Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


22
04.2013

Shkodër, plagoset me katër plumba biznesmeni ndërtues

::bud::
Atentat me armë pronarit të firmës së ndërtimit “Besa konstruksion” në Shkodër. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar 5 herë me pistoletë në drejtim të 45-vjeçarit Besnik Fangaj teksa po futej në banesë, në lagjen “Kongresi i Përmetit”. Sipas uniformave blu, edhe pse ka marrë pak plagë në trup, gjendja e tij shëndetësore disa orë më vonë paraqitej jashtë rrezikut.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 të së premtes, kur biznesmeni Besnik Fangaj, pasi ka zbritur nga automjeti dhe po hynte në pallatin ku banonte në afërsi të stadiumit, është qëlluar disa herë me pistoletë nga një person që ndodhej brenda një automjeti. Autori i atentatit, siç duket nga rrethanat, ka ndjekur lëvizjet e biznesmenit dhe ka pritur momentin kur ai do të zbriste nga automjeti. Sapo ka dalluar siluetën e 45-vjeçarit Fangaj, ndaj tij është qëlluar me pistoletë 5 herë dhe, pas kësaj, autori i ngjarjes është larguar me shpejtësi pas kryerjes së krimit. Për pasojë, 4 plumba e kanë marrë biznesmenin në pjesën e shpatullës nga prapa. Biznesmenit të plagosur i kanë ardhur në ndihmë rojet private të bizneseve që gjendeshin aty pranë dhe, pasi e kanë ndihmuar për ta hipur në një automjet, e kanë dërguar në urgjencën e spitalit rajonal të Shkodrës, ku menjëherë i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe më pas është dërguar në reanimacion. Sipas bluzave të bardha, gjendja e të plagosurit nuk është e rëndë, ndaj dhe ai është jashtë rrezikut për jetën. Nga ana tjetër, në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta Policie, të cilat fillimisht kanë nisur të mbledhin provat e krimit. Nga këqyrja e vendit janë konstatuar 5 gëzhoja të armës së krimit, që rezultojnë të jenë të një pistolete TT. Njëkohësisht me sekuestrimin e provave materiale, blutë kanë marrë në pyetje edhe rojën e objektit ku banonte biznesmeni, për ta pyetur nëse e ka parë atentatorin apo ndonjë lëvizje të dyshimtë gjatë kësaj kohe përpara blloqeve të pallateve ku ndodhi ngjarja. Nga ana tjetër, efektivat e Policisë pritet të marrin edhe filmimet e kamerave të sigurisë të disa objekteve që gjenden pranë vendit të ngjarjes, për të identifikuar autorët e kësaj ngjarjeje të rëndë. Ende nuk dihen shkaqet e vërteta të ngjarjes, por pistat kryesore ku po hetohet është ndonjë konflikt i mundshëm pronësie, mbi trojet ku biznesmeni mund të ketë ndërtuar pallatet e tij, por nuk përjashtohet mundësia e ndonjë tentative grabitjeje. 45-vjeçari është nga fshati Bardhaj i komunës Rrethina dhe prej 5 vitesh ushtronte aktivitetin e tij si biznesmen ndërtimesh në zona të ndryshme të qytetit. Është i martuar dhe njihet si person tejet korrekt në marrëdhëniet e tij me njerëzit dhe person pa asnjë precedent të mëparshëm. Familjarët e të plagosurit kanë pohuar se i afërmi i tyre nuk ka pasur asnjëherë probleme apo konflikte me ndokënd, madje ai ka qenë një peron tejet i respektueshëm si me punonjësit e tij, ashtu edhe me personat që ka kontraktuar për ndërtime.
SHKODER/ RITVAN DIBRA
Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2977 sec, 0.0914 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB