Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit

<< Previous thread | Next thread >>
SHKODRANET NE BELGJIKE
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Thu Nov 20 2008, 05:57pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Forumistat me te drejte mund te thojne pse po e hap kete teme kur njena dore eshte teper per me ju numeru ju shkodranet e belgjikes.

Shume e drejte e ka shume mundesi qe ka me ndenjte nje teme ' e fjetun' per shume kohe por s'ka gja.Kur te vijne dikush te dera une gati jam me u ul poshte me ja hap :-)

Meqe ra fjala une banoj qe prej nje viti ne katund (Mechelen) por kam kene brukselas i vjeter:D

Back to top
belgium
Thu Nov 20 2008, 06:17pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

Forumistat me te drejte mund te thojne pse po e hap kete teme kur njena dore eshte teper per me ju numeru ju shkodranet e belgjikes.

Shume e drejte e ka shume mundesi qe ka me ndenjte nje teme ' e fjetun' per shume kohe por s'ka gja.Kur te vijne dikush te dera une gati jam me u ul poshte me ja hap :-)

Meqe ra fjala une banoj qe prej nje viti ne katund (Mechelen) por kam kene brukselas i vjeter:D

MECHELEN katund naq??? jo ma qa thu pe rmua sht nji ner qytetet ma te bukra te belgie, e m epelqen ajo kulla e nalt te kisha me pa qytetin prej atje ..fantastike asht naten..edhe uen kam jetu nje vit ne mechelen afer station trenit tek nji park i vogel po eke parasysh...?

DHE ME KET RAST JU NJOFTOJ SE:
U hap e para shoqeri shqiptaro-belge me gjithe ato sacrifice ne qytetin e LUIK-LIEGE-LUTICH ..KASTRIOTI....adressa: rue puits en sock tek republique libre de outremeusse.liege/ n enje nga lagjet me te vjetra ne qender te ketij qyteti..eshte vendosur nje flamur shum madheshtor ne hyrje t-e kesaj caffe -shoqeri kulturore.hapja oficiele behet me 6dhjetor .por per rastesin eprag festave kombetare 28nentori behte nji para hapje te vecante ..3
Back to top
Al Bundy
Thu Nov 20 2008, 07:34pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Edhe ti belgium ke banu ne Mechelen? Pse s'thu ti qe keka ba si vend pelegrinazhit:-)

Ne fakt eshte qytet i bukur por vetem diten se pas ores 19.00 s'leviz as qen as mice.

Ke shkru se ke banu afer stacionit te trenit.M'duket se paskam marre shpi te apartementi qe ke pas ti ma perpara:-) Edhe une banoj aty afer ose per me kene ma preçiz banoj krejt afer asaj kishes se bukur Hanswijk pak para se me dale te ajo rruga komerciale Bruulstraat.

Back to top
babo
Tue Dec 02 2008, 08:28pm

Registered Member #587

une kam nji cift miqsh ne gent punojne atje e vazhdojne shkollen

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Sun Jan 18 2009, 07:44pm
Al Bundy

Registered Member #1833

A thu i njaf ma babo :-)

Sidoqofte bravo per ta, se edhe me punu edhe me ba shkolle nuk asht e lehte.

Back to top
SuperGirl
Sun Jan 25 2009, 03:20am
Miss.Felicity!

Registered Member #514

pse kam pas nje pershtypje qe je ne itali ti Miri???
me iluminove me ket teme

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
belgium
Sun Jan 25 2009, 04:37am

Registered Member #1142

babo ka shkruar:

une kam nji cift miqsh ne gent punojne atje e vazhdojne shkollen

naq ne Gent...ka shum shkodran ma shum prej zonave te dajcit,e bregut buns......e jan shum shum mire me pune dhe gjenje economike ...ndersa ketu ku jetoj une kam per fat te keq timin eee!! disa familje shkodrane puro m eju than s eheken ashtu , e as nuk merrena mes vedit....me ka rrit me i than nji dit nji shkodranit , salut ne fren gjisht aq menemmlaj jna ba sa qe harrojn s ekan ble sheqerin me tallon te agja jem dikur ne parruc hhahahahahahahahahahahah
Back to top
Al Bundy
Sun Jan 25 2009, 09:53am
Al Bundy

Registered Member #1833

SuperGirl ka shkruar:

pse kam pas nje pershtypje qe je ne itali ti Miri???
me iluminove me ket teme

Ne Belgjike Super por po vdes per nji corretto italijet e per pak foccacia:-)

Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 07:36pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

Edhe ti belgium ke banu ne Mechelen? Pse s'thu ti qe keka ba si vend pelegrinazhit:-)

Ne fakt eshte qytet i bukur por vetem diten se pas ores 19.00 s'leviz as qen as mice.

Ke shkru se ke banu afer stacionit te trenit.M'duket se paskam marre shpi te apartementi qe ke pas ti ma perpara:-) Edhe une banoj aty afer ose per me kene ma preçiz banoj krejt afer asaj kishes se bukur Hanswijk pak para se me dale te ajo rruga komerciale Bruulstraat.

stationsstrat asht afer atij parkut te vogel ku bahen festa ne gusht.....sdi ake parasysh nji caffe kroatsh ?dhe nji ndertes ebardh avokatsh sja mj am mend emrin....uuu anq ka ken viti 1997
Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 07:45pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Sinqerisht belgium s'di a dal 1 here ne muaj ne Mechelen.Asht gjynah qe nuk baj perpjekje me e zbulu si qytet bashke me rrethinat se metam eshte i bukur.Por tane java me kalon ne Bruksel e ketu e kam vetem per me fjete.
Ate parkun e kam 5 min larg e ka shume gjallni sidomos gjate veres.Me kujton pak Shkodren.Mandej dhe ketu jane tane me biçikleta dhe ka lezet.
Ti paske kene heret.Jam i bindun se tesh asht ba edhe ma i bukur se kur ke kene ti;-)

