Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Rreth Shkodrës dhe për Shkodrën
 
<< Previous thread | Next thread >>
[poll] 5 Heronjte e Vigut Hiqen ne Shkoder 31 Janar 2009 - Diskutim
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Mon Feb 02 2009, 06:32pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
_GUINNESS_ ka shkruar:

TE HEKEN SE VETEM ME KUJTOJN KOHEN E TALONIT E TE RRADHAVE TE QUMESHTIT KUR UU QOSHA NADJE HERET ME VU RRADHEN KAM KEN 10-VJEC.
MA MIRE ME NA PUSHTU GJERMANI SE NA PUSHTUNEN KOMUNISTAT 50-VJET
PO DUHET ME SHKU MU PJEK TE PARTIA -SOCIALISTE QOFSHI VETE E MAS JU XAFSHI TANE SI PARTI KET VIT TE KET VJET
UNE RRI TE QINARI E MAJ MEND SI FEMIJ KUR I KAN VU 5-GOMART E VIGUT
ASHT DASHT MI HEK ME KOHE


hhahhaa a ti je ai q ebertishe ne oren 02 nadje me tedha nji cop alumin me ble 2shiseh tamel aaa?, hahahaahhaaha
Back to top
_GUINNESS_
Mon Feb 02 2009, 06:38pm
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
hhaaaa VELIKI MANGUP mas ardhshin ma ato vite qysh 18-vjec me mendu si mu arratis prej atij vend qelbun me talona e prap ju bjen ndermend mi ruj -5-gomart e vigut
Back to top
belgium
Mon Feb 02 2009, 09:38pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
me than drejten me ket pamjen efundit qe asht vendos.......5herojt evigut sesi me preken ne shpirt keto ??qa di sikur i ken abraktis ?, nuk edi nuk arrij te kuptoj ma sham une ndihem shume i turbullum qysh se kur pash ket imazh ne vorrezat edeshmorve me 5heronjte e vigut??? edhe pse diktatura na ka dominu ne rraj ekocke prep ket her sikur me pushtoi shpirtnisht eee, i bij hasha ketyne comebnteve qe kam lart permen..........shpirtnisht me kuptoni.....
Back to top
Al Bundy
Mon Feb 02 2009, 09:55pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ta kishin dite ata 5 heronjte e Vigut se ku ta po perfundojne,ate dite qe i kane rrethu, do te ishin ule me pi kafe me ballistat.Back to top
belgium
Mon Feb 02 2009, 09:59pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Miri74 ka shkruar:

Ta kishin dite ata 5 heronjte e Vigut se ku ta po perfundojne,ate dite qe i kane rrethu, do te ishin ule me pi kafe me ballistat.


hhahahaahahahhahhahahaha miri 74 lene se vertet nji an mu dhimten kur i shikjoj ne varreza deshmorsh !!!!qa di sikur nji an syni na u msu me i pa ne mes shkoders por prep mar bur , sikur na e banenen me pa drejt tan kohen pe rmi shpin tan ket bronzz apo jo?? sa shum nostalgie te inpunume paskena pas????
Back to top
lissandro
Tue Feb 03 2009, 02:10am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
hahahahah nuk edi se ca me diskutu kot tash ata i kan hek ,nuk pa i kthen kush ma pa ishalla spa ju shkon mendja me hek edhe Isan thuj se pa bahet edhe utter me ndrru avatarin masanej hahahahahah


kurse mendimi im perfundimtar asht qe kan ba mir qe i kan hek komunizmi i ka vu aty se po te kishin ken ata 5 herojt me perparime demokratike ne ate koh as qe e kishte marr mundimin me i vu komunizmi kurr boll ishin ne parkim 50 vjet ti leshohet vendi ndonje figure tjeter shkodrane .pik mas e len me ik kuj ti mesin hatri ti cojn ne mirdit .

