Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: VLLAZNIA JONE
 
<< Previous thread | Next thread >>
KONKURS, Poezi per VLLAZNINE.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Edmond-Cela
Wed Jan 14 2009, 09:22pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
Poezi per VLLAZNINE.
Klubit i Futbollit VLLAZNIA me rastin e 90-vjetorit te krijimit, shpall konkursin per poezi per VLLAZNINE. Teksi i cili do te sherbeje per kengen e radhes qe do te kendohet nga kengetaret me te mire shkodrane.
Jane te lutur te gjithe krijuesit qe te paraqesin krijimet e tyre ne adresen tone te Emailit: -email- Kjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga spam bots, duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë ose prane zyrave te klubit ne Stadiumin Loro Borici.
Poezia me e mire do te shpallet nga komisioni i ngritur per kete qellim dhe do te perdoret per kengen e radhes qe do te prezantohet ne diten e 90-vjetorit.
STAFI
KF VLLAZNIA


Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
Edmond-Cela
Wed Jan 14 2009, 09:39pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
Vllaznia bën
gati një himn
për 90-vjetorin
Këtë vit klubi “Vllaznia” feston
90-vjetorin. Më 16 shkurt
të vitit 1919 në qytetin e Shkodrës
është krijuar e para
shoqëri kulturore sportive me
emrin Vllaznia. Në kuadër të
kremtimit të 90-vjetorit, Klubit
i Futbollit “Vllaznia” shpall
konkursin për poezi, teksti i
cili do të shërbejë për këngën
e radhës që do të këndohet
nga këngëtarët më të mirë
shkodranë. Për këtë poezi, e
cila pritet të kthehet në një
himn të këtij klubi janë të lutur
të gjithë ata që janë të interesuar,
që të paraqesin krijimet
e tyre në adresën e e-mailit
-email-, ose pranë
zyrave të klubit në stadiumin
“Loro Boriçi”. Poezia më e
mirë do të shpallet nga komisioni
i ngritur për këtë qëllim
dhe do të përdoret për
këngën e radhës që do të
prezantohet në ditën e 90-
vjetorit.

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
Dergutsiani
Tue Jan 04 2011, 12:00pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Memedheu neper shekuj,
porsi Shkodren kurre ska gjetur,
nje qytet plot me tradite,
me top ne kamb rriten fmite,
nje qytet me kultur plot,
vendin e par e ze per sport,
nje qytet me histori,
ekipi par i futbollit ne Shqipni,
nje qytet plot harmoni,
festojn bashk per tmadhen Vllazni.

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3188 sec, 0.0908 of that for queries. DB queries: 36. Memory Usage: 2,518kB