Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Muzika dhe folklori Arvanitas dhe i Camerise!
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
guest
Mon Dec 01 2008, 09:27pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
mendoj se ka vend ne cdo forum shqiptar nje teme e tille.
trokit ketu

trokit ketu


Back to top
L - N
Mon Dec 01 2008, 09:43pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
guest ka shkruar:

mendoj se ka vend ne cdo forum shqiptar nje teme e tille.
trokit ketu

trokit ketuO zotni guest Camria sigurisht qe ka ven ne cdo forum Shqiptare, por ceshtja Came asht teper e komplikume nuk asht bardh e zi, ose ma mire asht marrja kombit e marrja e gjakut tone Shqiptare ????????????????? spese vete Napoleon Zerva asht Cam Ortodoks vete, se Kosova-Manastiri-Plave Guci kane ken humja e injoranc tone se nuk kena ken te zot me ken kerkushi kur e ka kerku kombi se kena ken te bleme, poshtnum prej Turkut e prej vedit plus athere erdhne edhe kojshit e na hangren per darke si mu pa rrit ne kotec te tyne, nejse se nuk du me kthy ne diskutim historik kaqi e ke vu te Muzika Shkodrane. Un i kam pa me syt e mi fshatrat Cam te djegun e kam njofte gjyshe Came qe asnji fmi si flite 1 fjale Shqip.

[ Edited Mon Dec 01 2008, 09:44pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
guest
Thu Dec 04 2008, 09:30am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
z. lec te pakten duhet me tregu interes per muziken, kostumet edhe kulturen e tyne qe asht puro shqiptare. napoleon zerva cam ortodoks asht ken, po edhe enver hoxha i ka than vedit shqiptar po i ka vra edhe persekutu shqiptaret qe kan pas ideologji tjeter. aristidh kola ortodoks asht ken, por ka punu per ceshtjet e shqiptareve ne greqi deri sa e vrane ne vitin 2000. po te jap edhe nje shembull tjeter, edhe jozef dioguardi nuk din shqip po te thuash, por asnje shqiptar nuk ka dhan ma teper se ai per kombin shqiptar, bile neper organizime italiane shprehet se asht italian dhe kur vjen puna thot se asht ethnic albanian. na si shqiptar nuk duhet me e humb interesin per kulturen dhe muziken arvanitese dhe came.


Back to top
guest
Thu Dec 04 2008, 09:34am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
trokit ketu

trokit ketu

trokit ketu


Back to top
L - N
Thu Dec 04 2008, 09:39am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
guest ka shkruar:

z. lec te pakten duhet me tregu interes per muziken, kostumet edhe kulturen e tyne qe asht puro shqiptare. napoleon zerva cam ortodoks asht ken, po edhe enver hoxha i ka than vedit shqiptar po i ka vra edhe persekutu shqiptaret qe kan pas ideologji tjeter. aristidh kola ortodoks asht ken, por ka punu per ceshtjet e shqiptareve ne greqi deri sa e vrane ne vitin 2000. po te jap edhe nje shembull tjeter, edhe jozef dioguardi nuk din shqip po te thuash, por asnje shqiptar nuk ka dhan ma teper se ai per kombin shqiptar, bile neper organizime italiane shprehet se asht italian dhe kur vjen puna thot se asht ethnic albanian. na si shqiptar nuk duhet me e humb interesin per kulturen dhe muziken arvanitese dhe came.Jam shum dakord me ty zotni i nerum guest qe kulturen e trashgume e historine tone s'duhet me i hume kurrsesi por perkunrazi duhet me i rujt si te shejta e me i pasunu ma shum si ne rastin e Camrise ne vecanti kaqi vet Camria ka met e asht kthy ne pothujse legjend prej genocidid qe asht ushtru ne te.

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
guest
Sat Dec 06 2008, 10:39am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
Enkelejda & Hysni Alushi - Cameri Nuse Me Halle trokit ketu

Τέι γκά μάλι - Tej ga mali / Thanassis Moraitis trokit ketu


Back to top
guest
Tue Dec 16 2008, 03:03pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
trokit ketuBack to top
guest
Tue Dec 30 2008, 01:24pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
Arvanite - Ana vin ga Panigjiri
trokit ketu

Arvanite - Greu nuse te te shome!
trokit ketu

Arvanite - Qani Trima(Kjani Trima)
trokit ketu


Back to top
guest
Thu Jan 22 2009, 09:59am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
Ne kroi laheshe
trokit ketu


Back to top
guest
Fri Feb 06 2009, 08:53pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
Arvanite - Cila meme te ka bere
trokit ketu


[ Edited Fri Feb 06 2009, 08:54pm ]


Back to top
LUPEN
Sun Feb 19 2017, 12:12pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
.

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 19 2017, 02:41pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

.

Kur kam Ken tuj ba temën e masterit ikyt Kang e vesha pa pushim non stop për nja 10 dit rresht e vetmja që dosha me ndi.***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Sun Feb 19 2017, 07:52pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

.

Kur kam Ken tuj ba temën e masterit ikyt Kang e vesha pa pushim non stop për nja 10 dit rresht e vetmja që dosha me ndi.


Kisha harru kete teme. Kur e pashe bana disa kerkime dhe kjo ishte nder ato qe me pelqeu me shume.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Tue Mar 14 2017, 03:55pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
.

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Cen Durimadhi
Wed Mar 15 2017, 10:03am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730


Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2182 sec, 0.0899 of that for queries. DB queries: 51. Memory Usage: 2,819kB