Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


09
02.2007

Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës

:::ShkoderZemer
Miratohet zëvendësimi i Telitit në Ministrinë e Transporteve
9 Shkurt

Këshilli i Ministrave ka liruar nga detyra e prefektit të Qarkut të Shkodrës, Gjovalin Kolombin. Gjatë mbledhjes së qeverisë, anëtarët e kabinetit kanë votuar për lirimin e Kolombit dhe në vendin e tij me propozimin e Kryeministrit Sali Berisha është miratuar Maxhid Cungu. Vendimi i qeverisë është i bazuar në nenin 114 të Kushtetutës së Republikës. Po gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave është votuar për lirimin nga detyra e zëvendësministrit të Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, Armand Teliti. Në këtë post qeveria ka miratuar emrin e Nikolin Jakut. Teliti është kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e qytetit të Durrësit. Kështu ai është liruar nga posti i zëvendësministrit të Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit, në mënyrë që fushata e tij të jetë sa më transparente dhe të mos jetë e ndikuar nga posti që ai mban në qeveri.

Komenti 83printer friendly
Comments
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, amla 10 Feb : 02:52 Reply to this

Urime Shkoder ,spo baj ndonje koment pasi jane dy fjalt e para komenti im,po me vjen mire per Maxhid Cungun e njoh dhe kam mik eshte djale puntor dhe i pregaditur,po te doje dhe po e lane me punu si duhet ai mund te bej dicka per shkodren po si pak e cuditshme kjo levizje.....a thu din gja Jozi..........do shohim si do te rrjedhin ngjarjet..urime ...amla
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 10 Feb : 03:12 Reply to this

O amla,
Jozi e din shume mire kete gje.Kjo levizje asht ba per arsye qe merret vesh.Ku del tym ka dhe flake,pak a shume asht nje shprehje.
Njerezit kane folur,ja keshtu si puna jone dhe fjalet kane ecur.
Kjo levizje u priste per me u ba,per me i hedhe hi syve popullit te shkodres.Pra e keni dhe nje musliman me pozite.Pra perfekti musliman dhe kryetari i bashkise qe do te zgjidhet duhet me qene katolik.Sepse keshtu rezikonte bashkine ta humbiste(sepses 95% e posteve ne shkoder mbahen nga njerezit me fe katolike(njerez te Jozit),qe nuk kam ndonje kundershtim ne lidhje me fete por te kete te pakten nje balance).Jozi si dhelper qe eshte,arriti ta nuhase kete gje dhe e beri kurban Gjovalinin(nje njeri antimusliman,gje qe e ka deklaruar vehte ne nje rreth njerezish kur ka qene rektor dikur,pa ditur se ne ate rreth ka dhe musliman aty).Por shpresoj qe populli i shkodres te mos bjere pre e dinakerise se saj.
Sa per Maxhidin,kam respekt per te,e njoh mire, dhe eshte me te vertete nje djale i mire(dhender ne lagjen Rus i vogel) e punetor por jo per ate vend pune(sepse kush e kujton ate e kane perdorur gjithmone si lojtar rezerve per me mbylle birat e skutat).Megjithese i uroj suksese atij dhe pune te mbare dhe nje qendrim te gjate(deri ne fund te mandatit).
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 10 Feb : 03:16 Reply to this

Kjo levizje mund te ishte ba me kohe dhe jo tash perpara zgjedhjeve.Gjovalini nuk ka hedhe kanditadaturen per kryetar bashkie si puna e atij Teliti,qe u dote per me u shkarkue qe të mos u ndikuar nga posti që ai mban në qeveri. Pra shihet qarte se perse asht ba kjo levizje.
Me respekt
Shkodrani ne mergim


Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, avokat i kryetares se parlamentit 11 Feb : 17:37 Reply to this

jozi mire ja ka ba gjovalinit si antimysliman e fanatik e ka shkarku e ka vu nje mysliman dhe kshtu ka balancu drejtusat sipas feve respektive , ma i madhi i shkodres i takon me kene mysliman e kryetari i bashkise i takon me kene katolik domethane se jozi po punon shume mire. pike 2 pika..
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, Parruca 11 Feb : 18:58 Reply to this

Kurse une mendoj se e ka ba sepse ka ndi pakenaqesite e shkodranve dhe ka dashte me i dhane nje dore Lolit.Une uroj qe shkodranet te mos votojne per Lolin se u ba prefekt Maxhid Cungu dhe as te votojne Lolin se e meriton por te votojne Lolin se asht marre me fitu nje perfaqesues i PS-se ne Shkoder qofte ky edhe familje e mire dhe person i afte se do te ofendohej rande shpirti antikomunist i shkodranve(nga Shkodra)
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, .: Deno :. 11 Feb : 19:41 Reply to this

Un jam me mendimin e "shkodrani ne mergim " . Kjo qe thot zotnija asht ma se e vertet. Dhe jam shum i sigurte se vete jozi e ka propozu. A e han populli sapunin per djath, kjo eshte nje ceshtje qe duhet me u diskutu .....
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 14 Feb : 01:07 Reply to this

O Avokat
Deri diku bashkohem me ty,me ate cfare thua.Po ti si mendon:
Ka nje balancim ne shkoder me ate nderrrim kaq te shpejte e te bukur?E kam fjalen ne lidhje me postet drejtuese?(si drejtori i urbanistikes,i Hipotekes apo i elektrikut,i ujesjellesit etj etj etj ????Pra shkurt ,a ka balance apo jo,dua nje mendim tendin ne lidhje me kete gje(te sinqerte sigurisht apo dallim ).
Sa per "Parruca" kam ket emendim:
Dihet se shkodra ka nje shpirt antikomunist.Po si mbas teje,nese PD propzon nje "gomar",mos duhet ta votojme kete gomar?Pra me arsyen se eshte i PD?
Pastaj perdoret ajo shpreje:"asht ba gomari me qesh me ty(pra shkodron)?Keshtu ,a e duron nje ofendim te tille ti dhe ne si shkodrane per hatrin e nje partie qe vetem ka nxjerr dhe po nzjerr kujin me ne?Deri kur do vazhdoje kjo?Nuk them qe tia japin edhe voten PS ,ka edhe rruge tjeter te mesme qe duhet te zgjidhim ;,psh ashtu sic ja dhame me Bahri boricin por sic duket ne ate kohe (Sala me PD)e kuptoi por shume shpejt e harroi kete gje.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani 14 Feb : 03:27 Reply to this

po pikerisht ketu asht puna, se kete vit nuk ka asnje kandidat tjeter te pershtatshem, ose me votu kete lolon e Jozit, ose me votu per PS. e shkodrant e shkrete sdine se ca me ba. se kandidaturat e tjera jane merre njenin shkapete per tjetrin, me Tat Licin e kompani. po them ishalla nuk rrehet shkodra me nje levizje kaq taktike te Jozefines. e futen nje karrem, edhe ishalla nuk shkojne shkodranet si peshku pa kry, o burraaa. megjithese ne nje aspekt prape, i jap te drejte se dhe komunistave, sna e ban dora me ia dhane. po nami i bafte ma keq se jena skena mu ba, po te pakten te nxjerrin mesim Jozefina me kompani, qe sa urrehen ne shkoder per percamjet qe kane fute, e per urrejtjet qe kane hape .
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 14 Feb : 04:11 Reply to this

Mire ma "shkodrani".por puna qendron se keto ja morren dhe po ja marrin doren shkodres gjithnje e me shume.
Si bahet kjo pune?Jozi @Co nuk po nxjerrin mesim,vetem po pasurohen dhe populli i shkrete po fundoset keq e me keq.Po nxjerin kujin haptas me ne,sikur nuk ka shkodra djem te mire por kemi mbetur per "to" se nuk asht kush tjeter?
Ma mire mos me shku hic ai popull ne qendrat e votimeve,them une.Le ta marrin vesh Sala,Jozi @Co se boll jane tallur me popullin e shkodres.Ose ma mire me i dhane voten "kot" nje te panjohuri(as PD ,PS as Tat licit me shoke).Ta djegun voten.
Dhe ta shohim pastaj sa fort na don Jozi,Sala @Co dhe sa mendojne per shkodren.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 08:14 Reply to this

Hajde mos e vrani mendjen, se sigurisht qe PD do fitoje edhe kete here ne shkoder. Po te kishte hedhur kandidaturen shkodrani i merguar gjerat do kishin shkuar ndryshe. Por afatet ligjore per kerkesat e kandidateve kane kaluar dhe ngelet te presim deri ne zgjedhjet e ardhshme qe me ne fund shkodrani i merguar te vendose te jape kontributin e tij per te miren e shkodres.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, sokoli 14 Feb : 08:22 Reply to this

SHkodrani ne mergim jam shum dakort me ty duhet mos me votu njehere askush qe ishalla xajn mend nga shkodra e nuk tallen ma me ne se besoj se tan shkodra asht ngi me rrenat e tyne ato na shfrytezojne per qellime tetyre kan rregullu vedin e per ne si ka ra kurr ne mend veç pre votime po te kesh nevoj per ta as te dera nuk mundesh me iu afru shifi pronat e tyre i kan marr e te tjeret qe i kan a qe nuk njofin kend nuk kan shance me i marr keto jan ato qe na i votojme me sy myll e qe tallen me ne i lumt kur na nuk qajm mend kurr prandaj asht ma mir mos me votu askush po a XAJM MEND NA ?????
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 08:36 Reply to this

te mos votosh ne demokraci do te thote te lesh te tjeret te vendosin per ty, i dashur Sokol.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 14 Feb : 14:58 Reply to this

