Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kuzhina Boterore e preferuar
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Mon Jan 05 2009, 02:02pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Cila nga kuzhinat boterore preferoni?

Kuzhina Indane (curry...), Kinese (spare ribs...), Thai (noodles...), Italane (pizza pasta..), Anglese (fish & chips),Francese (grenouille...),
Turke (kebab), Amerikane (McDonnald's...), vendit (oris me kos, lakna, grosh) etj etj ...


Un preferoj shum kuzhinen Thai,asht shum e lehte dhe nuk persorin MSG is kinezt. Edhe ajo indjane pak por perdorin shum djegsira me ti qit trut n'ere @-)

[ Edited Tue May 12 2009, 07:18pm ]
Back to top
**Rusjane**
Mon Jan 05 2009, 02:16pm
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615

I love sea food:D:D
Back to top
shkodran_
Wed Jan 07 2009, 05:16am

Registered Member #2002
Joined: Fri Jun 20 2008, 04:23am

Posts: 82
njala, karas, krap.....masandej vijne spagettit e pizzat...

kinezja nuk asht per mu....mexicanja jo e jo indjanja varja....turke sa me than....tesh kam qejf ate midle east ka pak....

Koha, eshte teater
Njerezit, jane aktore
Dreqi, me revole
Zoti, regjizor...

Back to top
belgium
Wed Jan 07 2009, 11:32am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

Cila nga kuzhinat boterore preferoni?

Kuzhina Indane (curry...), Kinese (spare ribs...), Thai (noodles...), Italane (pizza pasta..), Anglese (fish & chips),Francese (grenouille...),
Turke (kebab), Amerikane (McDonnald's...), vendit (oris me kos, lakna, grosh) etj etj ...


Un preferoj shum kuzhinen Tha, maroj krejt, meqe asht shum e lehte dhe nuk persorin MSG is kinezt. Edhe ajo indjane pak por perdorin shum djegsira me ti qit trut n'ere @-)


Kineze ( spare ribs) ??e ajo Francaise (grenuilles)??
Mendoj se je gabim !
Gastronomie francaise, eshte shume e holle dhe ka ne pjaten e saj shume perzierje te ndryshme dhe nuk perfaqesohet me bretkocat.....per kundrazi ne france pjata e dites ndrohet cdo here dhe ka si baze verdure-dhe shpendet e shumte pastaj mishrat aromatike!duke i shoqeruar me vere te vendit si .chardonaise, reisling d alsace,merlot,ectr.....e ndersa SPARE RIBS ESHTE ma teper stil hollandez dhe anglikan ku sot gati e gjithe germania dhe benelux deri ne jug te frances e perdorin ket specialitet ...spare ribs ...thai eshte tjeter i pregatitun me sheqerna te ndryeshem, ku ska te bej aspak me spare ribs europian!....


ndera per preference timen pelqej steack irelandaise dhe pjatat e ftohta celtike!kur asht muncia me shku ne restot e tyne se bajn shtrejt....
me pas pelqej guzhinen belge shume te pasur me mishra dhe fois gras, e frites te shoqerume me birra te vendit ku sot per sot ne te gjith europen per cmime jan nga me te lirat dhe me kualitet !

Ndersa ato te ballkanit se vendit kot i thuhe tse ne ballkan kena nji pjat te gjithe....me pelqen burek me djath e spinak,qebap, frangjollat e dikurshme,djathi kackavall si dikur!
Back to top
babo
Fri Jan 16 2009, 08:39pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
nuk baj naze se tana interesante duken, po kisha me than turke e greke, na afrohen tones, e akne edhe gjana te mira e pikante

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
~*Christel*~
Fri Jan 16 2009, 11:10pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Fish&chips jane my favorite ever Shkrihem krejt tu i hanger. Italiane jam e detyrume se itu jetoj po s'baj naze...masanej kebabt jane yumiiii,shume te shijshme. Masanej edhe aja kineze nuk metet mrapa. Bile shkoj shpesh ne restorant kinez....asht edhe lire
Pilaf me kos se ke keq ti ::bud:: ka nevoj njeriu per variacion. Klasikja asht dimnit,kur bahet grosh...tepron pak e o burra me zi pilaf se hahet pilaf me grosh Sa origjinal e kursimtare jena ne shqipetaret

Shkurt,kur asht puna per me hanger...lshoma tu turrem!!!

[ Edited Fri Jan 16 2009, 11:16pm ]
Back to top
lissandro
Fri Jan 16 2009, 11:19pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
hahahah sa shpejt doke me u nba rehat ti torino

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
SuperGirl
Sun Jan 25 2009, 03:59am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
nuk bej kurre naze ne ushqim, kshtuqe rehatohem me cdo gja.
anyway kuzhina italiane is my favourite.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Lenita
Sun Jan 25 2009, 04:12am
Nese nuk e shpreh dot me fjal se sa te dashuroj fajin e ka natyra qe nuk i dha zemres goj

Registered Member #2119
Joined: Thu Jul 17 2008, 07:30pm

Posts: 1101
mu me pelqen kuzhina kineze cioe sushi vdes per te ,edhe aja braziliane asht super,aja italiane jam e detyrume se jetoj


