Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Ambjenti
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kujdesi ndaj flores dhe faunes
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
babo
Sat Dec 27 2008, 05:34pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
une jose jam nga ata tipa qe mbaroj mbas kafsheve ose nga ata qe quhen ambientaliste, por kur pashe keto foto me bane shume pershtypje dhe kisha dasht me dit mendimin tuaj.me sa di une jane ne Danimarke..
a jeni dakord me keto gjana?
a ju bajne pershtypje apo jo?
falemners
Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
::bud::
Mon Jan 05 2009, 07:24pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
krim sidomod per kafshet qe jane drejt zhdukjes. Po nuk e kuptoj se pse dhe ku asht ba?
Back to top
babo
Mon Jan 05 2009, 07:47pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
bud ne danimarke me sa di une, arsyen nuk e di dhe edhe po ta disha nuk do ta kuptoja

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Edmond-Cela
Mon Jan 05 2009, 08:27pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
as une nuk jam dakort me at krim qe kan ba ato njerz.

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
Loris
Mon Jan 05 2009, 08:30pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
uuu ca me kane pa syte, kur ka ndodh kjo djema? po tronditem shume, cfare tmerri, Edhe sikur mos te jene kafshe ne zhdukje, nuk bahet keshtu, o zot sa tmerr.

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
SuperGirl
Fri Jan 09 2009, 12:53am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
awww.....Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Shqiptar.
Fri Jan 09 2009, 01:18pm
Registered Member #2181
Joined: Tue Jul 29 2008, 03:17pm

Posts: 445
Kujdesi per ambjentin menoj se asht e detyrushme mu ba detyrim per kulturen dhe vet egzistencen e shoqnis tone shqiptare, ishalla pa ikun ata kohna mu nxe ma me dru e pa bahna njerz najher edhe na mu nxe me kalorifera pa pas nevoje me rrafshu pyjet por perkunrazi menoj se ka ardh koha qe secili prej nesh me kontribu ne shtimin e pemve ne ambjentin shqiptare, ja vetem gjelbrimi por edhe moshedhja e mos krijimi i plehnave neper rrug e hapsina te perbashkta duhet me ken prioritet per ne tane, gjithashtu menoj se edhe mrojtja e liqenit te Shkodres, buns e drinit prej ujnave te zeza duhet mu ni si prioritet per tan shkodrant si ata qe jetojn atje si ne qe kena emigru qe sado pak munena me kontribu edhe me mentalitet por edhe ka ana financiare
Back to top
L - N
Sun Jan 25 2009, 12:30pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Edhe mu me duket se prej hallit e varfnise qe ka Shkodra e shqipnija ne pergjithsi nuk i bjen kuj nermen per floren e faunen apo nuk ka Shkodra bregun e liqenit lumejve, traboshin e kodrat qe hyn ne shkoder prej tana anve qe kane nevoje me i gjelbru me gjelbrim vjetor se ai sezonali s'ja vlen, me permirsu jo vetem ambjentin por edhe krejt egzistencen e shkodres

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
babo
Fri Jan 30 2009, 01:06pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
kujdesi ndaj faunes mund te bahet edhe te liqeni ne Shkoder, qe ke permend Lec, e ke pa besoj ca asht tu u ba ne fillim nga derdhja e plehnave dhe inerteve

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
L - N
Fri Jan 30 2009, 01:31pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
babo ka shkruar:

kujdesi ndaj faunes mund te bahet edhe te liqeni ne Shkoder, qe ke permend Lec, e ke pa besoj ca asht tu u ba ne fillim nga derdhja e plehnave dhe inerteve


PO MOR BABO E KAM PA E KAM PERJETU SE NJATY JANE DERDH QYSH SE MAJ MEN UN E NA JENA LA NE DEJLAN PAMVARSISHT PERPARA 90TS. GJITHSESI NE QOFT SE NUK GABOHEM QEVERIA SVICERRANE ME AT GJERMANEN KANE DHANE NJA 7-8 MILION EURO ME I CU DERDHJET INERTE APO UJNAT E ZEZA NE NJI IMPJANT PERPUNIMI SI E KANE TANE BOTA BUZE DRINIT DIKU BESOJ SE KA TEPET OSE BACALLEKU POR NUK JAM I SIGURT SAKTSISHT SE KU, POR FONDET I KANE MARRE, NUK E DI ALA A KANE NISE ME BA GJA E MA MERR MENJA NE RADHE TE PARE VIN FIRMAT E ZYRTART QE MUNOHEN ME SHKY NAJ COPE TE MIRE PREJ KTI FONDI QE DO TE KISHTE NIMU E PSHTU BUNEN E FAUNEN E SAJ.

POR SI THASHE MA SIPER MIRE KISHTE ME KENE ME MROJT FUSHATE LIQENIT E ME I KTHY NE GJELBRIM TE PERHERSHEM JO VETEM PER SHKODRANT E PER TURISTAT POR EDHE PER SHPENT E EGER, FUSHAT E LIQENIT KANE KUSHTE FANTASTIKE ME U KTHY NE NJI NER PARQET MA TE BUKURA NATYRORE NE BALLKAN, MASANEJ PO ASHTU EDHE MALI I TARABOSHIT E KODRAT NE HYMJE TE SHKODRES E MIRA KISHTE ME KENE ME MENU DIKUSH ME I GJELBRU KOMUNA SEPSE FAUNA NUK ASHT VETEM NIME PER PEMT, KAFSHT E SHPENT POR ASHT NIMA MA E MADHE QE MUNET ME JU BA SHNETIT TE SHKODRANVE E KREJT SHQIPTARVE, PA HARRU SE FAUNA TERHEKE E IMPRESIONON SHUM TURISTAT E INDUSTRINE E TURIZMIT MENOJ UN ZOTNI BABO


[ Edited Fri Jan 30 2009, 01:32pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
L€OÑ
Tue Jul 27 2010, 07:52pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
ball te randa njata fotot qe pash ma siper por edhe te na mar ka krime edhe ma te medhaja, aja fauna e flores i kan ka nji ton po te na e xajn peshkun me korrent e nuk i lajn mu rrit as 100 gram peshkun.
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2059 sec, 0.0803 of that for queries. DB queries: 50. Memory Usage: 2,761kB