Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkodra - Tradita - Jeta sot
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kuj i thojne vaz e mir ne shkoder
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ARTY
Sat Nov 22 2008, 04:30am

Registered Member #2418
Joined: Fri Oct 31 2008, 06:33am

Posts: 16
Te dashur shkodran neja ne shkoder 1 mua vitin qe kaloi dhe vazhdimisht degjoja shprehjen vaz e mire e vajz e keqe
dhe nuk mujta me kuptu taman se kuj i thojne vajze e mire nga e nxjerni konkluzionin se nje vajze asht e mire apo e keqe
do ju isha mirenjohese po te me ndihmonit me pershtypje t tuaja dhe aq me shum ju qe jetoni jasht dhe shkoni me gjet nje vajze te mire
FALEMINDERIT
ARTY
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Nov 22 2008, 11:20pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Naqe sa per te thanunen ne shkoder...nuk besohet gja se njerezit jane llapazane dhe ja prishin opinjonin dijuj per faktin e thjeshte se i kane inad nji gja qe se kane vete...vajze e mire asht njajo qe ka zemren e mire dhe mban karakterin e identitetin e saj per te e jo per opinjionin...nje vajze e mire ne shkoder asht thjesht produkt i pasqyres se opinjionit te korruptum...e urrej ate kohe ne shkoder qe vajza ka kene qendra e vemendjes dhe shenjestra e genjeshtrave te njerezve me goje te ndyre...
nje vajze e mire asht thjesht ashtu e mire ne te tane boten...njeri i mire asht ai qe ka ndergjegjen e paster dhe e merr gjumi rehat naten..prioritetet ne rregull e jeton per vedi e jo per opinjion..

I care and I wish well!

Back to top
**Rusjane**
Sun Nov 23 2008, 05:51am
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
ne shkoder vajze e mire i thojne vec asaj qe rrin ne shpiX(X(X(kurre skena me xan mendX(
Back to top
babo
Sun Nov 23 2008, 09:46am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
jo jo nuk jam dakord rusjaneee nuk asht aq dramatike gjendja
po pse asht hap tema ketu duhet mu hap te te lirat ose te diskutimet

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
almi
Mon Nov 24 2008, 07:01pm

Registered Member #2473
Joined: Fri Nov 21 2008, 10:03pm

Posts: 37
  • Rusjane pse pa me ndejt ne shpi qenke vajze e mira a ??? No way lol se ajo mund ti bajn ma zi se nji vajze qe asht ma e lire,
    Por njerzit jan llapazana e skan me qa me u marre e flasin shif kyt e shif ate ,s`shohim kleckat qe kan ne sy te tyre por dojn me pa dyrnjane.
    vajze e mire eshte ajo qe eshte punetore e shoqnis e respektushme e ka moral , kesaj i them vajze e mire qe i ka te gjitha
o-+


Back to top
matura2000
Mon Nov 24 2008, 07:11pm

Registered Member #2355
Joined: Wed Oct 01 2008, 03:35am

Posts: 2346
per mu nuk egziston vajza e keqe.c'do kush munet me ba qa ti kete qejfi, edhe un nuk e quj vajze e keqe.por ne shqipni nuk ashte keshtu ,se vec me shku ne klub me nji shok me pi nji kafe ,fill ta ven gishtin me te gjyku.per mu c'do vajz qe ka respekt per vedin sidomos,, edhe per tjert (masanej),ashte njiri i mire ne jete.antoneta.


CHI LO FA' , SE LO ASPETTI................

Back to top
:IROLF:
Mon Nov 24 2008, 07:17pm


Registered Member #2138
Joined: Tue Jul 22 2008, 10:10am

Posts: 3284
Ka ekzistu dikur nji shprehje popullore ne Shkoder,qe besoj qe e dime te gjithe,e qe sot eshte transformu ne kete shprehjen tjeter"Shif punt e huja qa t'duhen tujat."
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Nov 24 2008, 10:58pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
ca po kapeni me rusjanen ajo po thote rrealitetin qe man mend ose ka jetu ne shkoder...dhe asht e vertete se ashtu i quajne po uroj te kene ndryshu ato mendime e opinjione...
Nuk besoj se rusjania mendon ate po po thote ca thuhet ne shkoder....kiss rusjane..

I care and I wish well!

