Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit
 
<< Previous thread | Next thread >>
SHKODRANET NE BELGJIKE
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 08:36pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ah mar belgium! Sikur te kishin fole frengjisht e jo kinezshe kishte kene qyteti ideal. Asht taman njashtu si e enderroj shkodren.Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 08:40pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Miri74 ka shkruar:

Ah mar belgium! Sikur te kishin fole frengjisht e jo kinezshe kishte kene qyteti ideal. Asht taman njashtu si e enderroj shkodren.


ke drejt naq se vertet asht gjuh emyllun kjo nederland....sa del prej belgjiket ehollandet met ne rrug ...hahahahahahhahha ste kupton kush ne evrop me at gjuh kur se kam pelqy pernjat kam pa sik at her se sme hyte ne tru...frangjisht me pelqen shum !
Back to top
Al Bundy
Mon Jan 26 2009, 08:44pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Cope mi than gjuhe kot.Pa fe muzikalitetit.Por qe ta rrit rrogen dyfish ba me e fol:-)Back to top
SuperGirl
Wed Jan 28 2009, 09:21pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

pse kam pas nje pershtypje qe je ne itali ti Miri???
me iluminove me ket temeNe Belgjike Super por po vdes per nji corretto italijet e per pak foccacia:-)u'r welcomed nese ke rruge!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Thu Jan 29 2009, 10:45am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Flm Super!Really kind of you.Per momentin nuk kam rruge per Italy por mos deksha pa e provu edhe nji here corretto-n , pa e visitu Firencen e Siennen e pa ta pi kafen e fejes:-)Back to top
belgium
Thu Jan 29 2009, 12:21pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
focachia ke sa dush ma edhe ktu ne belgjik a po ke pak italian aa, jan me shumic mase 250 000 vet na terbunen me guzhin tyne...une si pelqej aspak naq italian guzhine....ma mire se guzhina belge ska kund neper evrop ee per mu!!gatuj mire mishin, patatet, pome frite, sause te ndryshme ku ne franc dhe itali ka vec kech up, dhe mayonaise.....ketu jan me te pakten 20lloj sause!
ate carbonade flandria me pelqen shume .....
Back to top
Al Bundy
Thu Jan 29 2009, 12:50pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Belgium me te vertete ka shume ma teper italiane aty ne Liege sesa ne Flandre po kam shku e i kam ble aty ku jane e prap s'krahasohet me ate foccaccia-n qe kam hanger ne toscane.Ndoshta bile aty eshte problemi se italianet ne belgjike jane ne pjesen me te madhe prej jugut dhe kuzhinen e kane ndryshe prej atyre te veriut.Kurse ekspreson eshte e vertete qe e bajne po corretto-n idene nuk ja kane.E pra kam shku me e pi ne restorante puro italiane.

Sa per ate carbonade à la flamande as qenit me pase nuk ja jap:-P Ty mos te mbesin hatri se per shijet e per ngjyrat nuk diskutohet:-D Sa per frites e çokolata s'kam qa tham se s'ka vend si Belgjika ne bote:-) I semure bahem tu i hanger.Back to top
belgium
Thu Jan 29 2009, 12:56pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Miri74 ka shkruar:

Belgium me te vertete ka shume ma teper italiane aty ne Liege sesa ne Flandre po kam shku e i kam ble aty ku jane e prap s'krahasohet me ate foccaccia-n qe kam hanger ne toscane.Ndoshta bile aty eshte problemi se italianet ne belgjike jane ne pjesen me te madhe prej jugut dhe kuzhinen e kane ndryshe prej atyre te veriut.Kurse ekspreson eshte e vertete qe e bajne po corretto-n idene nuk ja kane.E pra kam shku me e pi ne restorante puro italiane.

Sa per ate carbonade à la flamande as qenit me pase nuk ja jap:-P Ty mos te mbesin hatri se per shijet e per ngjyrat nuk diskutohet:-D Sa per frites e çokolata s'kam qa tham se s'ka vend si Belgjika ne bote:-) I semure bahem tu i hanger.


hhahahahhhaha carbonade flamand naq eme kutia i ke ble aaa,? apo te bame ne restorant ....e dis e ngjyra asht kakao sepse ka permajtje receli ..dhe birre leffe, por mu me pelqen shum eee..shije shije ajo pune!!
masanej si thu ti pe rchocolate, ke gaufre liegois, bruxellit,os endryshe te ju wafels!birrat knaqem me JUPILER DEH STELA ARTOIS...deh at te flandres grimbergen, dhe hoegarden...
Back to top
Al Bundy
Thu Jan 29 2009, 01:02pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Mos mi permend karbonatet se hala s'kam hanger buke e filloi tu mu qu peshe stomaku:-) I del e i tepron ajo ngjyra çokolate me ta heke oreksin.Gjedhe fakirash maj naqe qe e kane hanger ne mesjete;-)
Ata gaufrat i kam lane ihere per ihere se u aja n'ta.Tesh jam ba ma nazeli;Leonidas,Godiva e Neuheus:-P

[ Edited Thu Jan 29 2009, 01:02pm ]Back to top
belgium
Thu Jan 29 2009, 01:11pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Miri74 ka shkruar:

Mos mi permend karbonatet se hala s'kam hanger buke e filloi tu mu qu peshe stomaku:-) I del e i tepron ajo ngjyra çokolate me ta heke oreksin.Gjedhe fakirash maj naqe qe e kane hanger ne mesjete;-)
Ata gaufrat i kam lane ihere per ihere se u aja n'ta.Tesh jam ba ma nazeli;Leonidas,Godiva e Neuheus:-P


mire ma miri dakord por mu ma qojn malline gullashit os eshqip si ajo tas qebapi ....per njat i pelqej shum...a per chokolad ma te mirat ne belgjik ke GALER ..
Back to top
Al Bundy
Thu Jan 29 2009, 01:18pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Galler?????!!!!!!!! Ta mbajne sa te dojne per çokolate te mire po per mu as nuk i afrohet atyne markave qe i vuna ne nje postim ma siper.Belgium shyqyr qe s'jena burre e gru se i paskena krejt shijet e ndryshme hahahahhahahahhhahBack to top
belgium
Sat Feb 07 2009, 12:36pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Miri74 ka shkruar:

Galler?????!!!!!!!! Ta mbajne sa te dojne per çokolate te mire po per mu as nuk i afrohet atyne markave qe i vuna ne nje postim ma siper.Belgium shyqyr qe s'jena burre e gru se i paskena krejt shijet e ndryshme hahahahhahahahhhah


hhahhahhahahahahahaha miri74 !
mire ma miri si thush ti ok se cokollat hesapi jan....cacao asht isoj afriket ...
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1784 sec, 0.0565 of that for queries. DB queries: 46. Memory Usage: 2,748kB