Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Diskutime - Debate - Problematika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Diskutimet dhe mentaliteti shqiptar
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
lissandro
Thu Jan 22 2009, 05:52pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Si asht e mundur se ne si Popull, jemi pak ndryshe nga Popujt e tjer te evropes ,ekam fjalen kur diskutojm, edhe per nje gje te thjesht e kemi ate manin qe ta lem ne tonen edhe sikur te jet gabim ne shum raste nuk na pelqen ta pranojm realitetin mos ka te baj nga kokforcia apo pse nuk bim dakort ne shum gjera apo diskutime mes njeri tjetrit.

Mbase ka te bajn me te vertet tek Shqiptart, kjo shprehja qe ka mbetur .

Tre Gjerman Mbajn nje front luftet.
Tre Italjan ndertojn nje ur .
Dhe Tre Shqiptar nuk bahen nje mendje.

Jpeni mendimet tuaja cfar mendoni ju per ket .


[ Edited Thu Mar 21 2013, 09:55pm ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
WazzaaPPP!!!!
Thu Jan 22 2009, 07:35pm

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
cfare mendimesh,,,mentaliteti shqiptar nuk do ndryshoje kurre,,mgjth vitet e fundit jemi integruar me shume ne jeten europiane,,, gz nqs mentaliteti yne do ndyshoje ne ardhmen
Back to top
belgium
Thu Jan 22 2009, 09:37pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
lissandro ka shkruar:

Si asht e mundur se ne si Popull, jemi pak ndryshe nga Popujt e tjer te evropes ,ekam fjalen kur diskutojm, edhe per nje gje te thjesht e kemi ate manin qe ta lem ne tonen edhe sikur te jet gabim ne shum raste nuk na pelqen ta pranojm realitetin mos ka te baj nga kokforcia apo pse nuk bim dakort ne shum gjera apo diskutime mes njeri tjetrit.

Mbase ka te bajn me te vertet tek Shqiptart, kjo shprehja qe ka mbetur .

Tre Gjerman Mbajn nje front luftet.
Tre Italjan ndertojn nje ur .
Dhe Tre Shqiptar nuk bahen nje mendje.

Jpeni mendimet tuaja cfar mendoni ju per ket .Kjo asht pasoj traum e se kaluares naqe ku njerezit e kan pas te ndalume edhe me fol leht e jo me me u shpreh.masanej shifet se cfar kulturet tregojn e dukata shoqnore asht zero....ekena pa ste imponume cdo gja me than persmarapshtit, me than zezes bardh ...dialogu mes dy personave te ne asht shum vulgar deh kjo ndikon edhe prej gjuhes,qe asht shum e mbyllun mes popujve tjer..masanej eka pe rulje autokritiken shqiptaris e asht tradita burrnore qe asht shum e ashper ne kodin civil shqiptar...shkurt na edhe s ejen tuj u integru drejt evrops jena lerg nja 40vjet me mentalitet...sot jena baraz me italin ema slufts dyt botnore dhe ke tta them me bindje te plot se dallohena shum...
Back to top
_GUINNESS_
Fri Jan 23 2009, 02:00am
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
KY BREZ QE DO TE LINDI TASH DO TE JET MAS I 20 VJETEVE ME MENTALITETIN E EVROPES KURSE BREZAT E SOTEM HALA SHKOJN PER INERCI ME MENTALITETIN E TE KALUARES SE NUK I LESHON FRYNA E NDIKIMI I IZOLIMIT 50-VJECAR QE KEMI KALU.
Back to top
L - N
Fri Jan 23 2009, 11:45am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Bushi ka shkruar:

cfare mendimesh,,,mentaliteti shqiptar nuk do ndryshoje kurre,,mgjth vitet e fundit jemi integruar me shume ne jeten europiane,,, gz nqs mentaliteti yne do ndyshoje ne ardhmen


Po s'ka ku me shku pa nryshu ja, pamvarsisht se per dike-dike ka me nryshu per mire, per dike-dike tjeter ka munsi me nrushu per keq, gjithsesi koht e rrethanat nryshojne vazhdimisht kshtu qe edhe njerzit nryshojn me ju pershtat kohve e rrethanave kuptohet dikush ma shpejt e dikush ma kadale, jane pakice ose shum te rradh ata qe s'kane me nryshu. Puna asht vec mos te kena psikopata e luftna po te jena te lire se edhe mentalitetet e kqija do te nryshojne me ju pershtat kohve e rrethanave, besoj se Shqypnia vec ma mire nu baft se ma keq s'ka ca mu ba kshtu qe mentaliteti i keq i shoqnis Shqyptare do te permirsohet kade-kadale.

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
lissandro
Sat Jan 24 2009, 06:22pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764kur shqiptarve nuk binden njeri me tjetrin gjat diskutimeve kalojn ne diplomacin e mesiperme

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
.:BrikenO:.
Sat Jan 24 2009, 06:56pm

Registered Member #830
Joined: Tue May 15 2007, 12:27pm

Posts: 115
Atehere,mentaliteti shqiptar...mmm

ma mire me than mentaliteti shkodran nuk asht se ka nderru fart.me than te drejten jena pak mrapa me pjesen jugore te shqipnis.
noshta jam gabim un po menim i jemi kyBack to top
lissandro
Sat Jan 24 2009, 07:01pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
brikeno ka shkruar:

Atehere,mentaliteti shqiptar...mmm

ma mire me than mentaliteti shkodran nuk asht se ka nderru fart.me than te drejten jena pak mrapa me pjesen jugore te shqipnis.
noshta jam gabim un po menim i jemi ky
BRIKENO ketu jam me ty se jugu nuk asht aq i eger si popull ne krahasim me ne jan ma shum toleranta kur vjen puna ne grindje .