[ Edited Tue Feb 03 2009, 02:22am ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
:::ShkoderZemer
Tue Feb 03 2009, 02:17am


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Edhe une jam i mendimit qe duhet te ishte ba me referendum.
Menyra si jane heke, dmth pa ni pa dite, sepse ato kane thane se do heken vetem kur do te rregullohet vendi tek varrezat dhe kur te gjitha plehnat te heken. Kjo te len shume per te deshiru se si merren vendimet ne shkoder. ..

Dikush thote qe duhen heke tane bustet me arme, po edhe Skenderbeu ka shpate , qe eshte arme, a ta hekum edhe ate tesh???

Eshte taman injoranc nga populli shkodran me vepru ne menyre te tille. Per sa i perket keshillit bashkiak ai eshte kukull..

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
belgium
Tue Feb 03 2009, 06:56am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ShkoderZemer ka shkruar:

Edhe une jam i mendimit qe duhet te ishte ba me referendum.
Menyra si jane heke, dmth pa ni pa dite, sepse ato kane thane se do heken vetem kur do te rregullohet vendi tek varrezat dhe kur te gjitha plehnat te heken. Kjo te len shume per te deshiru se si merren vendimet ne shkoder. ..

Dikush thote qe duhen heke tane bustet me arme, po edhe Skenderbeu ka shpate , qe eshte arme, a ta hekum edhe ate tesh???

Eshte taman injoranc nga populli shkodran me vepru ne menyre te tille. Per sa i perket keshillit bashkiak ai eshte kukull..


hhahah skenderbeut po ja heken shpaten asht me arsy ma zotni se tash sa shekuj ajo shpat asht ndryshk tash??, hahhahahahahahhahahah ti vejn ne vend shpates nji topuz .....
Back to top
xhebraili
Tue Feb 03 2009, 09:09am

Registered Member #2519
Joined: Thu Dec 25 2008, 10:06am

Posts: 1223
pse bani ghithmone lidhjen mes enver hoxhes edhe 5 herojve.
aj thjeshte eshte monument kulturet e eshte marre me e lujte
Back to top
WazzaaPPP!!!!
Tue Feb 03 2009, 09:44am

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
per mendindim tim okej qe u hoqen!!!!!
Back to top
vesalio
Tue Feb 03 2009, 04:03pm
Registered Member #1603
Joined: Wed Jan 23 2008, 04:22pm

Posts: 3
heqja e 5 herojve mduket ma teper poshtnim politik sesa mendim per nji infrastruktur te re te qytetit. Sidomos vendi se ku i kan cu tregon ma se mirit respektin per figurat si kane dhane jeten ne lufte kunder fashizmit, nuk asht problemi a jane komuniste sepse nuk zhduken ato qe kane met prej komunizmit ne kete menyre, kshtu thjesht poshterohen e tregohet injoranca e atyre qe kane dhane vendimin.
Problemi asht se kshtu si po veprojne po e tregojne veten ma komuniste sesa ata qe kane heke dmth 5 herojte sepse edhe komunistet mohonin figurat qe nuk u shkonin pershtat, asht krejt e njejta gja me ate qe kane ba me 5 herojt.
Ske ca me thane tjeter, thjesht TURP!
Back to top
diokletianvs
Wed Feb 04 2009, 02:10am
diokletianvs