Back to top
Zlatani
Sat Feb 28 2009, 07:15am

Registered Member #1742
Joined: Tue Mar 25 2008, 12:23am

Posts: 1145
Italiane numero 1

Burrat e vertet
NUK THONE kurr
ME FAL

Back to top
drejtesia
Sat Feb 28 2009, 07:20am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
nuk kam ndonje preferenc por jam shum e zgjedhur ne ushqim,ushqimin e kam pik te dobet dua te jet perfekt,dhe pse ha shum pak
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Wed Apr 15 2009, 05:52pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Guxhina italiane esht shum e mir

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
LEONS
Tue May 12 2009, 07:04pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Me pelqen shum guzhina italianeBack to top
fabjani
Tue May 12 2009, 07:09pm

Registered Member #2551
Joined: Sun Jan 11 2009, 04:31pm

Posts: 113
spagetti al laragu.....guzhina italiane asht ma e mira ne bote ..jo se e them un po asht me statistika
Back to top
::bud::
Tue May 12 2009, 07:25pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
po kuzhina italiane vetem picca e pasta ka? Edhe picen kinezt thojne qe na e kan kopju neve se per pasta po qe po se ja kan kopju noodles. hahhaaa.... filloj lufta tesh.

Mire thote Belgium, kuzhina francese asht specjale, kam hanger gjana qe rradhe do ti ha ma ne France, boll me i ndie eren qe te kalon gjysa e urise, me apero, fromage, salade, du pain noire.... dessert e digestive hahaaa.... nuk maron kurr dreka atje.
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Wed May 13 2009, 11:42am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Kebab turk esht e mir, me pelqen

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
belgium
Wed May 13 2009, 01:04pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ULTRAS ROMA ka shkruar:

Kebab turk esht e mir, me pelqen


hhaahahahah qa paske shije ti ultras roma hahahahahaha ti te pakten ma mire kap eha nji rranic buk me qebap si en shkoder ma qa duhet kebap turk??
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Thu May 14 2009, 09:49am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
belgium ka shkruar:

ULTRAS ROMA ka shkruar:

Kebab turk esht e mir, me pelqen


hhaahahahah qa paske shije ti ultras roma hahahahahaha ti te pakten ma mire kap eha nji rranic buk me qebap si en shkoder ma qa duhet kebap turk??


Hahahahahahaha e kam kerku ma se nuk e ha gjithmon ma, kam than se esht i mir.
Ku me marr buk e qebab ma ne Italui???? hahahhaahaha

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
belgium
Thu May 14 2009, 04:43pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ULTRAS ROMA ka shkruar:

belgium ka shkruar:

ULTRAS ROMA ka shkruar:

Kebab turk esht e mir, me pelqen


hhaahahahah qa paske shije ti ultras roma hahahahahaha ti te pakten ma mire kap eha nji rranic buk me qebap si en shkoder ma qa duhet kebap turk??


Hahahahahahaha e kam kerku ma se nuk e ha gjithmon ma, kam than se esht i mir.
Ku me marr buk e qebab ma ne Italui???? hahahhaahaha


si ske ku me marre ma qebap ne itali?? edhe ithu vedit shkodran eee ?/ hahahahahahah mish te grim ka ne supermercato ma?/e bani ne shpi ose ka sigurisht dyqane boshnjaksh ose serb atje dhe ato shesin qebap
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Fri May 15 2009, 08:28am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
belgium ka shkruar:

ULTRAS ROMA ka shkruar:

belgium ka shkruar:

ULTRAS ROMA ka shkruar:

Kebab turk esht e mir, me pelqen


hhaahahahah qa paske shije ti ultras roma hahahahahaha ti te pakten ma mire kap eha nji rranic buk me qebap si en shkoder ma qa duhet kebap turk??


Hahahahahahaha e kam kerku ma se nuk e ha gjithmon ma, kam than se esht i mir.
Ku me marr buk e qebab ma ne Italui???? hahahhaahaha


si ske ku me marre ma qebap ne itali?? edhe ithu vedit shkodran eee ?/ hahahahahahah mish te grim ka ne supermercato ma?/e bani ne shpi ose ka sigurisht dyqane boshnjaksh ose serb atje dhe ato shesin qebap


hahahahahahaha ku me ik ne doqjane serb ose bosnjak ma??????
Po pres me hanger buk e qebabeb edhe 3 muj hahahahah :p

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
MiCoLjA
Fri May 15 2009, 08:37am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ej ju djema na i leni tesh qebabet e buken se jena me diet na hahahahahah

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Engel
Fri May 15 2009, 08:38am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
KeJsi ka shkruar:

ej ju djema na i leni tesh qebabet e buken se jena me diet na hahahahahah
qa don me ba diat ti moj naqe.veq me me kocke e lekure.ahahahhaha.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
MiCoLjA
Fri May 15 2009, 08:41am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
hhahaah engel maje gojen thash se te erdha aty hahahhahahahah

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Engel
Fri May 15 2009, 08:48am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
KeJsi ka shkruar:

hhahaah engel maje gojen thash se te erdha aty hahahhahahahahjo moj naqe, qa hekun te tjeret me pas trupin tan.ti duhet me kene krenare se je si misssssssss. ssss.
P,S:po erdhe merre edhe vajzen se nuk ta cili deren.


Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
MiCoLjA
Fri May 15 2009, 08:52am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
hahahah thnx moj naqe je shum e mir jo more dashke mema marr vajzen eeee hahahahah me jep vajzen tane po te jap vajzen teme ahahhaahahahahahahahahah

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3555 sec, 0.1056 of that for queries. DB queries: 72. Memory Usage: 3,178kB