Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Lagjet e Shkodrës
 
<< Previous thread | Next thread >>
Lagjia Kiras
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Z. Zamir Kaceri
Sat Jan 24 2009, 07:04pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Lagjia ma e famshme n'Europ.
Zotni Selmanin e kena Kirasjan ( edhe puceria merret me Kiras ).
Ju ftojm te gjithve t;na shkruni naj gja, si prej Zotekniket, Livadejve, Fusha Druve etj etj.

A kena kend ktu prej " Rrugics t'marrve" pa shku te dera e zotekniks?

Lumi Dushes
Back to top
belgium
Sun Jan 25 2009, 02:09am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
poceria asht e lagjes rus ti nastradinin........
e lagje kiras asht si me than ty lagje e mushkajave dhe jangjes ...hahahahahas e as rrushi celik nuk bahet aty!!!
Back to top
West****
Thu Feb 12 2009, 06:09pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Belgium je tuj i ngaterru tash punet, poqeria eshte fundi i kirasit e fillon tek dyqani i bukes te naqja e jone e dikurshme.
Back to top
belgium
Thu Feb 12 2009, 06:17pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
West**** ka shkruar:

Belgium je tuj i ngaterru tash punet, poqeria eshte fundi i kirasit e fillon tek dyqani i bukes te naqja e jone e dikurshme.


isaj maj anqe del?, une prej rusit eshaf kirasin prej te pocerija e per me e pa kirasin sie shef ti duhe tme dal te rruga edergutit ose te unaza qe vjen prej xhabijej....
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Feb 22 2009, 06:34pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Poceria i bjen me ken e Kirasit maj nafak. Pyte Selmanin ku e ka ba Shkollen te 10 korriku apo Te Perlati?
Rusi asht lagje apartamentesh.

Lumi Dushes
Back to top
belgium
Sun Feb 22 2009, 06:45pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Z. Zamir Kaceri ka shkruar:

Poceria i bjen me ken e Kirasit maj nafak. Pyte Selmanin ku e ka ba Shkollen te 10 korriku apo Te Perlati?
Rusi asht lagje apartamentesh.


RUSI lagje apartamentesh??????,, po lagje rus asht gati gjysa e shkoders ma zotni.......poceria dhe ajo ndermarja e dikurshme qe ka ba punime plastike dikur ekam harru emrin jan marr me rusin dhe rruga asht rruga reshit rusi!deri te fusha e druve e dikurshme zotni! masanej asht ai kryqzimi gjithmon me uje te qelbun qe u bate e ka ken nji bahce aty ne mes .....e ka fillu kirasi...
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Feb 22 2009, 07:00pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Nejse Belgium se s'pa dona me da tokat. Rusi merr te shkolla mekanike bujqsore e siper. masandej me puseta e pa puseta ca kena me ba, qeveria i ban rrugt e i rregullon pusetat e ja populli. thuj ishalla po vjen unaza edhe ka mehalla re se deri atje ka shku e aty ka met.

Lumi Dushes
Back to top
belgium
Sun Feb 22 2009, 07:05pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Z. Zamir Kaceri ka shkruar:

Nejse Belgium se s'pa dona me da tokat. Rusi merr te shkolla mekanike bujqsore e siper. masandej me puseta e pa puseta ca kena me ba, qeveria i ban rrugt e i rregullon pusetat e ja populli. thuj ishalla po vjen unaza edhe ka mehalla re se deri atje ka shku e aty ka met.


HAHAHHAHAHAHAAH me puseta pa puseta ahahahahahahahahahahaah
tokat tokat me da zamce qakujton ti?, tash si tham ma kiras une por dukagjini i ri a harrove aaa?, hahhaahahahahahahah
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Feb 22 2009, 07:07pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Aja asht zoteknika maj nafak. N'Zoteknik jan strehu tan t'ardhnunit.S'kan lan fush pa ngul hunin. Ma mir qe jan strehu n'Kiras se kam shum besim se kan me marr shemull Kirasjant e vjeter e nji dit kan me u ba edhe ata zatni Shkodret.

Lumi Dushes
Back to top
JAMES
Sun Feb 22 2009, 07:08pm

Registered Member #772
Joined: Sun May 06 2007, 05:48pm

Posts: 1458
qa ju duket ju kirasi ma ar
megjithseunë jam i ardhur nga dudasi në kiras se aty na doli shtepija që në dha në atë kohë ndermarrja e prinderve të mi riparim sherbimet
kirasi ka aq shkodran të vjeter sa e gjith shkodra ,po me krijimin e zeoteknikes erdhen nga gjitha trevat e e rrethinat e shkodres shumë bujq per tu punsuar dhe aty mbeten ,pas kesaj kirasi pa dashje mori dhe nji emre jo të kendshem ,
unë e kam pas pallatin tek poçerija ajo ka qen lagje e kirasit gjithmon ,por me kollaj e kemi pas me dal në rus e në tuz se në kirasBack to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Feb 22 2009, 07:12pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Selman si gjithmon, kur flet e njet. Ka ke ken maj nafak qe ke hup krejt? M'thanen se t'kan pa n'Shqipni