Registered Member #2583
Joined: Mon Feb 02 2009, 02:11am

Posts: 21
Per mue personalisht asht ba nje gja e turpshme.
Ata nuk jane vra tuj djege bashkite,dyqane, shperthy depot shqiptare te armeve tuj vu ne rrezik ekzistencen si komb,si deshmoret e Sali Berishes, por kan ra si heronj tuj derdh gjakun per me i mbledh shqitaret kudo ku ishin e me luftu nazismin gjerman si te tane evropa aso kohe( madje edhe amerikanet sic dihet kane pase shume te vrare ne kete lufte ne perkrahje te evropes edhe te rusve te pabese)
5 heronjte nuk kane lidhje me diktaturen e E.hoxhes dhe as jane nise per mision prej tij per te shtyp antikomunistat sic thote ndonje "historiani dijshem" qe nuk e permend as edhe kohen kur jane vra. Per te shtyp nje revolte antikomuniste nuk kane mjaftu 5 vete mor burra te forte por ashte dashte nje ushtri nje batalion partizane. Bolle me kta perralla. I kane vra ne pabesi cubat e atyne aneve, shume mundesi te paguem nga okupatoret e huj .... antishqiptaret dhe pike.
Por kjo qe bahet sot prej bashkise ashte narkoze e historise shqiptare. Pushtetaret po duken krejt si byroja e atehershme me shloqen Nexhmije Jozefina Topalli.
RESPEKT PER MARTIRET, HERONJTE QE KANE RA PER SHQYPNI.
LENI REHAT 5 TRIMAT SE NUK I KANE BA GJA KURRKUJT POR CUBELAT E BASHKISE SKANE ME CA ME U MARRE DHE HOP JA NJESHIN GJITHCKA CDO SIMBOLI Te SHKODRES SI KOMUNISTE.
PRITE KUR TE JA FILLOJEN ME KALANE ROZAFA. TASH PO GJEJNE NDONJE SHKAS DHE HOP ME E KTHY NE CIFLIG TE JOZEFINAS SE E KA PASE DIKEND PREJ FISIT TE MBYTHYN MBRENDA NE KOHEN E RRETHIMIT TE SHKODRES....... PER KETA PUSHTATARE EDHE KALAJA ASHTE KOMUNISTE SE E KA PERMED ENVERI A KA KALA QE NUK MARRIN KOMUNISTET........

The banners
Of a mournful melancholy
Wave
Throughout our land...
Nor can it be said
That here live a people
Who are building
Something new.


Back to top
shkodrani ne mergim
Wed Feb 04 2009, 04:44am
Registered Member #95
Joined: Sun Oct 22 2006, 03:07am

Posts: 237
sepse Goni don me ba edhe nje pallat aty mbrapa Isase,
pastaj ku te kete buste do i heqim dhe do te vendosim bustin e Sales,Jozit,Lorencit etj etj etj pra mund te dale keshilli bashkiak me ndonje mendim dhe pastaj e miratojne fill ide e tyre.(hahaha)
Back to top
shkodrani ne mergim
Wed Feb 04 2009, 05:09am
Registered Member #95
Joined: Sun Oct 22 2006, 03:07am

Posts: 237
nuk e di ku me shkoi artikulli me paska dale vetem shtesa e komentit.nejse po e shkruaj edhe nje here:
Ne lidhje me kete teme une jam shprehur edhe me perpara por megjithese po shkruaj dicka.
Oh edhe kur thojne disa se PS dhe PD nuk bashkepunojne bashke,e shihni ish qeveria Nano e ka miratuar kete gje dhe sot PD e e zbaton.
Ore shtaza,keto jane heronj kombetar,dakort se kane qene komunista por keto kane luftuar per atdheun dhe jo per Enverin dhe me qe ra fjala per komunista na kemi sot gjysma e parlamentit jane komunista ose bij komunistash.
Vetem nja dy tre pyetje kisha per keto njerez qe e kane miratuar heqjen:Mos valle i kishin kryer te gjitha problemet qe ka shkodra dhe kjo ishte i vetmi qe kishte mbetur?A do te ishte me mire qe ato mijera eura te ishin investuar apo ti ishin shtuar buxhetit per ndertimin e pallateve per te pastrehit apo per njerezit qe qe lane parete e tyre ne firma pirammidale ,ne qe kohen e Sales dhe ku ky i fundit deklaroi se paret e shqiptareve jane te pastra??A do te ishte me mire qe kjo shume paresh te investohet neper shkolla etj etj ejt Mos ishte valle ky bust qe nuk e lente shkodren te ecte perpara apo pengonte ecurine e ndertimit te unazes ,megjithese i eshte bere nja dy here inagurimi i saj si i oerfunduar kur ala nuk ka perfunduar?
Nejse,tash po del edhe mi bukur pallati i Jozit me Antonit me heqjen e 5 heronjve,por do te dale edhe me i bukur kur te ndertohet shtatervani,apo jo?
Ok,mire se i hoqen por keto pse nuk e kane rregulluar me pare vendin se ku do ti vendosin dhe pastaj ti heqnin,por o burra ti heqim dhe hedhi diku aty ne mes tymit te zhumileve gjoja prane varrezave te deshmoreve.Me qe jemi tek varrezat e deshmoreve,ban vahki mblidhet prap keshilli dhe vendos ti heqim prej aty se jane te tere komunista.atehere si do tia bejme??
Po ashtu shume shpejt do te vije rradha dhe tash po dek dikush me propozim qe edhe Isa Boletini ose duhet me u heq ose me ia spostu pak sepse Gonit qe don me ba pallat aty mbrapa Isase,pastaj ku te kete buste do i heqim dhe do te vendosim bustin e Sales,Jozit,Lorencit etj etj etj pra mund te dale keshilli bashkiak me ndonje mendim dhe pastaj e miratojne fill ide e tyre.(hahaha)
Back to top
diokletianvs
Wed Feb 04 2009, 06:30am
diokletianvs

Registered Member #2583
Joined: Mon Feb 02 2009, 02:11am

Posts: 21
Kaq me ka preke ky gjest fashist sa po ma "ushqen" me vazhdu ma tej shkrimin...
Ato burra kane ra tuj luftu me te pabeset, cubelat e kapidanit te Mirdites Gjon Markagjonit dhe te okupatorit gjerman me daten 21 Gusht 1944 dmth se jo pas lufte sic lexova dikund ketu ne kete portal te shkodres, apo ne at videoklipin qe pashe...
Shipnia dihet zyrtarish se asht cliruar e tana me 1946 ( zona e Shkodres e fundit), pra me 1944 kane kene ala gjermanet ne token shqiptare. Pra ata nuk jane ndodh ne Vig te Mirdites per me vra shqiptaret as me shtyp ndonje revolte antikomunste, por me i mbledh e bashku shqiptaret me luftu per Shqypni nuk i ka dergu E.Hoxha o injoranta te historise. Ne emisionin Opinion "Fakte te reja per E,Hoxhen" B. Fevziu ka thane se Hoxha nuk ashte njofte si ndonje drejtues i madh i luftes NCL, nuk ka qene komandanti i pergjithshem por biles as si themelues i
PK-se... Enveri "u vetba" komandant, kolonel e ca te dush ti me i thane pas luftes...... keshtu qe heronjte tane nuk kane pase lidhje me diktatorin ardheshem.
Nejse duhet me lexu biles edh librin e Kole Jakoves me 1953 lidhun me 5 heronjte(apo edhe kola ka kene komuniste ???)
Madje nje film i ketyne burrave prej Shkodres tone te titullume "CETA VOGEL" u pat censuru nga regjimi E.Hoxhes.
Mos e deformoni historine o cubela te bashkise.
TRIMAT JANE VRA NE VIG POR KANE KENE DJEMTE E SHKODRES ( Ne mos gabohem Naim Gjylbegu, Ndoc Mazi...)
Per sa i perket "vepres qe keni vendose me ba ate shurrtoren bani edhe nje bust te Jozit ne kostum bajet..ajet..ajet afer shatervanit si kujtim per brezat e ardhshem ta njohin "te bukuren me flatra" si ma e mrekudhimja shkodrane e koheve moderne qe don me e fut shkodren ne evrope me shatrvana.

The banners
Of a mournful melancholy
Wave
Throughout our land...
Nor can it be said
That here live a people
Who are building
Something new.


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Feb 04 2009, 06:52am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
ishte dashte me u pa ba nje votim prej popullit te shkodres e me pa a ia vlen me i heke apo jo? Nejse atje e dine ma mire arsyen po bukur ka kene ajo statuje dhe e vecante...

I care and I wish well!

Back to top
guest
Wed Feb 04 2009, 03:46pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
me u pa ba me votim prej popullit nuk do te ishin hjek edhe 20 vjet. sa kushton me u ba referendumi edhe a ja vlen me shpenzu tan ato pare per nje bust pa shije dhe pa kurrfar bukuriet. shkodren edhe shqipnin e ka mlu injoranca dhe e bukur ju duket gjithca qe ju msohet syni me te.


