Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


22
01.2013

Grabiten 7.6 milionë lekë të Bashkisë së Vaut të Dejës, ndjekje penale rojes dhe arkëtares

::bud::
Kriza ekonomike dhe jo vetëm, ka bërë që numri i grabitjeve të rritet frikshëm. Tani vjedhjes nuk po i shpëtojnë as institucionet e pushtetit qendror dhe lokal. Viktima e radhës është Bashkia e Vaut të Dejës. Gjatë orëve të natës së kaluar, nga arka e kësaj bashkie janë grabitur një shumë prej tetë milionë lekësh.


Paratë ndodheshin në zyrën e financës ndërsa policia nuk ka konstatuar dëmtime të portës. Ajo ka bërë shoqërimin e disa prej të dyshuarve dhe po heton për gjetjen e autorëve. Në krye të këtij institucioni të pushtetit lokal qëndron Gjon Marku, i Partisë Demokratike.
Ngjarja
Ngjaja ka ndodhur gjatë natës ku persona akoma të paidentifikuar kanë hyrë në ambientet e Bashkisë së Vaut të Dejës dhe kanë thyer derën e zyrës së arkivës ku kanë marrë një shumë rreth 8 milionë lekë të vjetra që ndodheshin në kasafortë.
Autorët kanë shfrytëzuar natën dhe shiun e dendur që binte dhe janë larguar pa lënë gjurmë. Vjedhja është konstatuar mëngjesin e së premtes dhe është lajmëruar policia. Kjo ka bërë shoqërimin e disa të dyshuarve por akoma nuk ka asnjë prove që i lidh ato me vjedhjen.
Sipas policisë sasia e parave të vjedhura është 766.480 lekë të reja. Mendohet se autorët kanë hyrë nga dritarja e tualetit të godinës së Bashkisë, nëpërmjet korridorit janë ngjitur në katin e dyte, ku me mjete të forta kane hapur derën e arkivës së Bashkisë, ku ka qenë e vendosur kasaforta dhe kanë marrë shumën e parave.
Policia ka filluar procedimin penal në gjendje të lirë për veprën penale të shpërdorimit të detyrës për shtetasit, Vitore Gjon Gaci vjeç 50, me detyrë e arkëtare në Bashkinë e Vau Dejës Shkodër, banues në Laç Vau-Dejës rrethi Shkodër dhe Marko(Vital) Gjok Tanushi, 39 vjeç, me detyre roje private në Bashkinë Vau-Dejës, banues në Laç, Vau Dejës.
Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2077 sec, 0.0913 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,228kB