Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Rreth Shkodrës dhe për Shkodrën
 
<< Previous thread | Next thread >>
KUR DO VI AJO DITE QE TI TE KTHEHESH NE SHKODER ?
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Kafscett@
Tue May 15 2007, 04:46pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
Per kuriozitet lexova postet e kesaj teme e m'u duken me te vertete interesante aq sa me bene te reflektoj. Per mendimin tim (i drejt apo i gabuar, ka pak rendesi) shtepia ime (dhe e secilit, ne fund te fundit) ndodhet aty ku gjej "mirqenjen" time, paqen time. Ky vend mund te jete kudo. Por ka edhe prej atyre qe nuk kane mundesi te zgjedhin. Ketyre te fundit i uroj te kene kurrajon te permirsojne sado pak kushtet e jeteses, per sa keto kushte mund te varen prej tyre.
Per sa i perket kthimit tim ne Shkoder me mjaftojne 2-3 dite ne vit per te hequr mallin e per t'u takuar me kujtimet, me njerezit e me vendet ku kam lindur e ku jam rritur, kjo s'do te thote se gjerat ne te ardhmen nuk
mund te ndryshojne. Per momentin jam mire aty ku jam,
por edhe kjo mund te ndryshoje, kush e di! ?! ?! ?! ?! ?! ?!


Iluzjone optike

Back to top
shkodra
Mon May 21 2007, 07:24pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
sa keq une itesh per pushime nuk munem me ardhe ...do me mungoje shum velipoja....

no comment......
Back to top
Holly
Mon Sep 10 2007, 01:41pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
SHUM SHPEJT DO TE JEM NE SHKODER SHPERSOJ QE TJA KALOJ MIR, SE DO RRI PAK ME SHUM SE HERAT E TJERA !LE TE SHPRESOJ QE TE MOS MERZITEM

ISHALLA NUK BJEN SHI SHUM EDHE KA PAK DRITA, TE TJERAT NUK KA PROBLEM
* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
freni
Mon Sep 10 2007, 02:04pm

Registered Member #1129
Joined: Tue Aug 21 2007, 10:41am

Posts: 1112
Tan qe jena jasht me trup jena kndej po me zemer jena ne shkoder.Por nuk mundet asnji me than se po kthehna ,se duhet me than te drejten qe gjendja asht shum e keqe, edhe na bajm diqa ndimojm gjithsejcili ka 2 familje ne ate vend prandaj duhet me duru prej hallit e mas me ba za.
Back to top
BRUNJA_USA
Tue Sep 11 2007, 01:15am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
UNE PER VETE KAM SHUME MALL PER SHKODREN DHE TE THEM TE DREJTEN KAM KEN NE SHKODER KET VER DHE U ZHGENJEVA PAK PASI MUA MU DUK SE E GJETA EDHE ME KEQ SE E KISHA LAN .ASKUSH NUK I KA MARR RUGET E EMIGRIMIT NGA QEFI POR KY ASHT NJE FAKT QE KUR VENDI YT STE KRIJON KUSHTET DHE MUNDESIT ATHER DUHET TE SAKRIFIKOSH PER NJE JET ME TE MIRE ME SHPERSEN QE FEMIJET TUAJ SDO TE VUAJN SI KE VUAJTUR TI.DIHET QE JETA NE NJE VEND TE HUAJ ASHT SHUME E VESHTIRE NE FILLIM POR MUNDESIT QE TI JEP EMIGRIMI PER ATA QE KAN MEND NE KRYE STI JEP DOT SHKODRA TESH PER TESH .EMIGRACIONI NUK ASHT FUSH ME LULE SI KENA PAS KUJTUA DIKUR DHE MASE SHUME NJEREZ EDHE JAN ZHGENJYE SEPSE KAN PRIT QE CDO GJE TU AFROHET NE PJATE FLORIRI.KUR ISHA NE SHQIPERI KISHA EDHE NJE SHOQE AMEIRKANE DHE TE THEM TE DREJTEN AJO U MAHNIT ME BUKURIT E SHKODRES POR QE ASKUSH NUK JUA KA VEN RENDESIN POR TE GJITHE E KAN MENDJEN ME DAL NEPER KAFE E LULISHTE.DHE ATO PAK GJERA QE JAN BA NE SHKODER PREJ EMIGRANTAVE JAN BA SE EDHE FAJ SU VEHET ATYNE QE JETOJN ATY DHE PAGESAT I KAN QESHARAKE.SHKODREN PER MENIMIN TEM SOT E KAN NE DORE HORAT QE KAN BA DO LEKE NE MENYRA QE SPO DU ME I SHKRUJT SEPSE ME ATO RROGA QE KAN AJTE SU DALIN AS ME PAGUA DRITAT .FAJIN E KA QEVERIA QE DON VEC ME MUSH XHEPAT E POLITIKANEVE DHE SMENODN PER POPULLIN.E ME FILLU ME SHKRU PERSHTYPJET QE KAM PER SHKODREN QE ME KISHTE MARR MALLI EDHE PER ASFALTIN SDI ME MARU.
PERSA I PERKET ARDHJES NE SHKODER DO KISHA DASHT EDHE SOT ME KEN ATJE SE KOT SKAN THAN KU ASHT BALTA MA E AMEL SE MJALTA VEC NE VENDLINDJEN TANE ....
POR KETU NE AMERIKE KU JETOJ TASHTI THON SE HOME IS WHERE U R HEART IS DHE ZEMREN GJITHMON DO E KEM NE SHKODER POR JO NE SHKODREN PAS VITEVE 97 .KUR SHKODRA TE ME OFROJ NJE TE ARDHME TE NGJASHME ME KYT QE ME OFRON AMERIKA DO KTHEHESHA NE SHKODER ME GJITHE ZEMER .KAM SHUME PER TE SHKRUAR PER KETE TEME DHE E FALENDEROJ DENADEN QE KA HAPUR TEMEN ME TE BUKUR PER MENDIMIN TEM QEKUR KAM ARDH UNE NE KETE FORUM.TESH PO SHKRUJ PRAP SE ME THAN TE DREJTEN ATA QE JETOJN NE SHKODER ALA NUK E KAN NJE VIZION SI ESHT EUROPA APO AMERIKA .POR EDHE PER ATA QE ANKOHEN NGA JETA NE MERGIM NQS JAN AQ KEQ SHKODRA I KA DYERT E HAPURA DHE ESHT REHAT ME NEJT E ME SHKRU SE DO KTHEHEM NE SHKODER POR ASNJE NUK KTHEHEN PER ARSYET QE E DIN VET .HAJT SE SONTE PO E LA ME KAQ

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
123456
Sat Sep 29 2007, 12:26pm

Registered Member #1001
Joined: Thu Aug 02 2007, 11:18am

Posts: 394
Me 21-22 dhjetor me keni ne Shkoder!!!
Back to top
::bud::
Mon Oct 08 2007, 03:31pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
un s'kisha pas fort pretendime apo kerkesa per kushte. Me ju than te drejten na qe jena jasht e kena pa 'anen tjeter' edhe un po te isha ne Shkoder sot do basha ashtu siq ban tan shkodrant ne jeten e perditshme.

Un nuk mund ta mohoj qjendjen atje. Un kthem sikur isha ato vite para se me dal. Kam qejf me fol me shoket e lagjes, shoket e mi, me put per njenin e per tjetrin.
E nuk rri fort me gjykue punet e sjelljet e tjerve. E shijoj sa te mundem se koha ike shpejt.
Un i tham tanve para se mu nis qe po shkoj e 'KARIKOHEM'

Back to top
Tina_sh
Wed Oct 10 2007, 06:58am

Registered Member #1275
Joined: Tue Sep 25 2007, 09:39am

Posts: 154
ST...the one! ka shkruar:

Supergirl, nuk arrita te kupoj dicka tek shkrimi yt. Ti thua, "e di se cfare jete bejne shoket e mi jashte shteti, prandaj jam krenare qe jetoj ketu, te pakten nuk ndjej mall". Nuk arrij te kuptoj se cfare hyn krenaria me faktin qe shoket e tu vuajne dhe perballen me veshtiresi?! Nese e kam kuptuar gabim, te lutem me sqaro. Tek e fundit nuk ka asgje te keqe te perballesh me veshtiresi, jane eksperienca qe dhe pse te forta ne njefare menyre infuencojne pozitivisht. Eshte shume e lehte te ndihesh rehat ne shtepine tende, ne vendin tend me familjen prane, por eshte ne te njejten kohe kenaqesi dhe arritje kur kete rehati e nderton dhe jashte vendit tend. Sidoqofte, kjo nuk do te thote te mos ndihesh e lidhur me vendlindjen tende, apo te ndihesh me pak atdhetare se sa ato qe jetojne atje!! Per mendimin tim kjo nuk ka kuptim! Ne shkrimet e lart postuara, une nuk them qe nuk jam atdhetare apo nuk e dua Shkodren. Une nuk pelqej si eshte katandisur Shkodra, sepse pervec atyre mungesave baze te cilat une permend me lart, ne Shkoder (dhe kudo ne Shqiperi) ekziston, korrupsioni dhe krimi i organizuar (po te permend vetem keto te dyja). Nga ketu dalim tek pika qe shtron ti: EMIGRIMI I TRURIT! E di pse ndodh ky fenomen? Ndodh si rrjedhoje e mungesave te kushteve baze, por jo aq sa rrjedhoje e korrupsionit apo krimit te organizuar, apo e papunesise, apo e rrogave te uleta nderkohe qe cmimet jane stratosferike!!! Kur vendi yt nuk te ofron nje te ardhme per te cilen ke investuar shume vite studimesh apo pune, emigrimi i trurit ne kerkim te nje dickaje me te mire, eshte normal.
Me pelqen shume mendimi jot naqe 100%

TE DUA VETEM TY.....
Back to top
sT...
Sun Oct 14 2007, 01:45pm