Shpirtin e kundershtimit ,paske o Helius.Gjithmone kunder rrjelles.Per kuriozitetim tim, "helius"cfare emri asht grek apo jo?
Se mos na behesh edhe ti si Pirro Dhima etj apo si ai 17 vjecari futbollisti ,qe i ra mohit vehtes apo te qenurit shqiptar?Nejse
Mos perdor shprehje te vjedhura(si te mos votosh.......).Si votove si nuk votove i dina se si ka me dale rezultati.(sepse vidhen apo jo?).Vetem kur atij popull ti hapen syte dhe ta ruaje voten (si me rastin e Bahri Boricit),atehere shoku yt apo i asaj shtrese qe presin ndonje "kocke" se kane ndihmuar per vjedhje,do te perfundoje keq.
Pastaj ne po themi tia japim voten dikujt tjeter(nje partie kot,apo nje kandidati te pavarur etj pra as PD,PS.LSI etj qe jane pjelle e partise komuniste).
Atehere te shohim se sa na dojne fort,se sa po investojne ne shkoder Sala,Jozi @Co.
Pastaj ma mire me hedhe kandidaturen nje shkodran i mire,i ndershem(cfare do lloj feje )se sa njerez te shitur si puna yte,apo hajduta dhe ordiniere si puna e Jozit,Lorencit, me kompani.
Apo keni frike nga njerezit e ndershem,sepse edhe "dulla pasrahmet"ka pase frike nga njerezit e ndershem dhe te mencur.Keto njerez i ka eliminuar dhe ka vendose injoranta ne pushtet,besoj se te kujtohen apo jo (megjithee varet nga mosha qe ke) ose mund ti kete treguar baba kur te ka vu ne gjume.
Nese vendosi te hedh ndonjehere kandidaturen ,do te jesh i pari qe do te ve ne dijeni,rri i qete.
Me vjen keq qe nuk jam ne shkoder,se do te ma kishe ndigjuar zanin dhe do e kishe pare me syte e ty,se cfare do te flisja dhe per ke do te propagantoja.Nuk me trembet syri as per Jozin,lorenc,apo tat lici dhe me te tjere.Ashtu qe nuk me eshte trembe syri kur jane bere rremujat ne shkoder(besoj se i din datat qe kur kane filluar shkendijat apo mos ke qene i "vocel"atehere?).
Fol te pakten me me kulture ,ashtu si i takon nje shkodrani dhe jo nje alabaku,innjorati,si dhe pa tendeca fyerje sepse nuk tregon asgje tjeter vetem karakterin tend personal dhe vlerat tuaja si njeri.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, tony belgium 14 Feb : 15:22 Reply to this

shkodrani ne mergim, a po e sheh cfare mangesishe i qenkan shtu shkodres,njerez me pa pergjegjesi e pa reflekse shkrujn e flasin si oratora,e me i vu qobana nuk bajn se i firoj rruges bagetite,ky asht problemi kryesor ma merr mendja apo jo?me duket se po i vjen koha me kriju ne ne emigrim nje qeveri e shpetimit kombetar.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, Derguti karajfil 14 Feb : 15:42 Reply to this

Po lexoj me vemendje polemikat.Nuk di kush eshte heliusi por ai thote bthjesht se duhet votuar duke shtuar fjalet i dashur.Ku asht alabaku injorantietj.Trimerine e shkodranit ne mergim nuk asht nevoja ta tregoj ne hkoder por te tregoj emrin atje ku eshte se asht ma i sigurte.Me siguri qe nuk te gjen gja nga loli apo jozi por nga tata do te ishin mbushe b. ose do ishe ba me te
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 16:15 Reply to this

i dashur shkodrani i merguar kunder kujt rrjedhe jam vene kunder? te perseris dhe njehere arsyet pse te ftova te kandidosh per kryetar bashkie:
"meqe paske mbiemer te madh o shkodrani i merguar,
meqe paske kryer dhe nje shkolle tjeter ne mergim dhe meqe qenke marre dhe me komunitetin shqiptar aty ku punon dhe jeton, meqe qenke angazhuar qe heret ne politike i ploteson kriteret per te kandiduar si kryetar i bashkise se Shkodres. Si puna e Alban Thikes dhe ti. Bashkia me kane thene qe ka dhe ca kompjutera qe nuk i punojne atje, keshtu qe mund te kontribuosh dhe ne kete drejtim. Njerezit komunitare jane ne mode sot dhe bashkepunimi jot per te zgjidh hallet dhe problemet eshte i mirepritur. "
E imja eshte nje ftese e sinqerte dhe vlen per te gjithe halabaket e tjere te levizjeve te dhjetorit qe kane emigruar jashte. Ose fundja krijoni ate qeverine e shpetimit kombetar ne mergim. Edhe ai kontribut eshte.
Me fal ne arsyet pse duhet te kandidosh eshte dhe fakti qe qenke i ndershem dhe shume i mencur. Gjynah qe te mos njihet nje talent i tille si puna jote.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 16:20 Reply to this

i dashur shkodrani i merguar kunder kujt rrjedhe jam vene kunder? te perseris dhe njehere arsyet pse te ftova te kandidosh per kryetar bashkie:
"meqe paske mbiemer te madh o shkodrani i merguar,
meqe paske kryer dhe nje shkolle tjeter ne mergim dhe meqe qenke marre dhe me komunitetin shqiptar aty ku punon dhe jeton, meqe qenke angazhuar qe heret ne politike i ploteson kriteret per te kandiduar si kryetar i bashkise se Shkodres. Si puna e Alban Thikes dhe ti. Bashkia me kane thene qe ka dhe ca kompjutera qe nuk i punojne atje, keshtu qe mund te kontribuosh dhe ne kete drejtim. Njerezit komunitare jane ne mode sot dhe bashkepunimi jot per te zgjidh hallet dhe problemet eshte i mirepritur. "
E imja eshte nje ftese e sinqerte dhe vlen per te gjithe halabaket e tjere te levizjeve te dhjetorit, qe kane mbaruar juridikun ne shkoder dhe qe kane emigruar jashte. Ose fundja krijoni ate qeverine e shpetimit kombetar ne mergim. Edhe ai kontribut eshte.
Me fal ne arsyet pse duhet te kandidosh eshte dhe fakti qe qenke i ndershem dhe shume i mencur. Gjynah qe te mos njihet nje talent i tille si puna jote. Per Mendimin tim ti duhet te ishte ne vend te Sales.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 14 Feb : 17:30 Reply to this

Dy te rrahuna te bejne keq,por dy shkrime te njejta (fjale perfjale e pike presje )nuk te bejne keq.Kjo tregon shume vemendje,se sa i perkushtuar je ne diskutime.
Une jam nje lojtar i thjeshte si gjithe te tjeret ne kete forum dhe respektoj rregullat e forumit.Te gjithe paraqiten ne kete forum duke u prezantuar me "nickname" te ndryeshem.Po ashtu jeni edhe ju "derguti karajfil" edhe "helius" dhe te tjere paraqiten me "nickname".Ne qofte se ndryshoni kete gje dhe te paraqiteni me emra "reale",edhe une jam gati te paraqitem me emrin tim real nuk e kam problem dhe nuk i tremben askujt(nuk jam trim por kur jam me te drejten nuk pyes njeri se kush asht dhe prej ka vjen).
Nuk e kam ca kryet ne ate kohe per Jozin @Co ,tani jo qe jo,as nuk i ve ne liste.As nuk bahem me to,dhe as nuk kisha pranue te bahesha bashkepunetore me to.(per kete te jesh i sigurt,kam nje mendje te keqe dhe nuk me ben pershtypje aspak presioni i ndokujt,(sic thojme na shkodranet:pushka top iu bafte,nuk me rruhet hic)).Bej kompromise ,por jo duke e shitur vehtin per dy leke(sic ka ndodhe dhe po ndodh).
Sic duket "dergut karajfil" ty Tata ta paska mbledhe permrekulli, se ia paske friken?(sic duket ta paska rrase ndonje gjobe a?)Une te gjithe keto i njoh dhe me njohin (sa per dijeni).Kane te mirat dhe te keqiat e tyre keto njerez,qe i dine edhe vehte keto persona kete gje.Por ato kane nje shprehje(qe e keni harruar)gjejne shesh dhe bajne pershesh.
Shkodra asht e shkodraneve dhe jo e disa individeve qe po mundohen ta prishin imazhin e saj vetem per interesat e tyre personale.
Ka njerez edhe me te mire se une,me te pergaditur ,si ne kete forum ashtu edhe jashte ketij forumi.
Cfare investimesh jane bere ne lagjen tende o "dergut karajfil"gjate kesaj periudhe?Kur bjen shi ,cfare ndodh ne ate zone,mos ke harrue?
Nuk kane nevoje per mua per mi i rregullue kompjuterat sepse kane marre nipin e Lukes si "specalist" dhe shume te tjere qe dihen se kush jane(qe nuk ja kane haberin) dhe ke te drejte se asht ba turra e kompjutereva tek bashkia apo perfektura,prej ketyre njerezve te "afte" qe jane sot.I pashe kur shkova te takoja disa nga miqte e mi ne bashkie apo ne prefekture.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
P.S Te flasim drejte dhe te rrime drejte,dhe jo ta shtremberojme realitetin se si qendron.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 14 Feb : 17:37 Reply to this

O se harrova "Helius",faleminderit per ftesen dhe per propozimin.Ka njerez me te afte se une,por prape thx.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 18:13 Reply to this

jo ore "shkodrani i merguar" nuk besoj se ka njerez me te afte si ti. Te ishe ti kryetar bashkie rruget e shkodres do i kishe te gjtha te shtruara sot, vetem si pasoje e koncepteve komunitare qe ke.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 18:15 Reply to this

arsyeja qe ke 2 shkrime te njejta eshte qe ketu pati nje problem me internetin dhe mu duk sikur nuk e morri. Nejse sidoqofte i dyti eshte me i permiresuar se shkrimi i pare. Nejse, varja.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, sT... 14 Feb : 18:29 Reply to this

Helius, "ke te drejte" qe me bindje thua do e fitoje PD dhe kete here, ashtu sic e ka "fituar" dhe ne te kaluaren. Ti qenke sh i informuar e i bindur per cdo gje. Do isha sh kurioze te di nga e merr kete siguri??

Pastaj me citon dhe "Te mos votosh ne demokraci, do te thote te lesh te tjeret te vendosin per ty...." Te lutem me ndrico sadopak me kete citim!!!

Po VOTA E LIRE e di ti se cfare do te thote? Do te thote qe secili nga qytetaret voton per personin dhe partine qe do, dhe jo te vjedhesh votat (sic ndodh tek ne).
Te vjedhesh votat ne Shkoder i perket "normalitetit" tashme. Dhe per kete "drejtesi" ia dime sh per nder "Demokrateve" tone te flakte, atyre qe na "liruan" nga e diktatura per te perfunduar nen kthetrat e nje diktature kesaj here sh me te frikshme. Sepse te jesh nen udheheqjen e nje te semuri psiqik, nen udheheqjen e hajduteve dhe injoranteve nuk eshte shaka!!! Kjo injorance (ne rastin tone e kryesuar nga Topalli &Co.)po ben te pamunduren t'a percaje nga aspekti fetar qytetarine Shkodrane; por sic thote shkodrani ne mergim, te gjithe bashke kemi luftuar per demokraci (une jo se kam qene e vogel), dhe kemi luftuar per ringjalljen e fese (ketu po qe kam dhene kontributin tim). Dhe i dashur Helius nuk ua japim ate kenaqesine e percarjes Jozit bashke me kelyshet e saj, sepse ne qendrojme shume me lart.
Per padrejtesite qe po i behen Shkodres do vije momenti qe cdo person i implikuar te pergjigjet. Koha do e vertetoje!

Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 18:46 Reply to this

po St..the one "vdekje fazhizmit, liri popullit". Ke nderruar mendje per punen e pistoletes tek koka apo akoma ?
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 18:49 Reply to this

ate citimin Te mos votosh ne demokraci, do te thote te lesh te tjeret te vendosin per ty...." e pata per te djathtet qe pertojne te votojne ndonjehere. Per pjesen e socialisteve nuk e kam merak se dihet qe veteranet dhe pensionistet i ke tek kutite e votimit qe ne 6 te mengjesit kur te filloje procesi zgjedhor.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 18:51 Reply to this

meqe qenke vajze akoma me vjen keq per ty kur te degjoj duke folur "kelyshet e jozit", "semure psiqik", "pistoleta tek koka" etj.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 14 Feb : 19:17 Reply to this

ah si jena na shkodranet?apo nuk je ti helius?Nuk po du me iu ba avokat i saj(se nuk e njoh) :"ST ....the one".(se mund te mos jete ,por mund te jete ,per mua pak rendesi ka).
Po e ban si puna Sales me ato fotot nudo te Edit(ore jeta private asht jete private,mos e ngaterronime gjerat e tjera).
Por ka ikur koha qe femrat te shahen dhe te perbuzen apo te fyhen.A eshte e virgjer apo jo ,ma merr mendja se eshte dicka private,intime e saj.Dhe kjo nuk do te thot "prapambetje" per te apo jo?Apo ne demokraci duhet te gjitha femrat te cvigjeron???Dhe keshtu thote Jozi @Co?Ke sa te duash ne evrope apo ne North america,vajza qe jane te virgjur dhe nuk e shohin te arsyeshme te cvigjerohen perpara marteses.(nje pjese e tyre e lidhin edhe me fene e tyre apo dhe me tradite).
Prandaj mos e ul vehtin kaq poshte ,sepse nuk tregon asgje tjeter vetem injorance.(nuk kam tendence ndaj askujt ,por duhet thene disa gjera perpara se te trashohen gjerat).
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, sT... 14 Feb : 19:22 Reply to this

Ju jeni dhe i nje moshe te pjekur Z. Helius, nese nuk gabohem. Sikur nuk i shkon nje zoterie t'i drejtohet nje femre me nje gjuhe te tille si kjo e juaja. Megjithate mosha nuk ka te beje. Njeriu mund te jete i pjekur ne moshe por jo nga truri (kete e them ne pergjithesi).
Persa i perket fjaleve te mia qe ju risillni ketu siper, une mund t'i them me ze dhe me te larte, keshtu e degjojne me shume persona.

Ju thoni: meqe qenke vajze akoma (une do jem gjithone dhe jo akoma, sic thoni ju) me vjen keq per ty kur te degjoj duke folur....
Pse e beni lidhjen vajze - fjale??!!! Mos ndoshta nuk mund t'a thoni troc qe keni bezdi qe nje vajze merr pjese ne te tilla diskutime dhe jep opinionin e saj??? Jemi ne "democraci", te gjithe e kane te drejten e fjales!
Dhe ju keshilloj, here tjeter mos te kapeni pas 2-3 fjalesh, sic po beni tani, po mundohuni te kuptoni domethenien e vertete te shkrimeve. Mos i shikoni gjerat ne siperfaqe ashtu sic eshte mesuar qeveria juaj sh e dashur, por shikojini me thelle ato.
Jane njerez qe e mendojne si ju qe e katandisen Shkodren ne kete gjendje. I kane hedhur hirin syve, dhe ecin perpara, madje dhe me koken lart, pa e kuptuar se ne realitet kane rene sh poshte!

Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, skuderi 14 Feb : 19:33 Reply to this

PER SI DJALE DHE SI FAMILJE Z M CUNGU ESHTE PER TU PIRE NE KUPE KA NJE EDUKATE PER TU ADMIRUAR E KUJTOJ QE KURE KA QENE NEN K/ BASHKIE ME Z B BORICI. POR MBAS ZGJEDJEVE LOKALE TE VITIT 2000 AI SHKON NE DETYREN DREJTORIT TE MUZEUMIT . NUK MA MERR MENDJA SE ESHTE EMRUAR PREFEKT I SHKODRES PA MIRATIMIN E Z JOZI SEPSE Z MAXHID KA EDUKATE ME SHUME SE DUHET DHE NUK E NJEH FARE FJALEN KUNDERSHTIM OSE REAGIM NDAJ POSHTERSINAVE PIKERISHT PERKETE ESHTE VENDOSUR NE KETE POST NGA Z JOZI QE ME NJE GURE TE VRASE DY ZOGJ . E PARA VENDOSE PER K / BASHKIE Z LOLO DHE PER TE KOMPENSUAR AKUZAT NGA QYTETARIA SHKODRANE PER KETE KANDIDIM VENDOS PER PREFEKT Z M CUNGU SEPSE ME TE DY KETO KANDIDATURA BEN LOJEN E VET SEPSE Z LOLO E PERDORE SI SKLLAV NDERSA Z CUNGU QE ESHTE SHUME NAIV AQ SHUME SA NE KOHEN E Z BORICI E QUANIN *QYQMANI * NJEREZIT QE E KUNDERSHTOJNE ATE Z COBA SADO TE AFTE TE JENE AJO I NXJERRE NE PENSJON SIC ESHTE RASTI I Z F .NURJA APO SHUME TE TJEREVE QE NUK PO I PERMENDI EMRIN .POR PER DERI SA SHKODRA IA LEJON ASAJE BRAVO I QOFTE DHE SHKODRA TE MOS PRESI ZHVILLIM .
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, sT... 14 Feb : 19:34 Reply to this

Pse Shkodrani ne mergin, akoma nuk e ke kuptuar ti? Kur Z.Helius nuk di t'i pergjigjet shkrimeve ne menyre konstruktive, kthehet ne sulm negativ, si puna e Sales. Nga frika dhe pasiguria gjen metodat me te papershtatshme e jo burrerore (qe ne ate te tijen mendon se do ule personin tjeter).

O Z.Helius sh i irrituar jeni.
Uroj qe se shpejti te kaloja paqja dhe harmonia dhe ne personin tuaj!
Peace & Love 4 life!
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, usa-boston 14 Feb : 20:01 Reply to this

a po diskutoni per me dhan opinionin tuaj,apo doni me e tregu vedin se skeni me ca me u marre.a e dini se tan bota ju sheh ne ket online, e ma e ndershmja kishte me ken paraqitni identitetin tuaj e ta njohim njeri-tjetrin e te vlersojm kush jam e kush jeni,ne qoft se keni gjana konkrete hajdeni burra e te ndrrojm qeverin,......m.shestani.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, avokat i kryetares se parlamentit 14 Feb : 20:08 Reply to this

o i merguar : balancime 50 me 50 nuk ka pase nuk ka dhe nuk do kete , me duket se ke punu mesues si cdo zanat edhe ky ka zanatci jo te mire .se shkrun shume gjate ban moral ban si mencur, jep kshilla, ban vrejtje dhe ca ashte ma e keqja fyen .nuk te lejohet me fy (me akuzu me fakte po) kerken dhe ne menyre te vecante personalitetet shtetrore .gjendjen ne shkoder e shqiperi e dime te gjithe . si ndryshohet ? kjo eshte pyetja!dua te pyes pse ke merguar pasi je qene me shkollim ,me pune, me mend,i ri,i afte , ke marre pjese ne levizjet demokratike,PSE ke ikur? apo e fute ne rruge te mare dhe mendove se ecen vete perpara . une mendoj se nuk je kene i zoti me ndryshu kurrgja pranaj ke mendu me rregullu vedit si shume te tjere.dhe flet si i pa kenaqur por nuk ndryshohet ashtu si mendon ti. tu fy tu votu per ma te keqij ema te pa zotet si thot shprehja:.per inate te vjehrres me fjet me mullixhine
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, eri-belgjik 14 Feb : 20:29 Reply to this

avokat ikryetares...me at shkrimin qe po i drejtohesh shkodranit te merguar,nuk thuhet o i merguar,se po na fyn tanve e ta dish ti se prej neve te largumve po ja shifni hajrin shqipnis,e ne qoft se je avokat i kryetares nnuk je avokati i mediave elektronike e mundena me akuzu ke dona,e smunesh ti me na imponu dialogun mes nesh.nuk ka ma cenzura ne media elektronike zotni avokat.thuji kryetares qe votimet ti bajne te hapura ne tan boten, se shqiptar ka kudo.ateher kishe me pa realitetin e demokracise se vertete.bon nuit, et victoire pour les megliours persone valable.merci
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 14 Feb : 21:34 Reply to this

Me duket se te paskan hedh hi syve ose ta paskan mbushe xhepin mire ose te paskan ba "nina".
Nuk kam qene mesues(FYI),por une nuk e di se cfare faktesh do me te dhane,kur realiteti ne shkoder flet vehte.Apo nuk e merr kete gje si fakt ti?Jeton ne shkoder ti apo jo?
Dashke edhe prova shkresore?Ta kam thene nje prove te vogel qe e ke kollaj ta gjesh vehte pa ndihmen time;Shko tek hipoteka dhe shih se cfare dokumentash ka paraqitur ajo (apo dikushi tjeter ne vend te saj).
Kerkush nuk po e kundershton (me perjashtim ti dhe nje tjeter,keto qe po them une por perkundrazi po e miratojne ,keto gjera)
Pastaj ka ikur koha e censurimeve,ka dale jashte mode(megjithese edhe ne ate kohe kam fole boll,e din shoqeria ime kete gje).
Kam emigruar se thash se tia hap syte vehtes,se boll me komunizmin qe na i mbylli kufinin.Pse mos asht dashte me te marre leje ty dhe Jozit?
Patem besim tek Sala dhe shoke (sic e pranon edhe ti vehte kete gjese do ta vazhdonin ne rruge te mbare demokracine,por harruam se ujku qimen e nderron por zakonin kurre se harron,dhe keshtu demokracia u shnderrua ne demokomunizem.
Ndersa une kam qene i rregulluam dhe jam i rregulluam(me ia ba zotit shyqyr,jam i kenaqur).
Nuk flas ashtu si mendon ti,por po flas mbi nje realitet qe qendron pra asht aktual(besoj se e kupton se je dhe avokat,kolege)dhe nje avokat i mire duhet per me fole shume shume dhe jo me i ra shkurt si puna yte(nese don me fitu gjyqin).Kam qene i dobet ne letersi,nuk me kane ardhe kur hartimet.
Sa per balancim,po me habit fakti se je dhe ri dhe nuk te lejohet te flasesh me ate gjuhe njeanshmerie,po ashtu dhe per faktin se je avokat.
Balancim do te kete dhe do te vihet qofte edhe prej nesh ,prej ketij brezi qe shume shpejt do te kthehet ne shkoder(dhe ne shqiperi)dhe jane duke u kthyer pak e nga pak dhe do te kapi frenat ne dore.Ajo dite shume shpejt do te vije.
Pushtetin asht veshtire ta mbash avokat i i jozit sesa ta marresh.(mos e ke harruar gje kete shprehje ti?)
Mos e njellos emrin qe mban si "avokat",se eshte nje profesion i bukur,rndoshta ti e ke marre ate shkolle pa ditur se per cfare je duke mbaruar dhe pastaj ne nje dite te bukur me "shi" e pe vehtin jurist,sa enderr e bukur qe ne shqiperi sot per sot bahet realitet.
Keshtu qe ,kur te bani votime te ndershme dhe demokratike( dhe jo te vidhen diten per diell);kur ti hapni dosjet(thuaji Jozit ta beje kete gje,dhe kur jozi te kerkoje te falur ne shkoder apo ta kritikoje Salen per takimin e tij me Nanon,atehere ulemi dhe flasim bashke prape,atehere Jozi ka voten time dhe besoj te mbare shkodres.
Prandaj a avokat ,mos na fol me fjale te medha ,dhe mos i ngaterro fyrjet personale(se nuk po i shan kush me "rob shtepie", me realitetin qe eshte ne shkoder dhe me gjerat qe bajne"muuu",mesoji ti besh dallimin.
Edhe dicka tjeter:Nuk e di me ate shprehjen tende ,se ke merr ti per vjerre dhe ke merr ti per mullinxhi.Per mua nuk ka ndryshim se njesoj jane si Sala,nano,jozi etj etj etj.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 23:11 Reply to this

Ore politikani i ardhshem i shqiperise, brezi i ri "shkodrani i merguar". Fjalimet te tipit qe njesoj jane si sala, tosi, jozefina, edushka etj i degjon perdite ne shtresat e punetorise dhe fshatarsise se ketij kombi. Edhe shprehjet qe ti vije turp Sales qe edvini ka dale nudo me dashnoren si dose qe i prek rrushin i gjen po ne keto shtresa. Eshte si ti thuash atij qe ka inat hajdutin te te vije turp qe hajdutin e zuri policia duke vjedhur.
Cfare i ke keto shkelje te privacise more? ne cfare vendi te botes jeton ti, ne Kabul. Ai eshte kryetar i partise me te madhe te opozites dhe kandidat per kryeminister. C'faj mund te kete njeri qe ish e dashura e tij, Rudina, qe ja ka vjedh fotografite ja publikon ne gazete. Cili organ i shtypit te lire, ne cilin vend te botes nuk do ta botonte ? cili kundershtar politik nuk do ta shfrytezonte?
Une te thashe qe ne fillim qe ke sindromen qe ke ngel jashte PD, mendon qe ke kontribuar dhe nuk te kane dhene ate qe mendon qe meriton. Te thashe qe dhe nga menyra si arsyeton dhe shkruan, nga fakti qe ke bere juridikun ne shkoder, nga fakti qe krenohesh qe je i zgjuar, komunitar, me mbiemer te madh dhe i ndershem, nga te gjitha keto cdo njeri arrin ne konkluzionin qe je dhe shume injorant. Dhe nuk ka gje me te keqe se te bashkohet injoranca me hatermbetjen, po thuaj shyqyr qe nuk ke gje ne dore.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, sT... 14 Feb : 23:17 Reply to this

Avokat i Kryetares se Parlamentit, nje pytejte kam per ju para se te filloj. Ju jeni avokat me fakte, apo avokat me "fakte"?

Ato qe ti i konsideron fyerje per personalitetet shteterore, ne i konsiderojme kritika me vend ndaj personaliteteve shteterore. Ne e njohim sh mire, dhe pse ndoshta nuk jetojme atje, situaten ne Shkoder. Ndoshta e njohim dhe me mire se sa ato qe jetojne atje. Ne fakt, dhe ndryshiment (per fat te keq jo per mire) i veme re ne me shume. Nese ti jeton ne Shkoder dhe te duket gjendje normale, per shume qe vijne nga jashte, gjendja i duket anormale. Une akoma, sot e kesaj dite nuk kam degjuar nje emigrant te thote: "sa mire e gjeta, sa bukur ishte, sa mire qe jetohet atje", etj., etj.
Do te dish dhe nje nga arsyet pse shume kane emigruar (perfshi dhe mua)?? Sepse, leku nuk eshte cdo gje ne jete. Dikujt i mjafton te fuse ca leke ne xhep (ne menyra te ndryshme). Ndersa dikush tjeter kerkon nje jete me te mire, nje ambjent ndryshe nga ai qe te ofron Shkodra, nje jete me te qete, me te sigurt, dhe sigurisht me mentalitet me te perparuar (pa dashur te ofendoj njerezit qe jetojne ne Shkoder, kush nga halli e kush nga qejfi!!!). Megjithate shko dhe lexo ate qe shkruan i Denuar te jetoj ne Shkoder, ne artikullin ku flitet per inagurimet e Jozit. Vete nickname qe ka zgjedhur tregon cdo gje.
I drejtohesh Shkodranit ne mergim, duke i thene (nder te tjera), nuk ke qene i zoti per te ndryshuar. E di si eshte puna? Edhe ato qe kane ikur dhe jane kthyer per te ndryshuar dicka nuk shikohen me sy te mire. Nuk do as Jozi, as Lorenci, as Sala, me Fatos e shume te tjere t'ua lirojne vendin te rinjve. Nuk duan ato se jane mesuar te "punojne" bashke, ne ate menyren e tyre plot finese. Keshtu qe, kur nje te riu, me tjeter mentalitet, nuk i jepet mundesia te ndryshoje,me thuaj Avokat: Nga kush e pret ndryshimin ti? Ti me mire thuaj qe te pelqen Shkodra ashtu sic eshte sot, se tek e fundit secili shikon interesat e veta. Mua me vjen keq se ka njerez plot ne Shkoder qe e urrejne realitetin e sotshem e duan te ecin perpara. Me vjen keq nga padrejtesite qe behen. Njerez me shkolle, te zote qe ngelen ne rradhe duke kerkuar pune, ndersa puna u jepet te paafteve. Keto padrejtesi do vazhdojne derisa Shkodra te drejtohet nga te njejtet persona. Per te ndryshuar situaten Avokat duhen ndryshuar e zevendesuar njerezit qe drejtojne. Pse nuk i propozon Jozit te largohet per pak kohe se mos ndoshta merr ndonje dipllome tjeter. Ajo duhet te jete me te vertete robot qe te jete dipllomua ne gjithe ato dege ne kaq pak vite. Apo mos valle kam gabuar t'i llogaris vitet!!!??? Ndoshta!!Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, sT... 14 Feb : 23:28 Reply to this

Z.Helius, qenkeni zbutur pak!!! Nje keshille kam nese e pranoni: Kohen e lire t'a kaloni duke reflektuar me shume, e duke folur (pa vend) me pak.

Ben mire admin qe nuk i bllokon keto shkrimet qe beni, sepse ne kete menyre keni mundesi te shpalosni gjithe fjalorin tuaj te pasur. Ndersa te tjeret kane mundesine te kuptojne i cfare brumi jeni (duke mos vene ne dyshim poziten tuaj sh te larte).

Peace
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 23:33 Reply to this

Per ato qe kane emigruar, e dine me mire se cdokush qe asgje nuk fitohet duke ta liruar vendin apo punen tjetri. Cdo gje fitohet me zgjuarsi, me qendrese, me perkrahje, me qendrese, me intriga, me lufte etj etj. Keto virtyte te mira apo te keqija sherbejne per cdo gje qe do te fitosh ne jete. Kjo vlen dhe per politiken, doni ti zini vendin ndonjerit, psh "shkodrani i merguar" qe do te behet kryetar bashkie, apo drejtor ne ndonje sektor te bashkise. Luftoni per vendin se asnjeri sdo ju hape rruge vete dhe t'ju thoje vazhdo ti se je me i zgjuar.
Ankesa bejne vetem qaramanet, ato qe japin zgjidhje per veten e tyre, per familjen e tyre dhe nese ndodh ndonje mrekulli per shoqerine ato vleresohen.
Keni dhe dicka parasysh, para se te vleresosh tjetrin vendose veten ne pozita te tij. Vendoseni veten ne pozitat e z. topalli psh qe kushedi nga sa "shkodrane te pa merguar" mund te jete e rrethuar dhe sa ekuilibra i duhet te ruaje.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 14 Feb : 23:34 Reply to this

po e qarte, e kape muhabetin. Peace e dashur, mos e vraj mendjen.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, tony belgium 14 Feb : 23:57 Reply to this

helius:diaspora nuk i ban keq shkoders e per ma teper kur ministra e kryetarja vijne ketu me kerku koje buket e borxhe,jena ne qe i kena prit edhe neve ketu na kajn premtu shum her per qeshtjet e legalizimeve e jena i vetmi komb ne evrop qe diskriminohena prej politikes shqiptare.ketu ne belgique numrohen me gishta sa vete jena me letra,e te tjeret vujn,i fusin ner kampe izolimit per me i khy ne shqiperi me force.kur shkojn me kerku azil e i pysin ca je...........ato te pergjigjen:shqiptar ti nuk ke probleme keni demokraci,keni forcat ne nato,diplomatet tuj baj raporte per dit ne kshillin e evropes per standarte ekonomike evropiane.do te thot se boll po ju vjedhin ne shqiperi,por dhe ne spo na lajn rehat.me pa fytyresine ma te madhe i thote evropes ktheji shqipetaret se i godisim ne.........
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 15 Feb : 00:07 Reply to this

kam pershtypje qe per imazhin qe kemi jashte me teper se politikanet fajin e ka vete raca jone. Kete imazh kemi pasur edhe para 100 vjetesh, edhe para 50 vjetesh edhe tani. Perpara se tu kerkosh te tjereve dicka ke parasysh ca ke nxjerre vete. Dua te them sa shkencetare, sa politikane, sa artiste, sa luftetare kemi nxjerre si komb. Shume pak, dhe kjo per ti bere qejfin vetes sa per te thene asnje. Popull qe nuk punon, qe nuk lufton, qe nuk nderton dhe qe vetem ankohet. Kjo race jemi dhe ato qe na perfaqesojne ne vija te pergjithshme keshtu jane.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 15 Feb : 00:12 Reply to this

tony belgium , nuk mund te dalim ne fakt te deklarojme qe nuk kemi demokraci dhe qe nuk kemi stabilitet financiar se do ishte fatkeqesi per gjithe ato qe vuajne per buke goje ne shqiperi. Se do na nderprisnin cdo lloj ndihme dhe bashkepunimi dhe historikisht nga europa varemi.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, tony belgium 15 Feb : 00:22 Reply to this

helius:pra sipas tejet duhet me ja ndrru emrin shqiperise?per se nuk punoni e di se jeni mesu keq prej neve ketu ne diaspore.sa miljona hijne ne dite ne shqipni,asht me kene shqipnia nr1 ne evrope.e fondet e shtetit ku jan?ndihm sociale jep 30euro ket teme nuk e kan trajtu sot para votimeve,..jo nuk asht nevoja se jan shum 30euro.e per figura te urta asht njaj popull qe pa vun shum...e para 100 o50vjetesh njerzit kan pase nderin e burrnine,ka prap por spo i len kush me fol.sot i vogli flet para te madhit,per ket problem punt nuk jan mare.shendet.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 15 Feb : 01:01 Reply to this

Me duket se qenkeni (keshtu po me duket)babe e bire ju te dy(si helius dhe avokati i Jozit".
Me njerez si puna juaj po e shohim se sa "perpara" kemi ecur.Une nuk kam thene se Sala i ka botur ato fotografi.Por nuk i takon ta perdore ate ne fushate.Sala me kompani me mire ashte mu marre me problemet si:psh:ku ka gabuar edi,a ka punuar ai apo ajo? etj etj etj si dhe cfare mund te bejne ato(PD),cfare do te bejne (PD)per ate popull,cfare te mirash do i sjellin ,se sa te merren me lojra apo me "interpretime" fotografiash,apo i punon apo nuk i punon.Nuk asht puna e PD ti perdore keto materiale apo ti beje komente,sepse vetem ulin pike ne popull.
Cdo gazete mund ti publikoje ,(me lejen e autorit,apo na jena ne shqiperi dhe nuk pyesim?)por partite politike nuk i duhen se si ia kalon jeten private nje minister apo nje kryetar.
Nuk jam pishman per kontributin qe kam dhene por perkundrazi ka qene nje detyrim i imi(e i familjes sime) dhe i gjithe popullit te shkodres qe te te marre pjese ne keto levizje (me aq mundesi qe kishim).
Asnjehere nuk kam pretenduar ,apo kam menduar se do te perfitoj ,sepse kam marre pjese ne keto levizje.Ta garantoj se e ke GABIM.Kam pasur mundesi(me eshte dhene mundesia) por per arsye te ndryeshme nuk kam pranuar.Si dhe askush nuk me ka perzene nga shkodra apo PD(FYI nuk jam anetar i asnje partie).
Nuk vuaj per tu bere drejtor apo kryetar e cfare thua ti.Punen qe kam, e kam fituar jo me miqesi dhe jo me "lufte "apo "intriga"por me me aftesi(FYI),dhe nuk me ka dhane Jozi apo sala si burre i mire,si puna e disa qe jane te paafte dhe iu asht afruar pune edhe pa shkolle(besoj se ne shkoder ke qene dhe din apo jo?
Nuk jam shprehur se jam i zgjuar(si dhe me i zgjuar se TI) por te kam thene se ka njerez edhe me te mencuar se une.Dhe per i ndershem ,nuk kam nevoje te ta mbush mendjen ty,por te tjeret qe me njohin e dine mire kete gje.
Sa per "injorancen"time po i sheh dhe reagimet e anetareve te forumit,se cfare thojne dhe si po shprehen ne lidhje me komentet e mija si dhe se cfare po shkruaje ato gjithashtu.
Apo vetem fjalet e mia nuk te shkojne per shtat?
Krenarine e kam pase,e kam dhe kam per ta pasur dhe "zagar"i Jozit @Co(si puna e disave )nuk bahem.
Pak nga pak po i nxjerr vlerat vehtis se cfare "malli"qenke,por kur e ke ne gjak mbetet njashtu ,asht e veshtire me e ndryeshue.Pra po i shpalos vlerat e tua.Kur nuk ke cfare me fole ose me e argumentu atehere fillon me fazen tjeter ate per me nxjerr nga goja si te vije,pa kontrulluar fjalet qe nxjerr nga goja.
Me vjen keq per arsytimin qe paske ,sinqerisht gjynah por ishalla ban kthese jo per mua por per vehti.
Qeni leh sa leh dhe pastaj pushon-thote populli.Besoj se e din se pse?
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, tony belgium 15 Feb : 01:27 Reply to this

helius:nuk duhet me ta nxjerr goja fjalen/ nga evropa mvaremi/ jo shqipnija e ka pas e sot prap e ka problem evropen plake,edhe george bush ka deklaru botnisht se qa eshte evropa,:evropa eshte shume e vjeter ne ide:jena hala gjyse komb,e ne qofte se do rrijm te presim borxhee jo ndihma siq thote qeverija,se nuk te fale kush gja,e fakti erdhi shqiperia 1euro.do te thote kolonizim i shqiptareve.kur merr kredi ne banke do te lesh dicka,e sala ka lan shqiperine.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, tony belgium 15 Feb : 02:02 Reply to this

helius:e din mire se cilet parti udheheqin ne evrope,eurosocialistat,e si arrin sala me e pranduar ndihmen prej tyne se edhe ato te kuq jan?ketu ne belgique qeverisin bashke djathtit e te majtit,e kur pyes belget kur ka ken ma mire per to?pergjigjen:kur kane kene amerikanet-republikane.jo demokratet.....sot keto shtete po hapen te ashtequajteren evrope e madhe se jan drejt falimentit,pa punesi,njerez ne rruge,pse?se nuk kan interes ma,se ja kane sjelle syte ballkanit,me na destabilizu.ja ku e ke proven:ne bullgari centrali energjitik qe gjithe ballkani eshte furnizu e mbylli evropa,se nuk ka interes ..pse kjo?se ka frige prej konkurences e nuk don vende ma te zhvilluara se ato vete.shiko krizen energjetike ne rajonin e ballkanit,.te djathtit evropiane sot veq jane tuj u zhduke e po kthehen ne eurosocialiste.euroja sot po shkon drejt katastofes,para 10vjeteve kur kam hyre ne token belge cmimet ne krahasim me sot jan rrite 200per qind.sot nje puntor i thjeshte paguhet me 57euro,e per ti ja ba balle jeteses zhyten ne credi.kjo ashte evropa demokratike.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 15 Feb : 03:10 Reply to this

Oh sa poshte paskena fillue me ra,mor milet.Kane filluar dhe historine ta harrojne.
Vetem nje antishqiptar flet me ate gjuhe.
Nuk e ka fajin raca jone ,o helius.Por politika e brendshme dhe e jashtme e qeverise sone te famshme(e atyre qe ishin dhe atyre qe jane).
Nuk e di se nga e ke marre ate informacion ,si para 100 vjetesh apo 50 vjetesh. etj etj.
Pyeti pak njerezit e ty me te moshuar se ne kohen e zogut a eshte njohur shqiperia apo jo dhe a kemi qene te diskriminuar?
Edhe ne kohen e "qofte largut"kemi qene te njohur dhe jemi quajtur edhe ne kete kohe shqiptar.
Dhe sot jemi po ai popull qe jemi,dhe jemi prape shqiptar.Por politikanet e tane po na prishin e po na shesin ,dhe po mundohen te na percajne si komb.
Si dhe shoku yt me ate gjuhe si flet ,si me kene tuj fole nje grek apo jugosllav fanatik.Duke mohur origjinin shqiptare,historine dhe kulturen e nje nder popujt me te vjeter.Duke mohur heroin kombetar Kastriotin,Ismail qemalin,vellezerit frasheri etj etj etj (kur thua se skemi asnje)
Gjithashtu ,si pret nje huaj te te ndihmoje ne, kur ne shqiperi ala politikanet grinden dhe shahen me njeri tjetrin me nga nana e motra;kur qeveria ,si ajo qe ishte dhe ajo qe eshte nuk ban asgje kunder trafikut te mishit te bardhe,etj(ku ka dhe prej tyre bashkepunetore),Ku qeveria ne shkembim per disa "marka ,se tash eshte euro)pranoi ti shkembente rrefugjatet shqiptare(ku ne ate kohe rumania dhe polonmia nuk pranoi) apo ish qeveria e atehershme arriti ti quaj "jashteqitja e kombit".Apo sot kur ambsadori ne Kanada(simbas gazetes kritika)priton te shkoje i jape lamtumiren e fundit te sportistit te shquar A.Minga,etj etj etj etj etj Pra nuk e ka fajin raca jone ,o Helius,por politikanet tane ,qe perfaqojne interesat e popullit .
Nuk eshte se eshte nje popull dembel,dhe nuk ka qejfe te punoje por nuk ka se ku?Cfarekane bere qeverite per kete gje?
A e din ti sa euro hyjne ne shqiperi mesatarisht ne vit?Dhe kjo vjen nga puna e emigranteve qe punojne atje sepse shteti nuk ju siguroi pune ne shqiperi pra nuk ishin dembele.
Apo ke qejf te behemi koloni e grekerve apo e dikujt tjeter?
Ndoshta shoku yt njashtu don por nuk besoj se do te ndodhe kjo gje.Me vjen me shume keq qe arrite edhe deri aty sa ti biesh ndesh edh ete qenurit shqiptar.Mos te kesh turp ta quash vehtin shqiptar aty ku jeton.Te jesh me teper patriot.Dhe mos ti lejosh grekerit ta quajne shqiperine ,toke greke,por tregoja historine shqiperise,se i kane emrat e heronjeve te tyre qe grekerit krenohen(FYI pjesa me e medha e tyre jane shqiptar).Toka shqiptare ka ekzituar dhe do te vazhdoje te ekzistoje Helius.Prandaj behu burre dhe jo burrec.
P.S Ban mire te futesh edeh nje here ne shkolle dhe te mesosh historine e popullit shqiptar(jo ate te servirur nga "dulla",kuptohet).
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, fjoreta 15 Feb : 05:22 Reply to this

gabim ka ba
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, rusiani 15 Feb : 07:50 Reply to this

Shkodranit ne mergim.Shkrimi i fundit mbi veshtirste tuaja per te perballuar jeten ne mergim me te vertet na prekin ne shpirt.Por duhet te analizoni cfare kane me teper belgjianet se ne ,mesoni historine e tyre dhe do kuptoni si mund te behet nje shtet me gjuhe dhe prejardhje te ndryshme fetare.Sekretin do ta gjesh se per te mbijetuar kane synuar bashkimin dhe tolerancen.Prandaj me ban pershtypje lufta ndaj Jozit qe asht per momentin simbol i vajzes dhe gruas shkodrane.Mund te justifikohet pseudo gazetarja Fatime Kulli nje femer e deshtuar ne te gjitha fushat ne luften qe i ben Jozit si prove e xhelozise femerore por ti ne mergim merresh me te sikur ajo te jete 5o vjet pushtet si Nezhmija.Ajo ka hyre ne politike ne vitin 1996 dhe deri 2005 ne opozite por Shkodra edhe ne keto vite ka votuar bindshem per te.18 muaj ne pushtet dhe jo ne ekzekutiv Shkodra edhe ne saje te saj po gezon per here te pare fonde me miliona euro.Nuk e di kush te informon nga Shkodra por kush ka sy me pa sheh per here te pare investime ne infrakstrukture qe i vlejne jo vetem momentit por edhe te ardhmes.Jo se Jozi ashte perendi por asht nje shembull i pare ne politiken shkodrane se si mund te ecet ne politiken e ndyre te Tiranes te te gjitha ngjyrave.Jam musliman dhe do te doja qe ti ngjante nje femer muslimane jo per lufte fetare por se ja vlen per bashkjetese historike.Besoj se ka mjaft te tilla .Pak kurajo dhe cdo gje bahet
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, Askushi 15 Feb : 09:13 Reply to this

Jam munduar ti lexoj te gjitha shkrimet, nuk arrij te kuptoj se ç'fare tip forumi eshte. Duket sikur jeni te ulur diku ne nje salle te gjithe bashke dhe vendosni me perpara se ç'fare duhet te shkruani. Ai qe ju drejton ju porosit te mos harroni fjalet "katolik" "musliman" " hajdut" " Jozi" "Sala" e ne fund Shkodra qe duam shume.Para se te uleni te shkruani studioni historin e shkodres, lexoni ç'do gje ku flitet per Shkodren ( e kam fjalen per periudhen mbas pamvarsi) ateher keni te drejt te kritikoni, lavderoni apo te urdheroni.
Kur te filloni te lexoni mund te hasni ne nje emer aq te njohur e te respektuar ne vitet '30 si kryetar bashkie ne Shkoder si z.Ndoc çoba, nuk besoj se ka nevoj per koment.
Kam hapur nje teme diskutimi mbi njohjen e historis se vertet, nuk i ka interesu asnjeriu, bien ne "thes" per ate qe ne nuk njohim te verteten e historis Shqiptare nje bashkepuntor shkencor si Fatberdh Doçi ku thote tekstualisht" KA MARRE PJESE NE REVOLUCIONIN E QERSHORIT KUNDER MONARKIS". Eshte kulmi i injorances mos te njohesh historin e vendit tend.
Ne si Shqiptar (mbase kete ka dashur te thoje helius) nuk kemi figura referimi, perjashto SKENDERBEUN si hero kombetar po ku nuk mund ta imitosh, nuk eksiston ajo e pergjasimit ajo qe eshte deshira e te riut ti ngjaj heroit te tij.Edhe ne si gjithe bota ju kemi vene rrugeve emra "herojsh".Por ka nje dallim ne mbrendesin e saj te qenurit "hero" apo te qenurit "viktim".
Me ndihmoni me mundesit qe keni te njohim me mire historin, duke e njohur me mire, duke gjetur te verteten nuk ndryshohet e kaluara, mbet ajo qe ka qene , por jam i sigurt se ndihmon shume per te tashmen e te ardhmen tone e te femijve tone.
Nje pyetje prej 1.000.000 Dollar. Pse i kane vene emrin Blogut "Peshku pa uje"?
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 15 Feb : 12:01 Reply to this

une krenohem me historine e Skenderbeut. Por behet fjale per me shume se 500 vjet. Ai ndoshta qe i pari qe shpiku luften guerile dhe ka merita te jashtezakonshme si udheheqes. Por ushtria e tij ne periudhen me te mire perbeheshe nga 18 000 ushtare prej te cilave pjesen kryesore te luftimeve e mbajti garda prej 5 000 vetesh qe kishte, kryesisht matjane dhe njerez te tjere te principates se vet. Por nje gje eshte e sigurte, qe me sa burime njerezore pati ne dispozicion ai beri maksimumin dhe u be figure boterore, e vetmja figure boterore luftarake e shqiptareve ne gjithe historine e tyre. Po te kishte qene mbret i hungarezeve sigurisht qe do ishte me i famshem se vete Huniadi. Ai ngelet figura e vetme ushtarake e shqiptareve e njohur ne te gjithe boten. Ne ate qe thashe po flisja per historine tone para 100, 50, 0 vjetesh. Dhe historite me Ismail Qemalin e shoke jane per tju treguar debatikasve, sigurisht qe nuk solli ai pavaresine, pavaresine e solli lufta e kosovareve dhe e shqiptareve te tjere te veriut dhe vetem e tyrja.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 15 Feb : 12:06 Reply to this

e ka fajin edhe raca jone o "shkodrani i merguar". Se shkodrane te merguar apo te pa merguar si puna jote ka sa te duash kombi yne. Dhe injorantet me hatermbetje me synime karrieriste duhen futur ne brazde, te merguar apo te pamerguar qofshin.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 15 Feb : 12:16 Reply to this

persa i perket Sales duhet te bazohesh ne ato qe ka thene ai vete per fotografite e Rames dhe ajo ne ato qe fantazon kur zgjohesh nga gjumi pasi te ka dale ne enderr. Ne deklaraten e fundit thuhet:
Pyetje: Zoti Meta dhe Zoti Rama ju kanë bërë ju përgjegjës për publikimin e fotove të Edi Ramës?

Kryeministri: Mund të them se është një trillim që synon veçse të justifikojnë humbjen fatale e të sigurt të tyre në këto zgjedhje me publikimin e këtyre fotove. Ato foto nuk kanë asnjë lidhje dhe është e turpshme të komentohet një lidhje midis zhveshjes së liderit të opozitës në një plazh publik para fëmijëve e të tjerëve, fotografimit të tij dhe shpërndarjes së fotove. E dëgjova ‘little Ramën’, domethënë Zotin Meta dhe mund t’ju them se më e mundshme është se mund të jetë luftë brenda llojit. Por kjo nuk na intereson. Ne strategjinë e fitores e kemi të bazuar në mbajtjen e fjalës, në projekte dhe në politikat që kemi shpallur dhe kurrë në nudizmin e njërit apo tjetrit dhe në problemet e tyre. Ju e dini se nuk ka pasur dhe nuk ka asnjë lidhje midis gazetë që i ka publikuar dhe Partisë Demokratike.

Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, kamasutra_girl 15 Feb : 14:30 Reply to this

o shkodrani ne mergim te lutem mos shkruaj aq shume pasi perton robi edhe me lexu. thjesht bej perpjekje qe ti permbledhesh ato qe thau ne pak fjali dhe qe te marim vetem mesazhin e asaj qe do te thuash. Mos ma merr per keq
Ti helius re dekun tu i dal zot berishes, ishalla nuk fiton se nuk ke tyre ma me me dal perpara ne forum.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, A_Berlin 15 Feb : 14:43 Reply to this

Ore shoke, jeni mbledh nje kalabllek i lezetshem, vetem se nuk ja thoni hic nga politika e i hyni disa temave qe nuk dini me dal pastaj. Jam i sigurt se asnjeri prej jush nuk eshte analist, politikan apo te kete kryer ndonje shkolle per shkenca politike. Jane te njejtat muhabete e tema qe bahen cdo dite ne kafet e shkodres nga njerezit qe jane pa pune apo jane dembela. Meernu mar popull me ndonje gje tjeter se politika eshte kurva me e vjeter ne bote. Lerei atyre qe studiojne per kete pune e flisni per shkodren e per hallet e saj dhe jo me dhan mendimet apo sugjerime per politikne se nuk ja thoni fare. Se di te shkruash ne gjuhe letrare dhe me fjalor te pasur nuk do te thote qe je politikan.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 15 Feb : 14:50 Reply to this

Thx kamasutra ,nuk ta marr per te keq.Po Keshtu e ka fushata elektrorale(hahaha).Partite politike mbarojne sot fushaten,keshtu edhe une po mbaroj sot.(shpresoj qe edhe ai greku Helius deh avokati mbarojne fusgaten.)
Vetem me vjen keq qe nuk mora nje pergjigje nga "helius"dhe "avokati",te sakte me disa pyejte qe ia kam ba me kohe.Ato vetem i kane ra anash e anash,si dhe duke i marre mbrasht shkrimet e mia; dhe vetem jane marre me gjane qe nuk kane fort rendesi per me u diskutue si e si me e shperngule vemendjen nga tema .
Lum Sala per ju,se keshtu do te ecim perpara.
Nje taktike e vjeter dhe bukur kjo?(kur thoshin ,a keni ndonjehere ne kine?......)
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 15 Feb : 18:37 Reply to this

vajza kamasutra, fitoret dhe humbjet jane te shumta ne jete. E rendesishme t'ju besh balle te dyjave dhe te vazhdosh perpara.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 15 Feb : 19:40 Reply to this

Kur po e vendos ne zbatim ate "parulle" per vehti o Helius?Nuk i bihet qulit tane jeten apo jo?
Si fitoret ashtu dhe humbjet jane pjese e jetes.Per te humbur asht shume kollaj,por per te fituar dhe per ta mbajtur kete fitore duhet me ia ba izmetin.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, avokat i kryetares se parlamentit 15 Feb : 19:59 Reply to this

per mergimtaret e deshperuar :ju z. mergimtar shume mire bete qe ju pergjigjet verejtjes me vend te " nexhmies "girl shume te gjata hartimet tua .kush di me fol flet shkurt ! thote populli. ne cdo shkrim ke nje shprehjje te mire ; me respekt:por me siper nuk ke lene gje per respekt ;zagar, hajdut,injorant etj etj... nuk di se sa vjen tek ti mesazhi im une nuk po mbroj pd se kete do e tregojne zgjedhjet . po mbroj po i dal per zot punes se madhe qe po ben kjo zonje shume e nderuar e qytetitte shkodres .nuk po mbroj ,nuk po them qe gjendja eshte shkelqyeshem e se nuk ka cfare te ndryshohet.por kam thene dhe them se nuk ndryshohet duke u ankuar e qare , por duke punuar e luftuar me kembengulje per zhvillim e perparim te vendit , jo vetem interesin e ngushte privat por edhe ate shoqnor e kombetar. ne disa mendime me dukesh utopik. me respekt.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, kamasutra_girl 15 Feb : 20:05 Reply to this

shkodrani ne mergim shihesh qe je socialist se te gjithe ne socialistet jemi te sjellshem dhe te edukuar.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 15 Feb : 22:18 Reply to this

o avokat,po nuk pranove gabimet kur ban,nuk je njeri .
Imazhi yt i shtrembur dhe pa kutim me vjen shume qarte(Fanatik i terbuar i PD),por ti nuk po don me kuptue ose je i m.....
Nuk kamqene dhe nuk jam i deshperuar per asgje ne jeten time.
Asnje pergjigje nuk me ke kthyer akoma.Nuk ke di kujt i thua ti ;"pune e madhe"nne shkoder qe asht ba apo ...
Si mund ti luftosh ato ,kur shoku yt i del ne krah te keqes,korrupsionit,hajnise dhe injorantave.
Kur perdor shprehje te medha ,ban mire me perpara hape pak fjalorin shqip-shqip,se cfare kuptimi ka.
Kamasutra girl,NUK JAM SOCIALIST,por JAM DEMOKRAT(PA ANETARESUR NE PD),por me qejf kam Zogun(mbretenine).
Ka dhe komunista ,apo socialista te mire,por une ulem e pi vetem kafe me to,JO Politike me to ,se e dine si i kundershtoj.
Une e kam ate respektin si per mikun por edhe per armikun.(per ate qe nuk ma do te miren).
Une e them ate qe mendoj ,ne sy dhe ne fund te them me respekt.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
P.S Shko merre edhe njehere juridikun(ama juridikun,se mos futesh per jurid dhe po na mbaron pastaj per histori.),se kur diskutohet nje ceshtje nuk i bihet shkurt.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, kamasutra_girl 15 Feb : 23:24 Reply to this

une nuk kam lidhje me juridikun por po te them dicka. Gjithomone njerezit e paformuar nga ana edukative ( behet fjale per shkollimin) kur dojne te shprehin dicka gjithmone i bien gjate e gjate pasi e kane te veshtire qe ta permbledhin ne pak fjali dhe qe te kete me kuptim. Te kishe studiuar per filozofi juridik apo shkenca sociale do kishe pasur nje perdorim me te mire te fjalorit. Prandaj ta merr ne kethese Helius pasi i bie shkrut dhe qarte. Nejse rendesi ka qe je njeri i mire. Tung
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 15 Feb : 23:57 Reply to this

Po mvaret se per cfare flet.Asht si puna e saj shprehjes"A e keni ndonjehere ne kine? jo i tha -ai.Mire i tha ai tjetri,te ka vdeke nana.
Keshtu asht edhe me helius.Une flas per fakte dhe realitet,(dhe keto duhen sqaruar mire apo jo,sepse njerezit si puna e helius i duket cdo gje njesoj,"sapuni i duket djathe")dhe ai me shkon ne Kine(shkruan pak rreshta dhe fjale pa kuptime ose qe nuk kane lidhje me temen ose me provokime.
E "keqja "e juridikut (per nje avokat),eshte se duhet me fole shume.Sepse nuk eshte thjesht me lexue nje ligj apo nje tjeter ne salle gjyqesore,sepse ate e din edhe gjyqtari qe drejton seancen.Besoj se e kupton se ku do te dal me kete shpjegim.
Shkurt e sakte i bihet kur flet per temen qe behet fjale dhe pastaj i behet nje permbledhje me pika(pra konkluzioni se cfare u aRRIT).
Me te thane te drejten,kam edhe une qejf te shkruaj shume(sidomos per keshtu gjerash),sepse nuk mban ma uje pilafi,kur sheh keto padrejtesira qe po ndodhin ne shkoder etj etj
Nuk me vjen keq nga komentet e tuaj.Opinioni eshte opinion,dhe ke te drejte te shprehesh,jemi ne demokraci.Nejse.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 00:23 Reply to this

Po pse te therret ai "avokati" me ate ate emer "nexhmie girl"?E ka nje hall me duket ai?Sic duket e mendon se kur ajo eshte denuar per kafe,e imagjinon se ato qe iken dhe keto qe jane (kuptohet nje pjese e tyre),do tju bahet gjyqi ne stadium dhe i vjen keq.Nejse ,shaka po bej.
Me respekt
Shkodrani ne mergim(megjithese avokati nuk i pelqen kjo fraze,do e ndryshoj me VF @LP po i pelqeu).
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 07:41 Reply to this

do ju lutem te gjithe pjesemarresve ne bisede, qe nder te gjithe "botimet shkencore" te shkodranit te merguar te gjejne ndonje fakt apo ndonje rrjedhe llogjike arsyetimi. Lexoni vetem ne kete teme se do ju zere koka po vazhduat me tej.
Beji te fala Zef Brozit kur ta takosh se te betohem i ngjan shume.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, vizitori 2 16 Feb : 08:14 Reply to this

po ti besh mire llogarite shkodra del e fituar ne qofte se do ti fitoje zgjedhjet z mustafa lici . arsyeja eshte e thjeshte dhe matematikore . po ju bej te gjitheve nje pyetje / a do te teprojne me shume para /leke / ne qofte se ne qeverine e shkodres ka nje hajdut apo kure qeveria eshte e mbushur me hajduta te cilet mendojne te vjedhin per vete dhe ato qe i kane vendosur ne ato poste .po ti bejme mire dhogarite me keto propozime qe na kane afruar partite dhe po te bejme nje analize te qete me kete shkerdhatacjon qe eshte duke aplikuar politika e te dy kampeve ne shkoder eshte e domosdoshme te kete nje kunderpergjigje nga opinjoni shkodrane sepse eshte vete z jozi qe po e detyron popullin me nje veprim te tille . nje ligj themelore ne fizike thote * ç do veprim ka nje kunder veprim * prandej e them me bindje horave duhet me ju pergjigjur me nje hor dhe jo me nje zotni dhe te jeni te bindur se vetem z tate lici ka mundesi me ju pergjigjur horave te dy partive ne shkoder e di mire qe shume nga ju do te me kundershtoni por po ti beni mire llogarite me gjakftotesi do te bindeni qe kjo zgjidhje do te jete prej zori me e mira per qytetin e shkodres sepse keshtu po na detyrojne dhe nuk jam dakort mos me marre pjese ne votime dhe ti leme ato te lozin me voten tone .....................
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, kamasutra_girl 16 Feb : 11:25 Reply to this

po denion ku e kemi? apo ja keni ndaluar hyrjen ne forum?
mire ja keni bere
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 11:53 Reply to this

s'me ke thene akoma c'po ben lola ??
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 12:00 Reply to this

denion do jete duke dhene ndonje provim, mos harrojme ta pyesim sa pike morri kur te rikthehet. Ose mund te kete rene brenda me ndonjeren, megjithese ato anglezet te shemtuara tek zoti jane.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, aml 16 Feb : 12:55 Reply to this