Back to top
**Rusjane**
Tue Nov 25 2008, 04:35am
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
almi une nuk po them cilesit e nje vajze te mire une po them si i gjykojne vajzat ne shkoder. ouuuuu nuk du me ja nis se bahem nervoz me mentalitetin toneX(
Back to top
babo
Tue Nov 25 2008, 02:55pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
une di me than qe situata ka ndryshu nuk asht ma aq dramatike dhe nuk jane ma njerezit aq thashethemaxhi.
a ka llafazana prep? sa te duash me thase ka, po kane fillu me leviz gjanat te pakten me sa shof une
ke plot vajza qe dalin me shoqe ose shoke dhe nuk bajne asgja te keqe
sic ke nga ato qe i ruajne te shpise per te ndershme dhe nuk lene gja pa ba
mendimi jem ky

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
**Rusjane**
Wed Nov 26 2008, 12:45pm
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
Pas 5 viteve kam shku ne shkoder ,vjet dmth ka kene hera e pare dhe po babo ke te drejt kam pa ndryshime shyqyr:D
Back to top
☆_CorOnA_☆
Wed Nov 26 2008, 10:08pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
Asht zor me gjet vajz te mire ne kyt koh


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
babo
Thu Nov 27 2008, 09:34am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
jack mos u demoralizo, ka , mjafton me kerku hahaha

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
☆_CorOnA_☆
Sat Nov 29 2008, 06:30pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
babo ka shkruar:

jack mos u demoralizo, ka , mjafton me kerku hahaha


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
zjermi
Sat Nov 29 2008, 07:20pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
babo ka shkruar:

une di me than qe situata ka ndryshu nuk asht ma aq dramatike dhe nuk jane ma njerezit aq thashethemaxhi.
a ka llafazana prep? sa te duash me thase ka, po kane fillu me leviz gjanat te pakten me sa shof une
ke plot vajza qe dalin me shoqe ose shoke dhe nuk bajne asgja te keqe
sic ke nga ato qe i ruajne te shpise per te ndershme dhe nuk lene gja pa ba
mendimi jem ky


krejt dakort me babon

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
Loris
Sun Dec 14 2008, 04:12pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
I thojne asaj qe del perkrah me nanen dhe veshet me tesha qe mosha trete ia komenton: uuu sa vajz e mire keka, asht vesh tamam si motit...

Ka vajza te tilla qe jane vertet te mira por jo te gjitha.

Mos t'ju rrejne mendja se ka nderru mentaliteti jo, mos asht ba ma zi...tu fillu qysh prej te rinjve vete qe s'lajne gja pa fol per bashkemoshataret e vet.
FLM!

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
Cufi
Fri Dec 26 2008, 07:15pm
Shkodra Shpirti

Registered Member #1712
Joined: Fri Mar 14 2008, 09:01pm

Posts: 1220
nje katunares i thojn vajz e mir ne shkoder
Back to top
jimm
Fri Dec 26 2008, 11:21pm

Registered Member #2202
Joined: Mon Aug 04 2008, 08:56pm

Posts: 725
hala mendojn ne shkoder se me ken e mir vajza duhet me i pas edhe prindrit e mire, haha familje e mir vajz e mire
Back to top
utter
Sat Dec 27 2008, 01:12am
utter

Registered Member #1737
Joined: Fri Mar 21 2008, 11:05pm

Posts: 321
me qa jena mesu me pa ketej jashte me bahet me i puth duart vajzave shkodrane. Ne shkoder mentaliteti eshte pak i keq, pasi ato quajne vajza te mira ata qe rrine 24 ore ne shtepi, te mesme ato qe dalin me nanen te shthurura ato qe pijne nje kafe me nje shoke, por me duket se edhe kjo barriere po bie pasi me sa di une shoqeria po ec perpara.

shoke! kemi ne mes tene
shum' armiq' e tradhetore
popo!mos u qofte thene !
veç qe s'kane gje ne dore!

Back to top
_GUINNESS_
Sat Dec 27 2008, 01:40am
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
njaja vajz qe respekton vedin ne rralle te pare e mandej tane shoqeria e respekton ate , edhe me ken open-mind-girl
Back to top
xhebraili
Sun Jan 04 2009, 09:48am

Registered Member #2519
Joined: Thu Dec 25 2008, 10:06am

Posts: 1223
ktu sdin kush gja cila eshte e mire e keqe.sepse ketu bahen punet ala me doreza.:p
Back to top
xhebraili
Sun Jan 04 2009, 09:49am

Registered Member #2519
Joined: Thu Dec 25 2008, 10:06am

Posts: 1223
edhe jam shume dakort me guinness
Back to top
Shqiptar.
Mon Jul 13 2009, 09:41am
Registered Member #2181
Joined: Tue Jul 29 2008, 03:17pm

Posts: 445
Njasaj qi asht hargel e qi din me komuniku e mu sjelle me njerz hahahahahaha
Back to top
Dergutsiani
Wed Jul 15 2009, 09:46pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Vajz e mir i thojne ne shkoder nje vajze qe : nuk merret me djem , qe rrin tan diten shpi " izolim " , dhe qe asht me shkolle .

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 28 2009, 03:27pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
sa vajze e keqe jam. kam nderin me kenBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3585 sec, 0.0992 of that for queries. DB queries: 74. Memory Usage: 3,184kB