Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


08
10.2012

Vllaznia, fitore dhe vend i tretë në renditje

:::ShkoderZemer
Balkanweb - TIRANE-Një gol i Dragoit në minutën e 79-të i ka dhënë fitoren Vllaznisë në përballjen kundër Laçit, zhvilluar sot në Loro Boriçi”. Shkodranët janë ngjitur kështu në vendin e tretë, në kuotë të barabartë pikësh me Besën, e cila triumfoi 2-0 në Gjirokastër. Vllaznia ka qenë më kërkuese në takimin e djeshëm, por kurbinasit janë shfaqur tepër të rrezikshëm në kundërsulm. Ndeshja ka qenë tepër emocionuese, madje në minutën e 18-të ka patur


edhe një protestë të ashpër të futbollistëve shkodranë për penallti. Do të duhej minuta e 79-të për të zhbllokuar këtë takim, kur Dragoi i shërbyer nga Hysa, arriti të thyente portierin laçian.

Një gol që mjaftoi për tri pikët dhe fitoren e dytë radhazi për Vllazninë, pas asaj me Bylisin një javë më parë. Skuadra shkodrane ndodhet vetëm 3 pikë larg kreut të renditjes dhe dalëngadalë është duke u ngjitur, megjithë deklarimet modeste të deritanishme se synohet një vend në Kupat e Evropës.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3137 sec, 0.0979 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB