Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
Gatime te ndryshme te ushqimeve shkodrane
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
~*Christel*~
Fri Jun 25 2010, 09:21pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
SuperGirl ka shkruar:

po bizelet si bahen??????Miri74 ka shkruar:

N'cuk.I blen te gatshme n'kuti te Conad e i n'xen ne microonde.


Very smart Miri vec mos harro me i shtu pak tonno...ahh si del


[ Edited Fri Jun 25 2010, 09:22pm ]
Back to top
Al Bundy
Tue Jul 13 2010, 06:49pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Do ta kujtoj sesban se si bizelet ashtu edhe tonin i kam shume te preferume/Back to top
belgium
Sun Jul 18 2010, 09:01am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
~*Christel*~ ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

po bizelet si bahen??????Miri74 ka shkruar:

N'cuk.I blen te gatshme n'kuti te Conad e i n'xen ne microonde.


Very smart Miri vec mos harro me i shtu pak tonno...ahh si delikjo pjate as nuk e ka eren shkodrane.......
Back to top
~*Christel*~
Sun Jul 18 2010, 12:13pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Ka shume gjana qe ne forum nuk i vjen era shkodrane

Megjithate me i shtu element te ri kuzhines tradicionale, pervec se i pasuron shijen...asnji e keqe nuk i vjen. Kapishi?
Back to top
LUPEN
Sun Jul 18 2010, 12:17pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Njaja nuk asht Tonno iher ,njaja asht pancetta ;-)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
~*Christel*~
Sun Jul 18 2010, 01:50pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
tonno i prem trash mor
Back to top
LUPEN
Sun Jul 18 2010, 11:08pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
~*Christel*~ ka shkruar:

tonno i prem trash mor


jo jo jo ,njaja ashte pancetta :p


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 08:06am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
mantija :

per manitja duehn tre gota mill
qumsht vez 3 kokrra dhe pak kryp
marrim millin e hellim ne enen ku dona per e pregatit brumin dhe u hellim vezt kypen dhe qyumesht sa te marrin duhet me ken pak e trash masi ta kena perzi mir e mir e te kena ba nji brum te trash dhe te but si per byrek e shtrijm me hakllagi (shkop pitet) jo te holl pak te trash e vejm ne tepsi dhe epresim ne kuadrata te vogla i fusim mu pjek ne 240 grad furra te jet nxehur ma par

nder koh qe pjeken
ne nje en tjeter pregatisim kosin rreth 800 gr kosit i hellim tre thapeinj hudra dy lug voj ullinit pak kryp dhe mir asht qe nji gjys kastravecit me ja ngri ne rende dhje me ja hell mren mas te jet pjek brumi ata copat do te jken da prej njena tjetres dhe masi te ftofen pak jo shum i hellim ne kos dhe i persim helt me lug drunit jan shum te shishme
ju bashin mir

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Mon Jul 19 2010, 08:24am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
~*Christel*~ ka shkruar:

Ka shume gjana qe ne forum nuk i vjen era shkodrane

Megjithate me i shtu element te ri kuzhines tradicionale, pervec se i pasuron shijen...asnji e keqe nuk i vjen. Kapishi?


ket kapishin e din ti maj naqe por thjesht tregova ose ma sakt desha me tregu se moderime ne guzhin tradicionale as nuk lejohet e jo ma me dhan preferenca...
si kto pjatat qe ju i perdorni atje ku ju jetoni.
e per se n forum dashke ti me gjent gjana me er shkodrane harroje ti at kang se ske shkodran ti me gishta ti numroj itash ....
se vet ato q ekajn hap kto faqe kan hap krejt thjesht e jo me bashkpunu me shkodren direkt se kshtu online po ithojn por te lidhun si duhej me qytetit hala skam pa nji rast.
Back to top
belgium
Mon Jul 19 2010, 08:31am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ne tavolinen shkodrane ka groshen me mish
sallat mullatartash
djath me ere
buk kallamoce
qep t njoma
hudra t njoma
llallt
kos
qofte
qebap
sallat jeshile
japrak me gjethe laknash
jasherdhek
........
Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 08:51am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
qofte me lang :

per qofte me lang per 5 persona duhen
500gr mish te grim
3 thelpinj hudra si dhe dy hudra te njoma ishte ken perfekt
kryp biber domate te freksta
3 kokrra qep
ufull dy lug
hot souc


pergetasim mishin e grim me kyr biber hot souce dhe dy thelpinj hudra i perzijm te gjitha bashk masanej i dajm ose ne topa te vogla ose i bajm qofte pet rrumullake i lyjm me vez dhe i skuqim ne xjarr te ngadalt
ne anen tjeter marrim qepet e qrura dhe te grime holl dhe hudrat e njoma nese ska te njoma dy thelpinj hudra te thata i skuqim me voj ne zjarr te ngalt edhe ata deri te zbuten krejt marrim domatet e fresketa dy kokrra i qerojm dhe i krijm ne kuba te vegjel i perzijm me qepen dhe vojin i shtojm pak kryp biber hot sousc dhe i perzijm ngadal i hellim dy gota uj dhe i lajm te vlohen per rreth 10-15 min

masi te jen fergu qoftet me shum kujdes i hellim te langu i pregatitur ne menyr te rregullt dhe i hellim me kujdes dy gota uj i lajm te marrin nji val bashk deri sa te moas mbesin shum lang por pak si thojm sa me njy kashaten :d i hekum prej zjarrit dhe i sherbejm shkojn shum me oriz te pregatiun me vegetable pra orizi i zijm me vegetalbe ne njeren at te pjates dhe ne anen tjeter qoftet me lang nqs keni deshir i shtoni edhe dy rrike buk te thekun nji got ven dhe flen si qingj :d


[ Edited Mon Jul 19 2010, 08:56am ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Mon Jul 19 2010, 08:56am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

qofte me lang :

per qofte me lang per 5 persona duhen
500gr mish te grim
5 thelpinj hudra
kryp biber domate te freksta
3 kokrra qep
ufull dy lug
hot souc


pergetasim mishin e grim me kyr biber hot souce dhe dy thelpinj hudra i perzijm te gjitha bashk masanej i dajm ose ne topa te vogla ose i bajm qofte pet rrumullake i lyjm me vez dhe i skuqim ne xjarr te ngadalt
ne anen tjeter marrim qepet e qrura dhe te grime holl me voj i skuqim ne zjarr te ngalt edhe ata deri te zbuten krejt marrim domatet e fresketa dy kokrra i qerojm dhe i krijm ne kuba te vegjel i perzijm me qepen dhe vojin i shtojm pak kryp biber hot sousc dhe i perzijm ngadal i hellim dy gota uj dhe i lajm te vlohen per rreth 10-15 min

masi te jen fergu qoftet me shum kujdes i hellim te langu i pregatitur ne menyr te rregullt dhe i hellim me kujdes dy gota uj i lajm te marrin nji val bashk deri sa te moas mbesin shum lang por pak si thojm sa me njy kashaten :d i hekum prej zjarrit dhe i sherbejm shkojn shum me oriz te pregatiun me vegetable pra orizi i zijm me vegetalbe ne njeren at te pjates dhe ne anen tjeter qoftet me lang nqs keni deshir i shtoni edhe dy rrike buk te thekun nji got ven dhe flen si qingj :dsa ke shkru tan ket faqe naqe ti kishe ba nja 6kokrr aqofte deri tash ma mire
Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 09:07am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahhahaha belgium tash asht heret ma ka misdita ose darka bela

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
L€OÑ
Tue Jul 27 2010, 05:05pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
~*Christel*~ ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

po bizelet si bahen??????Miri74 ka shkruar:

N'cuk.I blen te gatshme n'kuti te Conad e i n'xen ne microonde.


Very smart Miri vec mos harro me i shtu pak tonno...ahh si delja se du me ba polemik po kja ja qe ja nuk asht piat shkodrane po edhe njaj tonni qe thu ti i prem trash asht pancet e preme trash.
Back to top
~*Christel*~
Tue Jul 27 2010, 07:52pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
As une s'po du me ba polemik.
SuperGirl, kishte pyt si bahen bizelet e une i dhash nji alternative. Foton ne google e gjeta se nuk e bana une. Mu duk e bukur edhe e postova.
A u kuptume tash, qe mos te replikoni ma kot?

ps:SuperG, bizelet u bakan edhe me pancet e une se kam dite
Back to top
L€OÑ
Tue Jul 27 2010, 07:57pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
~*Christel*~ ka shkruar:

As une s'po du me ba polemik.
SuperGirl, kishte pyt si bahen bizelet e une i dhash nji alternative. Foton ne google e gjeta se nuk e bana une. Mu duk e bukur edhe e postova.
A u kuptume tash, qe mos te replikoni ma kot?

ps:SuperG, bizelet u bakan edhe me pancet e une se kam dite


a kojtova se e ke ba ti maj gjell
Back to top
MiCoLjA
Thu Aug 05 2010, 10:03am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
rrakolle kena per sot pritni per foton masdite ika tashe kalofshi bukur

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Cen Durimadhi
Thu Aug 05 2010, 11:13am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
KeJsi ka shkruar:

rrakolle kena per sot pritni per foton masdite ika tashe kalofshi bukursot se paskena nji lloj menyn , un kam qofte ke daja \:D/

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
MiCoLjA
Thu Aug 05 2010, 02:41pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahhahaah ceno ska gja asht mir me pas gjana te ndryshme se i nrrojm hahaha qe ku e ekni rrakollenEach year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Dritbardh
Thu Aug 05 2010, 03:01pm
Registered Member #4041
Joined: Tue Jun 22 2010, 03:55pm

Posts: 61
KeJsi ka shkruar:

ahhahaah ceno ska gja asht mir me pas gjana te ndryshme se i nrrojm hahaha qe ku e ekni rrakollen
ah si des vete per rrakolle kur mi ban nana \:D/ \:D/
Back to top
L€OÑ
Thu Aug 05 2010, 05:12pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
KeJsi ka shkruar:

ahhahaah ceno ska gja asht mir me pas gjana te ndryshme se i nrrojm hahaha qe ku e ekni rrakollen
KEKSI sa e pash kyt foto fillava me hanger gishtat dham , un propozoj me te vu si guzhinjerja e forumit, nigja KEJSI kur pa na ban taratoll maj ? apa se ka kohen me kyt xet ku ku isha zhyt ne te 8-} .
Back to top
MiCoLjA
Thu Aug 05 2010, 07:01pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahhaha leon taratoll me kunguj apo me kastraveca :d hahah se per zoten deksha mas ta basha e me ta vu foto itu

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
L€OÑ
Thu Aug 05 2010, 07:06pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
je teper e mir maj KEJSI , vene vene foton se me shijan ma mir edhe kur ta provoj kam me te than te lumshin durt
Back to top
MiCoLjA
Wed Aug 11 2010, 03:58pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792


[ Edited Wed Aug 11 2010, 04:02pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Wed Aug 11 2010, 04:03pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792

after


befor...
pite me djath sa te fotfet ju ve foto ne pijat

[ Edited Wed Aug 11 2010, 04:05pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2495 sec, 0.0442 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,118kB