Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Freeware *Falas vetëm*
 
<< Previous thread | Next thread >>
Audio/Video Tools/Editors/Convertors (*falas*)
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Fri Dec 26 2008, 11:52pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Ketu mund te shkarkoni vetem tools apo programe qe kan lidhje me Muzike apo Vidjo.
Back to top
::bud::
Sat Feb 07 2009, 04:32pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533


Aimersoft DVD Studio Pack is one of the best multimedia conversion tool that includes FOUR outstanding multimedia applications: Aimersoft DVD Ripper, Aimersoft Video Converter, Aimersoft DVD Creator and Aimersoft Audio Converter. It can perfectly help you rip DVD, convert all video and audio files and burn these files to DVD discs.

This superb pack allow you to easily rip DVD to all common video and audio formats (MP4, AVI, MPG, MPEG, VOB, WMV, XviD, MOV, DAT, VOB, IFO, 3GP, 3GPP, ASF, FLV, WMA, M4A, MP3, AC3, WAV, limewire and YouTube etc.) and finish the conversion among them. So you can enjoy your favorite movie or music on iPod, Zune, iPhone, Apple TV, PSP, Xbox 360, PS3, Archos, iRiver, Creative Zen, PMP, Pocket PC, PDA, Mobile Phone (Nokia, Motorola, Sony Ericsson, iPhone, Samsung, LG, Smart Phone, etc. ) MP4/MP3 Player and so on.

Any application of the pack allow you to crop, trim and adjust the effect of movie, and you can burn your favorite movie to DVD video slideshows with fascinating transitions and resources to create a DVD menu of your own. Although Aimersoft DVD Studio is very powerful, it is very easy to use thanks to its friendly UI, just a few clicks is enough to finish your conversion.

trokit ketu
Back to top
::bud::
Thu Mar 12 2009, 10:06pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533


Convert for Windows

Convert is a free and easy to use unit conversion program that will convert the most popular units of distance, temperature, volume, time, speed, mass, power, density, pressure, energy and many others, including the ability to create custom conversions!

Download
trokit ketu
Back to top
::bud::
Thu Aug 13 2009, 12:52pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Konverto kenget ne cdo lloj formati

Keni patur ndonjëherë probleme pasi këngët tuaja janë në një format i cili nuk pranohet nga mp3 playeri juaj.. apo nuk lexohet nga programi me të cilin ju dëgjoni këngët në kompjuterin tuaj? Këtu na vjen në ndihmë XRECODE, një program i aftë të konvertojë gati çdo format muzikor në një tjetër sipas dëshirës.

Në kohën që instaloni këtë program, ju ofrohet një opsion shumë i nevojshëm i cili shtohet në menu (kur klikoni mbi të me të djathtë) që të konvertoni shumë lehtë file-t audio.addtosendto

Këtu kemi marrë si shembull konvertimin e file-t AAC në Mp3, thjesht klikoni me të djathtën mbi file-n AAC dhe zbrisni tek “Send To”, pastaj tek XRECODE për të hapur file-n.choose

Zgjidhni Mp3, pastaj klikoni tek butoni Settings.app

Tani zgjidhni “bit-rate” tuaj të preferuar për file-n, pastaj OK.mp3settings

Kjo ju kthen pas tek pamja fillestare për të klikuar Start dhe të filloni konvertimin.


process

Nëse keni një Procesor CPU dual-core (ose më te mirë), mund të bëni disa procese njëkohësisht, pra shumë këngë njëherësh. Në shembullin e dhënë do vini re që ishte i mundur konvertimi i 7 file-ve AAC në Mp3 njëkohësisht, brenda një minute e gjysmë.multiplefiles

Këtu mund të shikoni një listë të të gjitha mundësive të konvertimit, lista e plotë ndodhet në adresën e programit.

M4A në WMA, M4A në OGG, M4A në WAV, M4A në FLAC, M4A në APE, M4A në AAC

FLAC në MP3, FLAC në WMA, FLAC në OGG, FLAC në WAV, FLAC në APE, FLAC në AAC

RealAudio (ra,rm) në WMA, RealAudio (ra,rm) në OGG, RealAudio (ra,rm) në WAV

OGG në MP3, OGG në WMA, OGG në WAV, OGG në FLAC, OGG në APE, OGG në AAC

XRECODE ofron një sasi të madhe mundësish dhe të gjitha konvertimet bëhen me shpejtësi të madhe dhe cilësi të mirë gjithashtu. Një gjë tjetër që mund të bëni është të hapni një file video dhe të konvertoni audion në çdo format të lejuar nga programi.

Gjeja kryesore rreth këtij programi është fakti që është falas (Free), dhe ofron pak a shume të gjitha mundësitë e konvertimit të audios.


ShkarkoKetu
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1932 sec, 0.0813 of that for queries. DB queries: 36. Memory Usage: 2,550kB