Back to top
::bud::
Wed Feb 04 2009, 06:00pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Po nuk jan hequr mor polull jane zhvendosur.

N D R Y S H I M


E tha edhe Lissandroja ma siper, ato i kan hek tesh, qa me fol ma per ta, apo ta kalojme ne probleme polotike si zakonisht, pssssssssss......

Jo k,y ja ai, ja ajo,.......po kush athere?
Back to top
shkodra
Wed Feb 04 2009, 06:13pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
guest ka shkruar:

me u pa ba me votim prej popullit nuk do te ishin hjek edhe 20 vjet. sa kushton me u ba referendumi edhe a ja vlen me shpenzu tan ato pare per nje bust pa shije dhe pa kurrfar bukuriet. shkodren edhe shqipnin e ka mlu injoranca dhe e bukur ju duket gjithca qe ju msohet syni me te.
guest complimeti spo kam qa me te komentu une se je komentu vete......me fjalet qe ke fole.........

no comment......
Back to top
lissandro
Wed Feb 04 2009, 06:18pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Aman ankonju sa ma shum se e kan vu ne plan me i kthy prap )

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
belgium
Wed Feb 04 2009, 06:24pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
lissandro ka shkruar:

Aman ankonju sa ma shum se e kan vu ne plan me i kthy prap )


hahhaha poi kthynen ket radh ta porrijn tan turinj5 herojt me popullin e shkoders ma?, hahahahahahahahahaha
Back to top
::bud::
Wed Feb 04 2009, 06:29pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
lissandro ka shkruar:

Aman ankonju sa ma shum se e kan vu ne plan me i kthy prap )


hahahaaaa.....po me kujton BIG BROTHER - si me i pa ba evicted from the house
Back to top
guest
Thu Feb 05 2009, 02:23am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
::bud:: ka shkruar:

Po nuk jan hequr mor polull jane zhvendosur.

N D R Y S H I M

se perdoret fjala hjek nuk i ndryshon kuptimin aspak. jan hjek prej qendres shkodres dhe jane vendos matane zallit kirit. me perdor fjalet zhvendos, hjek, leviz te njejten gja tregon e kupton, dhe nuk nenkupton se jane prish, shkaterru.


Back to top
guest
Thu Feb 05 2009, 02:25am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
shkodra ka shkruar:

guest ka shkruar:

me u pa ba me votim prej popullit nuk do te ishin hjek edhe 20 vjet. sa kushton me u ba referendumi edhe a ja vlen me shpenzu tan ato pare per nje bust pa shije dhe pa kurrfar bukuriet. shkodren edhe shqipnin e ka mlu injoranca dhe e bukur ju duket gjithca qe ju msohet syni me te.
guest complimeti spo kam qa me te komentu une se je komentu vete......me fjalet qe ke fole.........


nuk e ke idene se sa me cohet edhe ulet reputacioni mu prej vleresimeve tuja e shum tjerve.


Back to top
belgium
Thu Feb 05 2009, 12:13pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
guest ka shkruar:

me u pa ba me votim prej popullit nuk do te ishin hjek edhe 20 vjet. sa kushton me u ba referendumi edhe a ja vlen me shpenzu tan ato pare per nje bust pa shije dhe pa kurrfar bukuriet. shkodren edhe shqipnin e ka mlu injoranca dhe e bukur ju duket gjithca qe ju msohet syni me te.


PO te njaja injoranc ke rrit shtatin ti mor anglez !!! mje rrit me 1kg djath me tallon e ke prit me hanger 10kokrra vez ne rradh .....e po te duket vedi se tash qe je largu prej shkodret, a thu se qa po thu?, ule mar hunden ktu se ste ven kush tefter, se rrefugjat e ke emrin si tan....injoranca paska mlu shkodren??, po ne shkoder ma zotni ake lan prind nanen e baben kot me te vet?? apo i ke injoru edhe ato hahahahaahahahahaha
Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2348 sec, 0.0404 of that for queries. DB queries: 71. Memory Usage: 3,300kB