Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ku deshironi te jetoni ne Amerike- Canada apo Europe???
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
almi
Thu Dec 18 2008, 07:52pm

Registered Member #2473
Joined: Fri Nov 21 2008, 10:03pm

Posts: 37
Si e mendoni ju se asht ma bukur .
Une per mendimin tim kam qene gjithkund pothujse ne te gjitha shtetet por Europa asht nr- 1.
Ju gjithsesi jepni mendimet tuja.


Back to top
matura2000
Thu Dec 18 2008, 07:57pm

Registered Member #2355
Joined: Wed Oct 01 2008, 03:35am

Posts: 2346
un per me jetu itu ku jam ne itali,por per me vizitu e me nejt ka 3-4 muj ne kanada kisha pas qejf.


CHI LO FA' , SE LO ASPETTI................

Back to top
L - N
Thu Dec 18 2008, 08:09pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Per qefe ne kurrnjanen, ja u fali te tria me qefe se asht toke vetem e huje, nuk asht e as nuk bahet kurre e jemja.

[ Edited Thu Dec 18 2008, 08:13pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
matura2000
Thu Dec 18 2008, 08:14pm

Registered Member #2355
Joined: Wed Oct 01 2008, 03:35am

Posts: 2346
oooo mor lec po ashte normale se si ne shqipni ska kund, por pytja ishte per keto 3 shtete hahahha


CHI LO FA' , SE LO ASPETTI................

Back to top
Loris
Thu Dec 18 2008, 08:26pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
Kanada jo qe jo, ndoshta ne Amerike nja 5-6 muaj sa me provu, ndersa ne Europe po, nuk di pse me pelqen ma shume , ndoshta se Shqipnia perfshihet ketu...

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
L - N
Thu Dec 18 2008, 08:35pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
matura2000 ka shkruar:

oooo mor lec po ashte normale se si ne shqipni ska kund, por pytja ishte per keto 3 shtete hahahha


Hahahahahaha e vertet matura2000 por pamvarsisht se tema asht pytje e qart dhe e kufizume per 3 kontinentet, mu me duket si me ken tu ju ba rreklame ktyne kontinenteve, e di se jam gabim por nisem prej asaj qe me duket si emigrant qe jam se jam tu i ba venit tem hile ba me aprovu e pranu si rrugzgjidhje tokat e huja.

Gjithsesi ju kerkoj falje per patriotizmin e teprum


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
matura2000
Thu Dec 18 2008, 08:43pm

Registered Member #2355
Joined: Wed Oct 01 2008, 03:35am

Posts: 2346
ti nuk je gabim se njashtu ashte, duket si me ken tu i ba reklam veneve te tjera.por nji atdhetar si ti ne 26 vjet te jetes teme hala se kam pa.ty te lumte e je i nerum,.e per njat c'do gja qe thuhet per venet tjera te duket si me ken tu trathtu venin tan, por ti e din n zemer tane se s'ashte ashtu.faleminers per pergjigjen .antoneta


CHI LO FA' , SE LO ASPETTI................

Back to top
guest
Thu Dec 18 2008, 08:49pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
kisha preferu me jetu ne new york ose ktu ku jam ne londer, ndoshta edhe ne jug te anglis se ka do vende mrekulli. per tjeter kund flm se nuk i veshi kpuct.


Back to top
shkodra
Thu Dec 18 2008, 08:50pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
uen preferoj europen amerika me duekt shum larg me shku me jetu....

no comment......
Back to top
shqiptare
Thu Dec 25 2008, 04:46pm

Registered Member #2429
Joined: Mon Nov 03 2008, 12:25pm

Posts: 125
pak nga te gjitha,te treja keto shtete(kontinet) kane te vecantat e tyre.
Back to top
guest
Mon Jan 12 2009, 01:38am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
amerike edhe pike


Back to top
_GUINNESS_
Mon Jan 12 2009, 01:43am
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
ANGLI-LONDON E 1000 MIJ PIKA
Back to top
Gurabi
Wed Jan 14 2009, 06:18pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
mbrenda 2 opsione ksiha me pas qef me provu europen s eme ameriken jam ngi ditene dyte qe kam shkel kete vend:(:( psh naj london a bruksel:P

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Zlatani
Wed Jan 14 2009, 06:19pm

Registered Member #1742
Joined: Tue Mar 25 2008, 12:23am

Posts: 1145
ne AUSTRALI kisha pas qef..............

Burrat e vertet
NUK THONE kurr
ME FAL

Back to top
lissandro
Wed Jan 14 2009, 06:34pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
evropa edhe pik gabim qe nuk kam nejt ne evrop

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
belgium
Wed Jan 14 2009, 06:38pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
lissandro ka shkruar:

evropa edhe pik gabim qe nuk kam nejt ne evropS i ne EUROPE ska kund naqe, qa duhen kontinentet tjera as nji lek sduhen ...
nuk asht gabim nq e...se askush nuk din se asht jeta ne diten epar atje ku ti je?? ka njerez qe edhe aty ndihen mire .....
Back to top
lissandro
Wed Jan 14 2009, 06:44pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
jam me ty belgjum komplet jo vetem per tani por edhe per te ardhmen evropa qendra kulturore dhe e te drejtave te njeriut


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Gurabi
Sun Jan 18 2009, 05:03am

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
Zlatani ka shkruar:

ne AUSTRALI kisha pas qef..............

ku doke me na tret aq e lerg 15 16 sahat rruge

[ Edited Mon Feb 08 2010, 09:35pm ]

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
_GUINNESS_
Sun Jan 18 2009, 05:17am
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
NE LONDON KU JAM SE JAM TIP-TOP
Back to top
WazzaaPPP!!!!
Sun Jan 18 2009, 10:31am

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
ne kanada
Back to top
drejtesia
Sun Jan 18 2009, 10:56am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
ne europ me pelqen por jo ktu ku jam
Back to top
WazzaaPPP!!!!
Sun Jan 18 2009, 11:00am

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
sa shume e urren athinen edhe kjo,,,zgjedh kanada
Back to top
drejtesia
Sun Jan 18 2009, 11:18am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
ne fakt ameriken e urrej me shum dhe pse skam qene
Back to top
L - N
Sun Jan 18 2009, 11:55am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Un nuk urrej asken por personalisht me at qe kam pa (Londren) jo Anglin se nrroj prej hallit kurr me asnji qytet qe kam jetu e qe kam pa ne Europe tuj nise me Greqin-Gjermanin-Hollanden-Italin e Francen, por nuk e nrroj kurr as me pjesen veriore te Ameriks New York-Boston-Detroid se kta i kam pa e nuk kam pa pjesen e jugut LA e Florida megjithse shokt e mi e rrekomandojn pjesen jugore prej kohs mire por edhe prej shkrimjes te kulturave te nryshme ne pjesen e jugut te USA

Gjithmone me ba zgjidhjen si emigrant prej hallit se tana bashk me pase munsine si nrroj kurr me Shkodren Shqipnin e trevat e saj


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
drejtesia
Sun Jan 18 2009, 12:23pm

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
TE JAP TE DREJT LEC UNE TANI QE JAM LARG PO JA KUPTOJ VLEREN SHQIPNIS
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3934 sec, 0.0949 of that for queries. DB queries: 70. Memory Usage: 3,114kB