Back to top
Rizojce
Mon Jan 26 2009, 07:48pm

Registered Member #1922

vetem dy shkodran jetojn ne belgjik hahahah
un kekam kojshie me ju
Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 07:50pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

Sinqerisht belgium s'di a dal 1 here ne muaj ne Mechelen.Asht gjynah qe nuk baj perpjekje me e zbulu si qytet bashke me rrethinat se metam eshte i bukur.Por tane java me kalon ne Bruksel e ketu e kam vetem per me fjete.
Ate parkun e kam 5 min larg e ka shume gjallni sidomos gjate veres.Me kujton pak Shkodren.Mandej dhe ketu jane tane me biçikleta dhe ka lezet.
Ti paske kene heret.Jam i bindun se tesh asht ba edhe ma i bukur se kur ke kene ti;-)

e qa asht ba ne at park naq e dikur me shkodran, sa shkodrant kan ken at her aty....rrijshim deri nadje tuj pi birra, e diten lushim futboll ..hahhahahaahahah
nuk di skam ken ka her me vizitu .....do perpiqem me ardh iher per qejf....
Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 07:51pm

Registered Member #1142

Rizojce ka shkruar:

un kekam kojshie me ju

ku je ti naqe,, luxembourg apo nederland?
Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 07:54pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Rizojce ka shkruar:

un kekam kojshie me ju

Rizojce kena mete si qyqe vetem dy vete:-) Prej ka te kena ty? Hollande?France?Luxemburg?... (ta bana pytjen si me kene ne Shkoder:-)

Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 07:56pm
Al Bundy

Registered Member #1833

belgium ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

e qa asht ba ne at park naq e dikur me shkodran, sa shkodrant kan ken at her aty....rrijshim deri nadje tuj pi birra, e diten lushim futboll ..hahhahahaahahah

Ne paq kurajo pse jo? Ta pa e sheh vajzat e bukura i ka;-P

Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 07:57pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Belgium e paskena pyt pernjihere; shifet qe jena te djegun per ndonje shkodran tjeter belgjiket:-P

Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 07:58pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

belgium ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Ne paq kurajo pse jo? Ta pa e sheh vajzat e bukura i ka;-P

hahhaah gjithmon asht majt ai qytet per femna te bukra ka shum armenian femna te bukra ...a ka ma ??
Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 08:02pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Ata armenianet désolé por jane trete si krypa n'uje e une si shoh kund.Por belget, par contre, s'po jap koment:^P

Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 08:06pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

Ata armenianet désolé por jane trete si krypa n'uje e une si shoh kund.Por belget, par contre, s'po jap koment:^P

Pska ndru edhe me njerez naqe s eat koh ka ken plot me femna armeniene!
e ato flamankat leni s ejan yje .....shum te bukra...
Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 08:10pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Eeeeee qa kujtove ti? Kot kam ardhe ne Mechelen une? :-P

Mandej ka edhe nje master plan super modern per rindertimin e stacionit te trenit dhe krejt amenagjimin e zones rreth tij.Kur te dush eja me ble shpi ketu se edhe 2 vjet i ke çmimet ne stratosfere :-)

[ Edited Mon Jan 26 2009, 08:11pm ]

Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 08:19pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

Eeeeee qa kujtove ti? Kot kam ardhe ne Mechelen une? :-P

Mandej ka edhe nje master plan super modern per rindertimin e stacionit te trenit dhe krejt amenagjimin e zones rreth tij.Kur te dush eja me ble shpi ketu se edhe 2 vjet i ke çmimet ne stratosfere :-)

ee hajde shif stationin etrenit ne LUIK ti si asht ba si aeroport....top modern kalon TGV.....HHAHAHAA kush me jep mu ma pare me ble shpi?,
Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 08:23pm
Al Bundy

Registered Member #1833

E kam pa ne lajme.Shume bukur.Puna asht se i keni ba xheloza flamengt e dojne mi ba edhe ma te bukur:-)

Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 08:26pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

E kam pa ne lajme.Shume bukur.Puna asht se i keni ba xheloza flamengt e dojne mi ba edhe ma te bukur:-)

hhahahaah ku ma te bukur s eket?, ka ba 200 milion euro ......e ne at zon ska lidhje me evropen, pervec se me ik drejt antwerp?e ne ktu jena ne mes kena francen, luxembourg, holland, gjermani...per njat ekan ba kaq te madh.....
Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 08:30pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Prit belgium se paske mbete mbrapa e pa te baj pak update:-p
A e din se eshte duke u ba treni expres Antwerpen-Bruxelles (me kalim nga Mechelen patjeter:-P ) ne mes tu autostrades E 19? Vitin tjeter perfundon naq; per gjysme ore m'ke le Lezhe...Liege deshta me thane :-D

Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 08:33pm

Registered Member #1142

Miri74 ka shkruar:

Prit belgium se paske mbete mbrapa e pa te baj pak update:-p
A e din se eshte duke u ba treni expres Antwerpen-Bruxelles (me kalim nga Mechelen patjeter:-P ) ne mes tu autostrades E 19? Vitin tjeter perfundon naq; per gjysme ore m'ke le Lezhe...Liege deshta me thane :-D

hahhahaah ne lezhe .......kalon treni mes taravics hahhahahahhhh

normal anq se mes mechelenit kalon,por ethashse ska shum ranci me krahasim me ke tketu te ne.....gjithsesi prap asht super qytet mechelen....per mu gjithmon them den me pa belgjiken shko ne mechelen...
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF