Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ku deshironi te jetoni ne Amerike- Canada apo Europe???
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
West****
Thu Jan 22 2009, 05:45pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Shkoder dhe mbas Shkodres veq ne Canada per hater te femijve te mi.
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Sun Apr 19 2009, 07:03am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Kishum pas qef me vizitu Kanadan edhe Londren po me pelqen shum Australia. Po me pelqen edhe vendi se jetoj ne kyt moment.

[ Edited Sun Apr 19 2009, 07:10pm ]

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
L - N
Sun Apr 19 2009, 09:42am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
West**** ka shkruar:

Shkoder dhe mbas Shkodres veq ne Canada per hater te femijve te mi.Si thote kjo zoja e nerume masiper me perjashtim te Canada sepse kur BAHET FJALE emigrim per emigrim se nrroj Anglin me asnji ven tjeter.

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
LEONS
Mon Nov 30 2009, 08:34pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Deshiroj te jetoj ne Europe ku jam itesh se ndihem shum mireBack to top
Holly
Mon Nov 30 2009, 08:38pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Kam mendu me leviz prej europes por nuk mundem. Usa dhe Astralia me duken shum larg! Jam boll larg itu ku jam

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
:::ShkoderZemer
Tue Dec 01 2009, 12:31am


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
US & Canada jane larg

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
Gurabi
Tue Dec 01 2009, 01:21am

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
A. Mundena ne haneee. London. Me gjithe shpirt. Diku ne. Europe. Ashte mire. Afer shkoder

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
S~erenity
Tue Dec 01 2009, 05:05am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Sinqerisht, zemren e kam ne shkoder..jeten e kam kriju ktu dhe ma mire asht ketu ku jam per te ardhmen e femijeve..
Back to top
Hannibal
Sun Jan 03 2010, 02:44pm

Registered Member #3602
Joined: Wed Dec 23 2009, 12:11am

Posts: 31
Per mendimin tem, ku te jet jetesa aty a ma mire..
Smundem me than prej ketu qe kishte ken ma mire ketu ose atje pasi mundet me te dhan shanse siq ja ka dhan bashkombesve tone njaj vend qe mendja sta merr, pra mes me mendimin qe ku te krijohen mundesit ma te mira me jetu aj vend a ma i miri se dy tjert...
Back to top
**Rusjane**
Thu Jan 21 2010, 05:43pm
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
Mendoj se ska rendesi Shteti apo Qyteti, rendesi ka te jesh e lumtur dhe te kesh afer njerzit qe te duan dhe i do:(:(:(
Back to top
L€OÑ
Sat Jul 03 2010, 09:31pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
un deshiroj ne europ.
Back to top
guest
Thu Jul 22 2010, 10:56pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
sikur te isha ken edhe iher sikur ne fillim qe kam ik prej shqipniet kisha zgjedh ameriken, por tesh qe kam kalu do kohe ne emigrim preferoj vetem ne shkoder e kerkun tjeter.


Back to top
cherry-girl
Thu Jul 22 2010, 11:03pm
Qershi Shkodret

Registered Member #3130
Joined: Sun Jul 05 2009, 07:25pm

Posts: 7264
asnjenen prej tyne,,dikun tjeterBack to top
sunríse
Thu Jul 22 2010, 11:06pm

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
**Rusjane** ka shkruar:

Mendoj se ska rendesi Shteti apo Qyteti, rendesi ka te jesh e lumtur dhe te kesh afer njerzit qe te duan dhe i do:(:(:(Sa bukur ke shkru maj te lumte dora :x


Think happy thoughts!

Back to top
☼sunshine
Thu Jul 22 2010, 11:19pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
a ban me shku ne honolulu

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
cherry-girl
Thu Jul 22 2010, 11:19pm
Qershi Shkodret

Registered Member #3130
Joined: Sun Jul 05 2009, 07:25pm

Posts: 7264
po shkojm bashkBack to top
guest
Thu Jul 22 2010, 11:29pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
kur te shkoni na tregoni se si asht atje se ndoshta na rrehet mendje edhe ne antarve tjer edhe vim


Back to top
Cen_Durimadhi
Fri Jul 23 2010, 10:48am
Guest
un du me jetu ne amerik se europen e kam provu
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Jul 23 2010, 10:56am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Cen_Durimadhi ka shkruar:

un du me jetu ne amerik se europen e kam provu


Let me guess New York?

I care and I wish well!

Back to top
- Stella -
Fri Jul 23 2010, 11:25am

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Per shpirt nShkoder po n'Europ gjendem mir itesh.

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
TOTO-R
Fri Jul 23 2010, 12:49pm

Registered Member #2326
Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

Posts: 1780
Milano Itali per jetes se ndrroj me asnje vend ....
  Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

  Back to top
  SuperGirl
  Tue Sep 28 2010, 11:06am
  Miss.Felicity!


  Registered Member #514
  Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

  Posts: 36201
  Mu m'pelqen Europa, nuk me ka terhek kurr Amerika apo Kanadaja- edhe per turizem preferoj Europen.
  Kisha dasht me kalu 2-3 vjet per studime diku ne Amsterdam, Copenhagen, ose Londer. shpresoj te me dalin doktoratura ne nji prej ktyne vendeve  Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
  Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

  Back to top
  Cen Durimadhi
  Tue Sep 28 2010, 09:14pm
  Marakli hesapi

  Registered Member #4092
  Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

  Posts: 8730
  a-cat ka shkruar:

  Cen_Durimadhi ka shkruar:

  un du me jetu ne amerik se europen e kam provu


  Let me guess New York?  a po e hellim lotarin ket vjet ishalla po mniman kush si plotsohen ktu ne internet se sja di fart mosha ban tveden , se per cdo vjet kena pagu 20 milekshash

  Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
  Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

  Back to top
  Al Bundy
  Tue Sep 28 2010, 09:18pm
  Al Bundy


  Registered Member #1833
  Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

  Posts: 25133
  SuperGirl ka shkruar:

  Mu m'pelqen Europa, nuk me ka terhek kurr Amerika apo Kanadaja- edhe per turizem preferoj Europen.
  Kisha dasht me kalu 2-3 vjet per studime diku ne Amsterdam, Copenhagen, ose Londer. shpresoj te me dalin doktoratura ne nji prej ktyne vendeve  A thu po na vjen komshi neve qe jena kendej ka veriu?:)
  Back to top
  ~*Christel*~
  Tue Sep 28 2010, 09:23pm


  Registered Member #1665
  Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

  Posts: 9278
  Mu me pelqejne vendet aziatike, Kina, Japonia. Kisha dasht me gjith shpirt me vizitu Indin edhe Iranin...me duken vende interesante edhe krejt lerg prej kultures tone! Me terheqin vendet lindore.
  Tu u ul me kame ne toke besoj se Europa asht vendi ma i pershtatshem...me ken pak ma precize du me jetu ne ballkan. Pjesen perendimore te Europes vec per pushime e kisha dasht!
  Megjithese :x LONDON :x asht gjithmone in my heart!
  Back to top
  Go to page  1 2 3  

  Jump:     Back to top

  Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
  Powered by e107 Forum System
  Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
  Custom Search
  Mire se Vini
  Emri i Identifikimit:

  Fjalkalimi:
  Me Kujto

  [ ]
  [ ]
  Muzik Shkodrane - Sagllam


   
  Chat Box
  You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

  Shkodra ne Youtube
  Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
  Theme created by Free-Source.net
  Render time: 0.3604 sec, 0.0861 of that for queries. DB queries: 77. Memory Usage: 3,237kB