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
.:BrikenO:.
Sat Jan 24 2009, 07:12pm

Registered Member #830
Joined: Tue May 15 2007, 12:27pm

Posts: 115
lissandro ka shkruar:

brikeno ka shkruar:

Atehere,mentaliteti shqiptar...mmm

ma mire me than mentaliteti shkodran nuk asht se ka nderru fart.me than te drejten jena pak mrapa me pjesen jugore te shqipnis.
noshta jam gabim un po menim i jemi ky
BRIKENO ketu jam me ty se jugu nuk asht aq i eger si popull ne krahasim me ne jan ma shum toleranta kur vjen puna ne grindje .
nuk me ka rastis me u nesh me nje nga jugu ,kshu qe nuk di qa me te than po e kam pak a shum parasysh mentalitetin qe kan ataBack to top
WazzaaPPP!!!!
Sat Jan 24 2009, 07:33pm

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
eeeeeeeeeeecccccccccccccccc aty ne te ardhmen njeshat e mentalitetit

llogarite kenon tu ik te shpia tu i thane
ju lutem zoteri do dal me vjazen tende sonte haahhhahaa
Back to top
.:BrikenO:.
Sat Jan 24 2009, 07:35pm

Registered Member #830
Joined: Tue May 15 2007, 12:27pm

Posts: 115
Bushi ka shkruar:

eeeeeeeeeeecccccccccccccccc aty ne te ardhmen njeshat e mentalitetit

llogarite kenon tu ik te shpia tu i thane
ju lutem zoteri do dal me vjazen tende sonte haahhhahaa
nuk ka kuptim kjo qe thu ti..asht gja tjBack to top
WazzaaPPP!!!!
Sat Jan 24 2009, 07:37pm

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
ka edhe shume bile

kjo eshte veshteria e sotme
Back to top
.:BrikenO:.
Sat Jan 24 2009, 07:40pm

Registered Member #830
Joined: Tue May 15 2007, 12:27pm

Posts: 115
ja maj naqe se spo te len kush ty me i shku me vajzen e tij e ti tu i than pak sa zotni pak sa

ncncncBack to top
WazzaaPPP!!!!
Sat Jan 24 2009, 07:42pm

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
hahaahhahahahhahhahahahhahhahahha mire pramos harro se kur te dalimna bjer naj milka me spec djeges ama ahahahahhahahahaahahaahahaa
Back to top
.:BrikenO:.
Sat Jan 24 2009, 07:46pm

Registered Member #830
Joined: Tue May 15 2007, 12:27pm

Posts: 115
po ik maaa.ti as qe i han ato.
mrapa shko mar bleje vet.un vec i shperndaj nuk i nap falas !!!!Back to top
WazzaaPPP!!!!
Sat Jan 24 2009, 07:50pm

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
hahaahhahahahah qa mi hanger mor,,,ishin djegesa shume edhe si perfundim mentaliteti jone pertoke keno e?
Back to top
belgium
Sun Jan 25 2009, 01:25am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
lissandro ka shkruar:
kur shqiptarve nuk binden njeri me tjetrin gjat diskutimeve kalojn ne diplomacin e mesiperme


E mesiprme?, cilen ma shoku?, se siper asht tema,, hhaahahhaha
Back to top
lissandro
Mon Jan 26 2009, 03:22am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
BELGIUM NUK EDI SE KUSH I PASKA FSHI SE UN SOT PO I SHOF KOT ME E POSTU EDHE NJI HER NUK EDI PSE MU MI FSHIJN POSTIMET.
[ Edited Mon Jan 26 2009, 03:48am ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Jan 26 2009, 03:52am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
[quote]
[quote]

E mesiprme?, cilen ma shoku?, se siper asht tema,, hhaahahhaha
[/quote1232941768]


[ Edited Mon Jan 26 2009, 03:54am ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Jan 26 2009, 08:56am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764Super Darko” dhe Vera duken të kënaqur me jetën e retek forumet tjera shqiptare pra ekziston kjo tem edhe me foto vetem forumi jon nuk e lejon

[ Edited Mon Jan 26 2009, 08:59am ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
drejtesia
Mon Jan 26 2009, 09:11am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
mentaliteti shqiptar le shum per te deshiruar
Back to top
lissandro
Mon Jan 26 2009, 09:18am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764ja edhe TRupat Mbrojtse Kosove


edhe postimi me parshem

shkodrante nuse ne serbi te marra nga forumi kosovar

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
belgium
Mon Jan 26 2009, 03:33pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
lissandro ka shkruar:
Super Darko” dhe Vera duken të kënaqur me jetën e retek forumet tjera shqiptare pra ekziston kjo tem edhe me foto vetem forumi jon nuk e lejon


hahhahahahahaha e paskan fillu mire besa me berqet, se aty asht veni me i ba fmijt ner lakna .ahahahahahahahah
Back to top
lissandro
Mon Jan 26 2009, 09:37pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Belgium hahah a i shef kan harru me i musht thast prej dashnis qe kan njeni me tjetrin .,thuj ca te dush veqse lakna paskan boll per ket vit .

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
drejtesia
Tue Jan 27 2009, 07:22am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
mos dilni prej teme.Sado qe te mundohen shqiptaret per te ndryshuar prap brenda tyre mbetet nje pjes nga mentaliteti i prapambetur
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2711 sec, 0.0897 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,057kB