PeAcE

Registered Member #261
Joined: Sat Dec 23 2006, 09:34pm

Posts: 788
[quote]
[b][b]Mirmjesi, mirdita,mirmrama Shkoder e tetanave ju kudo kjoshi.
PERSHNES PREJ ZEMRES AT QI KA HAP KYT TEME ME URIMET MA TE KANSHME QI MUND TE EGZISTOJN
nuk pranoj qi pesimizmin personal te disa personave ktu ne kyt forum ta pranoj si fakt sepse nuk asht e vertet qi pesimizmin e tjera kuj ta pranoj une. . Shkodra ka nevoj per ne njaq sa kena na nevoj per Shkodren, une jam pozitiv dhe besoj se Shkodra per dit e ma mir do te bahet sado te hidhun e ka pas te kalumen kur Shkodra lejohet me ec ne rruge te vet si gjithmone ka mu ba kryeqener intelektuale dhe bukurie toksore dhe ky fakt sado pesimista te jene disa ne kyt forum per dite e ma shum asht tuj u ba fakt.

[color=#990066]Lec, ti ngaterron pesimizmin me realizem. Asnjeri nga ne, perfshi ketu dhe mua meqe me "ke akuzuar" per pesimizem ne nje teme tjeter, nuk jemi pesimiste. Une kam nostalgji per Shkodren para '97, por te them te drejten nuk kam ndermend te sakrifikoj ate qe kam ndertuar per nostalgji qe ka te beje me te kaluaren.


ka ardh koha qi tetan na Shkodran dhe Verior Shqiptar duhet me pyt vedin se ca jenba tuj ba per Shkoder e jo se ca asht tuj ba Shkodra per ne sepse Shkodra e ka ba te veten na ka ba ne dhe anrrat e kujtimet tona, dhe ja kena borxh deri sa te desim jeten tone ktij qyteti, sepse ja kena borxh vedit dhe kulturs tone[/color]. Kthimi ne Shkoder asht anra ma e bukur qi me man gjadh sepse jam i saj, ju lutem vllezen e motra Shkodran e verior Shqiptar mos leni asken dhe asnji arsy me ju ba negativ e me hum besimin ne Shkoder sepse kerkush nuk hup ma shum se ju sepse ju jeni Shkodra dhe veriu qi jane nji deri sa te dekni, se edhe origjinen, emnin, gjuhen, e personalitetin ja u ka dhan Shkodra e veriu.

[/quote1192368676]

[i]Une Shkodres nuk i kam asgje borxh, sepse ajo qe une jam sot ia di per nder familjes time. Vlerat qe kam une si person i kam te trasheguara nga prinderit dhe jo nga shkodra. Personalitetin tim dhe arritjet e mia ne jete jane rrjedhoje sakrificash, pune dhe vullneti. Une e dua Shkodren por nuk mund te them kurre qe e dua ashtu sic dua nenen time. Kjo do ishte absurde!
Kur une lexoj keto shkrime me vjen te te them: PSE NUK KTHEHESH NE SHKODER TANI????? Pse nuk le prapa kraheve jeten komode qe ben ne Londer me familje dhe nuk kthehesh ne vendin tend per te punuar??? Me beso Lec, kete pyetje qe te bej une tani eshte mendimi i shume veteve qe jetojne ne Shkoder e na degjojne duke u ankuar e duke shprehur mall e nostalgji per Shkodren, nderkohe qe per tu kthyer hapin e pare s'e merr as ti dhe as une.
Respekte
[/i]