Lumi Dushes
Back to top
belgium
Sun Feb 22 2009, 07:12pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
hhahah JAMES kirasi republik ma naq..besa te jetote azem hajdari ekishte ba kirasin lule por fatkeqsisht iku........
Back to top
JAMES
Sun Feb 22 2009, 07:19pm

Registered Member #772
Joined: Sun May 06 2007, 05:48pm

Posts: 1458
jo tesh belgium spo ka nevoj se asht ba unaza si me ken në gjermani jam kenaq ket verë
Back to top
West****
Mon Feb 23 2009, 06:11pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Kirasi met kiras ka lezetin e vet.
Pal Vata kur ka pas ken ne kiras( simas gojdhanave) kur ka degju kange jugosllave ka thene; rrofte Titoja ka ken e vetmja lagje qe ka pas degju pozdravin e dikurshem.
Back to top
belgium
Mon Feb 23 2009, 06:52pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
West**** ka shkruar:

Kirasi met kiras ka lezetin e vet.
Pal Vata kur ka pas ken ne kiras( simas gojdhanave) kur ka degju kange jugosllave ka thene; rrofte Titoja ka ken e vetmja lagje qe ka pas degju pozdravin e dikurshem.


hhahahahahahahahah asht e vertet se kjo lagje ka degju gjithmon radio posten e radio titograd, dhe asaj radio bar!dhe kujtoj kur shkoja me ba plazh ne breg terans e kujtoj ato kaqorret qe banin me shelqe banoret e zonave perreth edhe te rusit !e kampin ditor te pionierve, me ato autobuzet fizarmonik q ebniseshin nadje te teatri migjeni, e kur ktheheshin mas dite tan femija ishin ba bardh prej pluhnit hahahahahahahahah por prep ka pas lezetin e vet !masanej ne kiras ka pas zootekniken, QPU-n,e ato ekskavatort te gomnat ku mirrej argjile pe rfabriken etullave, ka pas pyllin emadh qe eshkatrunen ne demokraci....
Back to top
West****
Fri Apr 03 2009, 07:10pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
oh zot kur me kujtohen ato vite , kiras hahahah

[ Edited Tue Dec 29 2009, 06:51pm ]
Back to top
belgium
Fri Apr 03 2009, 07:54pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
West**** ka shkruar:

oh zot kur me kujtohen ato vite , ah kiras ta marrsha te keqen , mezi pres me arrdh te ti.
Sa kirasjan u bame tash????


me qe je kirasjane na trego pak prej ka vjen emri KIRAS?? flm!
Back to top
Cufi
Fri Apr 24 2009, 09:21am
Shkodra Shpirti

Registered Member #1712
Joined: Fri Mar 14 2008, 09:01pm

Posts: 1220
kirasin e kap kumuna tesh nuk asht ma me bashkin
Back to top
Dergutsiani
Tue Jul 14 2009, 03:40pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Hahahhahahhahahahhaha Kirasi asht mbush me katunar ma ar ! .... pffffff asht ba kirasi ne vend te zoteknikes nuk ka ma kirasjan qe kan ken ather ...Po prap se prap kirasi asht lagje e madhe ne histori !!!!!!!

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
West****
Tue Jul 14 2009, 04:45pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Dergusjani mos e shaj kirasin , qeshem, a te kujtohet kur bleshim buken te naqja dhe na thote ikni e merrni buken ne Dergut , na dhe andej dhe ketej kena marr buken dikur.
Back to top
Dergutsiani
Tue Jul 14 2009, 04:48pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
hahahahhahhahah West e madhe kja hahahhahah jo ma ar nuk e shava kirasin se edhe un 300 m larg kirasit rri por jam tu than qe asht mbush katunar !!!!! :@

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
art allways
Tue Dec 29 2009, 06:22pm

Registered Member #3617
Joined: Sat Dec 26 2009, 06:35pm

Posts: 9
s ka si kirasin aty jena rrit aty kena kujtimet e femijerise.

dhe shatervani keka ba shum i bukur namerr malli per shkodren e bukur.
Back to top
West****
Tue Dec 29 2009, 06:54pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Kujtova se po ven naj foto te Kirasit,Art.
Back to top
art allways
Wed Dec 30 2009, 07:40pm

Registered Member #3617
Joined: Sat Dec 26 2009, 06:35pm

Posts: 9
ku me e marr kirasin ka sa vjet qe nuk e shof, edhe ikyt e gjeta ne internet
Back to top
Al Bundy
Wed Dec 30 2009, 08:27pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Mesa duket aty ku e paske gjet ti e paskan ba kopju prej kesaj faqet.Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3672 sec, 0.0859 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,057kB