Si u zhduk ky denioni keshtu...as mu nuk me shkruan me... as me pershendere.. se di cfare i kam bere....dhe ju helius mos mendoni ashtu per denionin..merci
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 14:40 Reply to this

O nipi i Jozit apo i Lorencit,O Helius
Mos fol me fjale te medheja si Sala e Jozi qe nuk ia dine kuptimin.
Cfare faktesh do mo z.. i g....,Shkodra po gryhet permbrenda percdo dite,po fyen e po varferohet .
Pastaj,po i bie shkurt (duke lene shume gjera pa thene)
1.Cfare ka ba per shkodren Jozi apo Lorenci(qe e braktisi me 1996?).Me thuaj disa investime?(jo rrugica)
2.Cfare komenti beri kjo zonje per takimin e Sales me Nanon?(ku partia e ketij te fundit e ka persekutuar Jozin)deh i fituan duke e share Nanon?
3.Ne ndertimiet pa leje qe jane ne shkoder,sa mbajne urdherin e Jozit?
4.Sa kusherinj te saj, ajo ka vendosur ne pune ne shkoder(si ai ihipotekes,apo i urbanistikes etj etj)?
Besoj qe keto te mjaftojne sa per te dalluar "sapunin me djathin";si dhe je i lire te japesh pergjigje ketyre pikave.
Sa per Zef Brozin,ta kam fale,as nuk e njoh dhe nuk kam ndermend me e njofte.(sic duket paske qene bashkepunetore mem te ,se dhe ia njihke shkrimet e tija.
Une e kam harruar ate ,por interesant sa mire e mbake mend kete njeri?Sic duket e njohke mire.
Me respekt
Shkodrani ne mergim


Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 14:51 Reply to this

Sic duket ,shkrimet e Zef Brozit,ta paskan merzitur ,o Helius.
Keshtu qe te gjitha shkrimet e njerezve tash ,te duken sikur jane njesoj.(sic dukesh i trembesh realitetit shume,paske frike nga e verteta).
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 14:51 Reply to this

Ma kujtove ti ate katunarin zefin, dhe ai jurist me vizione si puna jote ishte. Ka ikur dhe ai ne amerike atje, dhe jep leksione neper gazeta si duhet rrezuar Sala dhe se si ky katunari i zgjuar donte dhe do te shpetoje shqiperine. Ngjani si 2 pika uji, sikur tju kete nxjerre nje nene.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 14:56 Reply to this

po tani o zef-i i merguar s'kemi pune tjeter ne po ti japim pergjigje cdo pyetje qe te kalon ne koke ty aman. Lexo pergjigjet qe ke marre me siper, ku do te vecoj nje shkrim te njerit me nickname "rusiani", qe e konsideroj personalisht me te saktin e deritanishem.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 15:01 Reply to this

Edhe katundaret njerez jane (FYI),edhe ato jetojne dhe mendojne si ne qytetaret.
Pastaj Salen prej nga e ke me origjine,a harrove?Se pastaj na e fyen dhe kryetarin aman?
Pra katundarin e kena kryetar;po ashtu edhe Zefit(sic thua katundar)e ke pase me pushe pozite,a harrove?
Ma mirre njerez me vizione se sa me ece me njerez si pula pa krye(si puna yte).
Une nuk jetoj ne usa,jetoj ne shkoder.(hyj e dal gjithkund)
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 15:02 Reply to this

tash po dal e pi nje kafe e nje cigare ,se po me shkon gjate.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 15:07 Reply to this

o "Zef-i i merguar" ideja eshte mor mik qe une as jam marre ndonjehere me politike, as kam votuar ndonjehere. Arsyeja pse po ta zgjas eshte qe te thashe qe problemi me i madh qe kemi si komb jane injorantet karrieriste me hatermbejtje si puna jote. Nese injorances nuk ke cfare ti besh, hatermbetjen mund ta zbusesh pak.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 15:14 Reply to this

Sa per "rusjanin",une nuk kam vuajtur ne emigrim(dhe nuk mbaj mend qe te jem shprehur ndonjehere per vuajtje,e sidomos tek shkrimi i fundit,.,po nejse,qejf ,qejf ky milet,demokraci.)
Por "rusjani"harron se kush qendron ne krye te Belgjikes(nga kush udhehiqet) dhe kush qendron ne krye te shqiperise.
Nese e quan nje ndryshim te vogel,atehere ckam ca me thane.
Prandaj kam thene ;jam demokrat por kam pikepamje Zogiste.
Keshtu helius kuptoji mire shkrimet.
Kane ardhe me miliona "eruro"(pra pranohet se paskan marre edhe ne kohen e Nanos)por KU JANE GJITHE KETO EURO,ku jane investuar aman?
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 15:22 Reply to this

ore ti qenke elektron i lire: ideja kryesore e shkrimit te rusianit, te pakten si e kupton nje njeri normal eshte: toleranca dhe bashkejetesa jane virtyte te cmuara ... dhe duke vjellur vrere ndaj nje femre katolike te denje shkodrane, qe na perfaqeson ne qeverine e tiranes ti cfare tregon ?
Mund ta di me ca lexon mor aman ?
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 15:23 Reply to this

une nuk kam hatermbetje,por me ben pershtypje qe "mencuria" jote bashkohet me injorantat ne shkoder(e shqiperi)qe po na drejtojne(nje pjese e tyre);
po i thua "mutit"si thojme na -marshalla.Po ti dhe me shkolle te larte,si nuk i kupton keto gjera.
Apo ke perfituar ndonje burse prej tyre(jozit,etj)qe nuk len me ra pupa ne to?
Shkova se mbeta pa pi kafen e cigaren.
Per mua ka rendesi te fitoje nje njeri i mire,i ndershem deh te punoje per te miren e shkodres dhe jo te xhepit e kusherinjeve.
Shpresoj qe ti helius,kur ta mbarosh shkollen,te kthehesh ne shkoder se kena nevoje per nje si ty,dhe mos e tradhto shkodren.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, shkodrani ne mergim 16 Feb : 15:29 Reply to this

sa desha me ike,
Per cil tolence ban fjale ti ,kur ajo eshte nej antimuslimane e betuar,kur nje prefekt qe e kishim ishte nje antimusliman i terbuar(per xhovalinin),apo ne poste ne shumicen por mos te thene komplet ,jane vetem katolik.
Prandaj si mund te kete nje harmoni apo bashkejetese?
Prandaj une kam qejf Zogun,se ai asht per ne.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
P.S Pash zotin le ti leme keto polemika.Puna asht se cfare mund te bajme per shkodren.(dhe jo pupla te bardhe ,por pupla te kuqe)
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, helius 16 Feb : 15:31 Reply to this

Kam jo pak kohe qe kam mbaruar shkollen dhe adetet e tjera te pas shkolles.
citoj:"Per mua ka rendesi te fitoje nje njeri i mire,i ndershem dhe te punoje per te miren e shkodres dhe jo te xhepit e kusherinjeve.". Edhe une dakord jam. Por per te mos qene utopik le te themi qe te fitoje ndonjeri qe te vjedhe me pak se te tjeret dhe te beje pune me shume se te tjeret.
Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, vizitori 3 16 Feb : 15:49 Reply to this

Per Heliusin
Per ty mjafton qe e ka zgjedh Jozi dhe je i bindur qe asht i drejte dhe i afte?
Po perseris nje koncept ndoshta te prekur edhe nga te tjere qe kandidati per kryetar bashkije dhe kandidatet per deputet te Shkodres nuk ka nevoje me i emru nga Tirana (Qofte dhe nga Jozi)por duhet eskluzivizht me i zgjedh dega e PD-se ne Shkoder.Kjo praktik nuk asht zbatu as edhe nje here dhe diktati qofte me qellime te mira asht krejt i pa bukur dhe ofendues per te gjithe qofshin keta votues antare apo drejtues drejtues te PD-se ne Shkoder.

Qeveria shkarkon prefektin e Shkodrës, Z. Zamir Kaceri 16 Feb : 17:33 Reply to this

Nuk e mendoja qe do e ndjenit mungesen e postimeve te mia. Sidoqofte edhe pse me provime perseri me del kohe ti hedh nje sy forumit por arsyeja qe nuk kam marre pjese ne debate eshte sepse ketu po flitet per disa individe qe une nuk e kam idene se kush jane dhe nuk me duket e arsyeshme qe te marr pjese. Pastaj ju e keni ndezur shume debatin, tamam alla Shkodranshe.
Sidoqofte dua te pershendes te gjithe pjesemarresit ne kete website dhe vecanerisht administratorin i cili na dha mundesine qe te mblidhemi te gjithe se bashku dhe te japim mendimet tona dhe pse jo te mesojme dicka. Propozoj qe me sot te mbyllet fushata ne kete site dhe te gjithe se bashku te presim rezultatet e votimeve. Ju uroj te gjithve nje weekend sa me te kendshem dhe ju keshilloj te shkundni voten para se te votoni.
Helius mos harro kafen!You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2046 sec, 0.0406 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 1,544kB