[ Edited Sun Oct 14 2007, 01:46pm ]

In heaven, all the interesting people are missing
Back to top
shkodrane100%
Thu Nov 08 2007, 01:56am

Registered Member #1373
Joined: Wed Oct 31 2007, 06:59pm

Posts: 163
Un per vedi kisha pas qejf me ardhe per cdo vjet me kalu nga nji muj ne Shkoder.Por per tu kthyer per gjithmon nuk kisha mujt .Kisha pase deshire edhe nuk me ben pershtypje usa e kish a lane fill per Shkodren .Por e kam ba zgjedhjen time para disa vitesh so arsyet e mija nuk me lajne mu kthy atje pergjithmon megjithse mendjen e kam ne Shkoder
Back to top
Holly
Sun Nov 11 2007, 11:41am
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Une isha ne shkoder dhe qendrova atje me shum se nje muaj .Jeta atje eshte e veshtire e pranoj ,te pakten keshtu me duket mua !Njerzit zgjohen ne mengjese ,nje pjes e mir e tyre nuk din nga te shkoj ,nuk kan nje pune ,veq rrin e sorollaten ne lokale rrugeve etjer.

Por ka edhe nga ato qe kan nje pune edhe jane duke jetuar me mir se ne ketu neper bote.
Pse ???E para gje eshte se ate eshte duke e sbardhur dita ne toke te vet, e pran nje familje te madhe apo apo te vogel,brenda nje gjiri te gjere miqesor dhe shoqeror.

Gabimi me i mall i njerzeve atje eshte se te gjithe duan te jen pranar,por kjo eshte e pa mundur!!!

......Dikush ka nje zanat por nuk mund te gjeje pune ne ate drejtim,..,nuk pranon qe te punoj nje pune tjeter ku mund te kete te ardhura me te pakta ,por preferon qe mos te punoj hiq ,ky eshte problem !!


Nje tjeter problem eshte mentaliteti i njerzeve qe jetojne atje........nuk mund te them qe une jam me e mir, por jeta ne mergim na ka bere me te but ,te ndjeshem etj,
Atje merren me shum me punet e tjerve e nuk shikojne punen e vet...,kjo ndolle se te nuk kan qa me ba ,PA PUNE ............


Tjeter , nje pjes e mir e njerzeve atje duan qe te largohen nga shqiperi te rit ne pergjithesi.
Nuk shef shum te ri ne shkoder,duke perjashtuar ato qe kan vazhduar studimet edhe nje pjes e mir e atyre duan qe te studiojne jashte.

....me gjitha keto problem qe ka shkodra eshte e veshtir te kthehesh,...por duhet te kthehemi ,ne te mir te shkodres edhe te vetes tone, ky eshte mendimi im!!

E di se do ta kem te veshtir kur te vij per me jetu atje pergjithemon ,por do te mundohem me gjitha forcat e mia ,qe te eci perpara edhe atje pse jo!edhe ketu ishte shum i veshtir fillim,.... tani jam stabelizuar, pse nuk mund te beje nje gje te till edhe ne shkoder!!!

Do punoj edhe per pak kohe ketu edhe do k'them ne shkoder,te pakten keshtu mendoj tani per tani. :-w

[ Edited Sun Nov 11 2007, 11:45am ]

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
sT...
Sun Nov 11 2007, 07:43pm
PeAcE

Registered Member #261
Joined: Sat Dec 23 2006, 09:34pm

Posts: 788
Holly, po femijeve ca te ardhme mendon qe do u japesh ne Shkoder???

In heaven, all the interesting people are missing
Back to top
Holly
Mon Nov 12 2007, 05:38pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
ST...the one! ka shkruar:

Holly, po femijeve ca te ardhme mendon qe do u japesh ne Shkoder???
e dashur st -the one them se edhe ne shkoder ka shkolla te mira ,nese jo shtetroret ato privatet mund te jene. do te mundohem qe ata ti keni te gjitha kushtet si ketu ,nese kjo eshte e pa mundur me ka mbetur te qendroj ketu .

[ Edited Mon Nov 12 2007, 05:42pm ]

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
BRUNJA_USA
Tue Nov 13 2007, 01:54am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
HOLLY MENDOJ SE ASHT DESHIRA E TE GJITHE EMIGRANTEV QE TE KTHEHEN NVENDIN E TYNE PR NJERIU DUHET TE FLAS REALITETIN QE SOT ASHT E PAMUJTUN QE NE TE KTHEHEMI ME JETU ATJE ..
MBASE KA ME ARDH NJE DITE QE AI VEND DO TE RREGULLOHET POR MENDOJ E DUHET SHUME KOHE DHE SA PER FEMIJET E TU MENDOJ SE NQS SE KAN LINDUR NE NJE VEND TJETE DO JET SHUME E VESHTIR QE TE KEN TE NJEJTAT KUSHTE NE SHKODER...
NIPI IM IKU KETE VERE NE SHKODER DHE TE THEM TE DREJTEN AHT KNAQ PR MA SDON ME SHKU ...
AI ASHT 6 VJEC DHE KUR ERDHI KETU THA SE ATJE CDO NATE ASHT HALLOWEEN SEPSE NUK KA DRITA LOL..
SOT PER SOT ASHT E VESHTIR PER NE ME JETU ATJE QE JEMI RRITUR NE ATE VEND DH JO MA PER FEMIJET TANE QE KAN LINDUR OSE DO LINDIN NE NJE VEND TJETER.....

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
GencI
Tue Nov 13 2007, 04:11pm
Believe In Me

Registered Member #1163
Joined: Wed Aug 29 2007, 10:07pm

Posts: 338
^~^Super^~^ ka shkruar:

Ehe, e di, ne fakt nuk ankohem, e di cfare jete bajne shoket e mi andej, dhe me cfare duhet te perballen, prandaj jam shume krenare qe jetoj ketu, te pakten nuk ndjej mall, shyqyr Zotit nuk me mungon asgje.................e mire ose e keqe, kjo eshte shkodra, ndihem shume shume e lidhur me te. I kam te gjitha mundesite qe te shkoj jashte, si me shkolle, ashtu edhe per naj gja tjeter po se di pse asht dicka qe nuk me lejon.....ndoshta quhet atdhetarizem, se di!Krenare Sepse Cdo Gje E Gjen Gati Sa Here Futesh Ne Shpi??
Krenare Se Ske Punuar Nje Dite Te Jetes Tende E Neser Kur Te Dalesh Ne Pune Sdo Dish Si Te Sillesh Se Ke Qene Perhere Ne Tutelen E Familjes?
Krenare Se Ne Shkoder Femra E Fundit Futet Ne Shtepi Ne Oren 7 Te Darkes Se Me Pas Te Vene Vulen???
Duhet Te Jesh Krenare Per Shoqerine Tende Qe Studjojn Jashte Shqiperise,Po Punojne Per Te Paguar Shkollen E Per Te Jetuar E Jo Per Veten Qe Per Cdo Gje Qe Te Duhet Mjafton Te Thuash Mami/Babi Dua ....... Dhe Ne Moment Te Vjen Cdo Gje.

^~^Super^~^ ka shkruar:

Kur thash qe e di se cfare heqin shoket e mi jashte, nuk po i referohesha veshtiresive, sepse e di qe ne njefare menyre ato te rrisin dhe te sherbejne. Une e kisha fjalen per diskriminim, per ftohtesine qe te ofrojne qytetaret e nje vendi te huaj, qe te bejne te ndihesh shume keq. Jeta jashte shtetit mund te jete shume e mire, ka shume mundesi qe nuk t'i ofron Shkodra, por mua sinqerisht me vjen keq kur ato qe jetojne jashte vijne ne Shkoder dhe filljne e ankohen per kushtet e mjerueshme.
Ndryshimi fillon nga mendjet tona, edhe ketu mund te arrihen objektivat dhe qellimet qe i ke vene vetes. Ka korrupsion sa te duash, kete se mohon njeri (gjeja me elementare, menyra se si vihen notat ne shkolle), por nje njeri qe do te ece para, i ka te gjitha mundesite edhe ketu.
Ndoshta isha shume e ashper kur fola per jeten e veshtire jashte shtetit, por ne fakt inati im eshte me ato qe shajne Shkodren dhe nuk bejne asgje per ta ndryshuar.Super Pse Mendon Se Diskriminimi Ndodh Vetem Ne Vendet Jasht Shqiperise??Bota Jasht Diskriminon Njerezit Qe Si Hyne Ne Pune Shoqerise Ndersa Ne Shqiperi Diskriminohen Njerezit Qe I Duhen Shoqerise E Mund Te Ndihmojne.


Un Jetoj Ne Tirane E Kushtet Ketu Jan Shuuuuuume Me Mir Se Ne Cdo Qytet Te Shqiperise E Kur Vjen Puna Nqs Do Me Jepej Mundes Per Nje Jete Me Te Mire Jasht Shqiperise Un E Braktis Tiranen E Shqiperine Qe Ne Keto Momente.Me Mire Nje E Ardhme Larg Shqiperise E Vjen Ketej Per Mall Se Te Jetosh Ne Mes Te Mjerimit.

[ Edited Tue Nov 13 2007, 04:14pm ]


Back to top
Holly
Fri Nov 16 2007, 05:50pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Jam dakort me qa ka thane Leci edhe shum prej jush,gjithesecili ka mendimete e veta.

Kthimi ne shkoder....per dike eshte me i kollaj e per dike me i zorshem.
Per dike eshte i "domozdoshem "e per dike jo...etj

Pse du une me u kthy ne shkoder?
Sepse une ketu jetoj large nanes e babes,motres e vellezerve .po ashtu edhe burri im nuk ka asnjeri nga familja e ti ketu.Sikur te kisha une familjen ketu nuk do te kisha pas kaq shum deshir per me ardhe ne shkoder,por duke me munguar ngrohetesia familjare,gjerat e tjera jane asgje para kesaj........

une kam ndertuar familjen teme , jam nane vete,kur rri pak koh large femive ,mendja veq aty me rri.
Po nane teme qe me sheh veq nje her ne vjet,sa e merr malli ate per mu?po mu per ato?.....
kam deshir ti tregoj diqka te bukur nanes, apo ti qaj nje hall,te mbeshtes kryet ne prehrin e saj ,ta pyes per diqka....................por nuk mundem.

prinderit tane kan shum malle per ne,edhe merzia i plak me shpej....

A eshte e drejt qe per 20 vjet ,ti shoh prinderit,motren,vellezerit vetem 20 here??
apo siq ndolle shpesh kur shkon ne shqiperi ti ,motra apo vellezerit nuk jan!! e ndoshta kalojne vite pa u ba bashke te tane .

ju mund te thoni shkoni me shpesh ,por duke punuar nje pune normale nuk te del te shkosh shum shpesh.....

ja pra arsuja qe me bane me i lane disa te mira qe jane ketu edhe me shku ne shkoder,e me u ambjentu me jeten atje.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Fri Nov 16 2007, 07:53pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
per shpirt isha kthy ne shkoder itesh... por jan shuem faktor qe nuk me lejojne me u kthy... biles me ka marr malli aq shume per at vend se qysh se kam ik prej shkodret(gati 6 vjet) hala s'kam ken i her per qejf,,, e mezi c'po pres me pas njaq kohe sa mu kthy te pakten per pushime...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
belgium
Fri Nov 16 2007, 10:08pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
shkodran_nyc./te uroj sa ma shpejt,te realizohet deshira jote se e di se ca don me thane me kalu vite. edhe une mas 5viteve jam kthy per here te pare,e nuk kam dit me e marre vedin nji 1jave.......mjere ata qe e marrin hala kete rruge,qe gjyse njirit te ban ne zemer,edhe thojn se po bahet shipnija mire e ne krah tjeter emigrojn per dite.........ta prifte ZOTI mbare............
Back to top
belgium
Fri Nov 16 2007, 10:29pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
jan shum arsye qe sot nuk kthehem ne shkoder me jetu.se pari,nuk ka pune ne profilin tim(mardhenie me publikun),dhe nuk eshte kollaj te rikthehem mbas 17viteve,ku 4vitet e para i bera ne SELANIK,dhe 13vjet ne BELGJIKE.ndron komplet ne shoqeri,dhe me duket shume e veshtire te rimarr vendin ku e kam pas se cdo gje eshte transformu.edhe pse shkoj ne shkoder,nga nje here prap kam mbete me ate te vjetren,qe sot cdo gje ka ndryshu.shoke,komshinje te ri,breza te ri e shume dinamike,ku per mu eshte nje gje e re.........vete kerkuam per ma mire,por jo te digjeshin breza.sot i kam gati 35vjec ku gjysa e jetes u rrita vete kisha vetem 17vjec vetem ne evrope.sa here qe shkoj ne shkoder nuk me njohin shume.nuk jam vetem me kete dukuri jo se ka sa te duash.por mas ja dhafte zoti askujt me e provu burgun e lirshem(kurbetli).......respekt per te gjithe.
Back to top
BRUNJA_USA
Sat Nov 17 2007, 02:13am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
deshira mendoj se asht e te tanve me u kthy ne shkoder por jan disa faktor qe na bajne mos me u kthy..une per vedi di me than se kur kam shku ne shkoder e kam ndje vedin si me ken e huaj dhe mbase kjo ka ardhe ngaqe e kam familjen ktu ...githsei kushtet e jeteses atje jan shume me te veshtira per ne qe jemi mesur me nje jete tjeter...dihet qe ede ktu ku jetj me asht dasht me punu dhe me mesu me shume se do kisha ba ne shqiperi por mendoj se gjanat qe ka arrit ktu sdo kisha mujt me i arrit ne shkoder kurr...malli nuk e iken kurr per vendlindjen dhe pse ke shume vite larg e ne se kam provu me nejt larg prinderve apo vllait se mase sdo kisha mujt me nejt ne usa as nje vit ....

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
guest
Sat Nov 17 2007, 05:36pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
nuk mendoj se ka me ardhe ndonjeher ajo dit qe une me u kthy ne shkoder. kam kalu shum kohe lerg shkodres sa qe tesh me duket edhe si vend i huj. shkodra asht shum e bukur si natyre, po anadollaket e dukagjinsit e kan ba at vend me pas vetem regres. autoriteti qe kan ne kulture keta dy grupe qe nuk jane te pakte ne numer ban qe te mos ket zhvillimin e duhur shkodra. ngaterrohen edhe per gjana teper te vogla. edhe te perfaqesohem dhe te me gdhendin jeten pseudo politikane, dhe hajdute te te gjitha ngjyrave ne rang lokal dhe kombtar nuk mund ta kaperdij.

[ Edited Sat Nov 17 2007, 05:37pm ]


Back to top
ShKoDrAn_NyC
Mon Nov 19 2007, 09:36pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
belgium ka shkruar:

shkodran_nyc./te uroj sa ma shpejt,te realizohet deshira jote se e di se ca don me thane me kalu vite. edhe une mas 5viteve jam kthy per here te pare,e nuk kam dit me e marre vedin nji 1jave.......mjere ata qe e marrin hala kete rruge,qe gjyse njirit te ban ne zemer,edhe thojn se po bahet shipnija mire e ne krah tjeter emigrojn per dite.........ta prifte ZOTI mbare............falemners belgium per Urimin po kur te bahem mu kthy ne shkoder edhe mu ma merr mendja se kam me ken si ti 1 jave ka me mu dasht me marr vedin... pernjat vij edhe ktu te forumi vazhdimisht qe me marr vesht sa ma shum informacion per shkdoeren e sa her me jepet rasti me i than njerzve me me pru foto apo video rastesh familjare qe ta shof shkodren... e me te than t'drejten e zemers mu ktu ne amerike po me bahen 6 vjet e me duken si 6 dite por sa here qe shof ndoj video apo fot te shkdoers me duket sikur ka ndryshu shume e me duket sikur m'asht ba 1 jete e tan qe s'akm ken atje... vec uroj qe ishalla po bahem me shku atje sa ma shpejt.... e ta prifte edhe ty Zoti sa ma mbare e ishalla bana me dal per i kafe n'shkodren tone t'dashtun...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
~*Christel*~
Thu Mar 27 2008, 12:37pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
kur kthehem ne shkoder??! Sa me pare qe te mundem,,,,por mbesin hala da vite te mira para se me u kthy.
Atje kam gjithcka,e nuk mund ta la........:)
Back to top
Vaskja
Thu Mar 27 2008, 01:31pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
ka vera them se ka me ardh aja dit me shku ne shkoder por puna asht se teshpo me duhet me ik prap......


Back to top
Edmond-Cela
Thu Mar 27 2008, 06:56pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
per shpirt qysh sot, por nuk e kam te lejume me ardh ne shqiperi per ikyt moment.

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.5007 sec, 0.2216 of that for queries. DB queries: 73. Memory Usage: 3,245kB