimin e ish-sulmuesit të Tiranës konfigurohet për momentin formacioni i Vllaznisë që sheh plot tetë lojtarë të afruar në këtë merkato vere. Vujadinoviç, Smajli dhe Hajdari janë emrat e formacionit bazë që e mbyllën sezonin e kaluar me fanellën kuqeblu.

Ndërkohë janë tetë lojtarët e afruar duke nisur nga njohjet e vjetra Beqiri, Shtubina dhe Nallbani, për të vijuar me Osmanin, Begajn, Delic, Dragoi dhe Hysa. Me këta lojtarë në dispozicion por edhe të rinjtë e ardhur nga akademia, drejtuesit e Vllaznisë e shohin të kompletuar skuadrën, duke përjashtuar ndonjë afrim cilësor të orëve të fundit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3031 sec, 0.0925 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB