Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Rreth Shkodrës dhe për Shkodrën
 
<< Previous thread | Next thread >>
KUR DO VI AJO DITE QE TI TE KTHEHESH NE SHKODER ?
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Bujana's
Fri May 23 2008, 10:36pm

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
mire do te ishte ,por kam familjen ktu e jeten teme.....e kam te veshtire te ja filloj nga e para si dikur ...po per vizite shkoj qdo vit ....ska si shkodra me ate gjuhen e vet qe ma ban zemren me fluturu......

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
anna31
Sat May 31 2008, 10:36pm
Registered Member #1668
Joined: Thu Feb 21 2008, 08:26pm

Posts: 259
Pershendetje. Isha n`Shkoder, vetem per 10 dite, kisha nevoje per nji dokument, duhet me ken personi vet, m`thanen, ishte mjaft i randsishem per mu, e mu desht me marr rrugen, kam me shku n`korrik e me ndej 1 muaj, shpresoj ta kaloj mire, por n`Shkoder jetohet mjaft mire me fitimet jashte, kjo asht normale, dhe mendoj ja vlen, me bani pershtypje qe ishte paster, te pakten ne lagjen time, rreth e rrotull ishte mjaft mire, e nji kojshi tuj qesh m`tha, e kena gadit per ty, ....te gjithe me dukeshin optimiste....

It is never too late to be what you might have been.

Back to top
L - N
Sun Jun 01 2008, 01:33pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
anna31 ka shkruar:

Pershendetje. Isha n`Shkoder, vetem per 10 dite, kisha nevoje per nji dokument, duhet me ken personi vet, m`thanen, ishte mjaft i randsishem per mu, e mu desht me marr rrugen, kam me shku n`korrik e me ndej 1 muaj, shpresoj ta kaloj mire, por n`Shkoder jetohet mjaft mire me fitimet jashte, kjo asht normale, dhe mendoj ja vlen, me bani pershtypje qe ishte paster, te pakten ne lagjen time, rreth e rrotull ishte mjaft mire, e nji kojshi tuj qesh m`tha, e kena gadit per ty, ....te gjithe me dukeshin optimiste....Te lumt goja per fjalt e amla e te uroj bash qefe e u knaqsh ne korrik ana31


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
belgium
Sun Jun 01 2008, 02:59pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
anna31 ka shkruar:

Pershendetje. Isha n`Shkoder, vetem per 10 dite, kisha nevoje per nji dokument, duhet me ken personi vet, m`thanen, ishte mjaft i randsishem per mu, e mu desht me marr rrugen, kam me shku n`korrik e me ndej 1 muaj, shpresoj ta kaloj mire, por n`Shkoder jetohet mjaft mire me fitimet jashte, kjo asht normale, dhe mendoj ja vlen, me bani pershtypje qe ishte paster, te pakten ne lagjen time, rreth e rrotull ishte mjaft mire, e nji kojshi tuj qesh m`tha, e kena gadit per ty, ....te gjithe me dukeshin optimiste....


fantastike!
Back to top
whatishappiness
Sun Jun 08 2008, 04:55pm

Registered Member #1947
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:44pm

Posts: 339
Shtator.

happiness

Back to top
L - N
Tue Jun 10 2008, 06:58am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Nji kthim te perkohshem do te ken prej me 31 Korrik 2008-21 Gusht 2008

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Tue Jun 10 2008, 08:10amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
per pak nuk un takoken Z.Lec me 25 korrik iku.
Shendosh nje here tjeter
Back to top
L - N
Tue Jun 10 2008, 08:15am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
::bud:: ka shkruar:

per pak nuk un takoken Z.Lec me 25 korrik iku.
Shendosh nje here tjeterPo sigurisht qe gjithca bahet mrena munsive dhe besoj se do te takohna njiher tjeter mor zotni ::bud::

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
guest
Sat Jul 05 2008, 05:04am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
aq ma shum kohe qe kaloj ktej aq ma e larget bahet dita qe do te kthehem


Back to top
L - N
Mon Jul 07 2008, 02:25pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
guest ka shkruar:

aq ma shum kohe qe kaloj ktej aq ma e larget bahet dita qe do te kthehemPersonalisht edhe mu me duket e vertet, shum shqetsuse ose ma mire shum alarmante njajo qi thu ti zotni guest, sepse kthimi ne Shkoder nuk ka mu arrit kurr menoj personalisht ne qofte se un nuk siguroj nji pune per vedi me nimu familjen teme sepse kam 2 rrusha te vegjel e kam detyrime karshi tyne. Tashti asht nrysh me pase profesion te mirfillte bashk me eksperiecen personale te puns neper prenim por un nuk e kam te tille e tjetra asht se dojm apo nuk dojme pamvarsisht se jena tu i investu tana kursimet tona atje prap ase prap nuk munena mu kthy pa pas nji pune me majt familjen e aq ma keq kur bahesh e msohesh me nji lloj standartit te jetumit asht pothujse e pamujtun me u kthy me izolu vedin pa asnji lloj te ardhunet sepse te bjen standarti e hajde msoju me standarte ma ulta se ato qe ke formu ktej (tash kjo ishte ana negative per mu si familiar)


Ana pozitive asht se fmite munesh me i qu ne shkolla ma te mira private ne Shkoder se kudo tjeter qe te kushton qimet e krese plus rrit fmi puro Shqiptar e Shkodran taman si kena qef na, e kaqi fmit e mi kan le me pashaporta Angleze munen me ardh e me studiu kur te doj se nuk i nal kush, edhe nji gja tjeter asht se ktej ka prenimi asht 12-15 sahat pune e vazhdushme e ske koh kurr per fmi kurse ba mu punsu ka shkodra ke munsi me harxhu koh me fmi tuj e me i eduku persmarit sepse e ke kohen

Gjithsesi per mu asht (dam if you dam if you don't) je i nemun gjithsesi si u ktheve si nuk u ktheve kastan ishalla na ec mare me punu e me ba naj lek mu kthy sa ma shpejt qi te jet e mujtun se aq ma shum kohe qi kalon aq ma shum e shtire bahet kjo pune se ather edhe me dasht mu kthy ne qoft se i ke rrit fmit ktej ne emigrim nuk dojn fmite sepse Shkodra e Shqipnija jan vene te huja per ta e jeten e njofin vetem itu ku jetojn e ku jan rrit vet.

S'di ca me thane por ku ku per ne qe s'munena mu kthy e qi nuk munena me kriju naj biznes ne Shkoder shpejt e shpejt sa me punsu vedin te pakten me majt ke kena se per dit e ma shtire bahet edhe ne Shkoder me investu e me hap naj gja tanen se edhe ne shkoder ne gare jan njerzt me mujt me eduku e punsu vedin e me hap bizneset e tyne, kshtu qe edhe kur te bahna na kam frig se ka me ken vone se edhe ktej nuk jetohet deri sa te bahesh 70 vjec ka 12-13 sahat ne dit pa fut udhtimin me prit me marr at pension se asht pak si shtire me gzu pensionin 70 vjec si asht tu ardh koha ne perendim e masanej edhe fmit per qef si rris ktej hic se rriten e bahen si veni jetojn ne rrugic tjeter e vin me te pa 1 here ne 3 ose 6 muj


[ Edited Mon Jul 07 2008, 02:28pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
♥Vαηα♥
Wed Oct 22 2008, 12:23pm
ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя

Registered Member #1051
Joined: Thu Aug 09 2007, 04:08pm

Posts: 1794
Kam shpresa te kthem sa me spejt ne Shkoder mendoj se edhe pak koh edhe do te vij ajo or qe mezi pres meshku ne shkoder e jetu atje sepse ketu malli te myt ste len me jetu te pakten un flas per veten time
ju uroj edheju gjithve qe te ktheheni ne shkoder

ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя !!!

trokit ketu
Back to top
L - N
Thu Oct 23 2008, 06:34am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
♥Vαηα♥ ka shkruar:

Kam shpresa te kthem sa me spejt ne Shkoder mendoj se edhe pak koh edhe do te vij ajo or qe mezi pres meshku ne shkoder e jetu atje sepse ketu malli te myt ste len me jetu te pakten un flas per veten time
ju uroj edheju gjithve qe te ktheheni ne shkoderT'lumt goja maj ♥Vαηα♥ se pervec mejet i njaf edhe da tjere qe mezi presin mu kthy e qe ju urojn tanve nji kthim sa te mare ne Shkoder heret a vone simas rrethanave personale
S'ka si Shkodra po deshte me e pa e me shiju taman


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
♥Vαηα♥
Tue Oct 28 2008, 01:38pm
ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя

Registered Member #1051
Joined: Thu Aug 09 2007, 04:08pm

Posts: 1794
Te flm maa Lec naq sepse ashu esht e vertet kush deshiron me e shiju jeten e me pa me jetu i gzum si Shkodren nuk kaa kekund !!
Edhe un bashkohem me urimin tan dhe i uroj tanve nje kthim sa me te mbar ne Shkoder

ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя !!!

trokit ketu
Back to top
belgium
Thu Oct 30 2008, 12:50pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
♥Vαηα♥ ka shkruar:

Kam shpresa te kthem sa me spejt ne Shkoder mendoj se edhe pak koh edhe do te vij ajo or qe mezi pres meshku ne shkoder e jetu atje sepse ketu malli te myt ste len me jetu te pakten un flas per veten time
ju uroj edheju gjithve qe te ktheheni ne shkoder


Mas na ban me u prek aman hahahahahaahahahaha qa keke plogeshtu maj engjell i shkoders .......
Back to top
♥Vαηα♥
Thu Oct 30 2008, 12:52pm
ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя

Registered Member #1051
Joined: Thu Aug 09 2007, 04:08pm

Posts: 1794
U ti me marrsh te kqijat qe skam e pleshtat ti mu heee mor ftyr se engjell me te madhe bilee i shkodres yt

ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя !!!

trokit ketu
Back to top
belgium
Thu Oct 30 2008, 01:00pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
♥Vαηα♥ ka shkruar:

U ti me marrsh te kqijat qe skam e pleshtat ti mu heee mor ftyr se engjell me te madhe bilee i shkodres ytku merr me te marr ty maj pleshtat s eengjell me pleshta skam pa noj her ...hahhaahahahahahahahahaha
Back to top
♥Vαηα♥
Thu Oct 30 2008, 01:15pm
ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя

Registered Member #1051
Joined: Thu Aug 09 2007, 04:08pm

Posts: 1794
te thash praa skam asnje plesht as nje te keqe asnje gja un taman jam ENGJULLLLLL skam snje te keqe

ѕĦkσ∂яαиє_ƒσяєvєя !!!

trokit ketu
Back to top
☆_CorOnA_☆
Thu Nov 06 2008, 04:35pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
Nuk e di... po shpresoj sa ma shpeeeeejt


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
West****
Thu Nov 06 2008, 07:23pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Nuke besoj qe mund te kthehem atje per derisa kam femijet qe jane ne shkolle. Nji shkollim ketu e shof me ne dobi te tyre dhe te arrdhmen e tyre e shof ketu , te pakten per kohen qe po kalon shqiperia ( jeta dhe e arrdhmja per momentin jane ktu) me vone si dihet fatit.
Back to top
L - N
Fri Nov 07 2008, 09:00am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
West**** ka shkruar:

Nuke besoj qe mund te kthehem atje per derisa kam femijet qe jane ne shkolle. Nji shkollim ketu e shof me ne dobi te tyre dhe te arrdhmen e tyre e shof ketu , te pakten per kohen qe po kalon shqiperia ( jeta dhe e arrdhmja per momentin jane ktu) me vone si dihet fatit.Mene mene kja bote maj e nerume West****, por un e shof si problem edukimin fillor e te mesem te fmive te mi ne prenim, se hajt se edukimi i nalt asht i domosdoshem per standartet e gjuhen e eksperiencen. Kurse gruja se ka problem por ajo e shef si arritje edukimin ktej, kastan nji ner arsyt qe me shqetson n'zemer personalisht e qi anrroj pamvarsisht se 2 rrushat i kam te vegjel vetem 4 e 2 vjec asht me i eduku fmit ne Shkoder. Un nuk kam problem me asnji rrace ne bote se preferoj me vlersu personalitetin ja rracen, gjithsesi ne qoft se fmite tone rriten ne prenim ca do ti lidhin neser me Shkodren e Shqipnin kur nostalgjin, shoqnin, e anrrat i kan te nertume me jeten ku jan rrit. E di se jam heret me kta fmit e mi po per mu do te kishte kene fatkeqsi e jashtzakonshme me rrit 2 fmi Anglez e neser nipat e sternipat me mi than vedit Anglez e mas mem fole asnji fjal Shqip (Jo se nuk me pelqejn Anglezt) por me duket se nuk jena ma te kqi se tjert, masanej po nuk kontribume me atdhedashuri e perpjekje nepermjet vedit e fmive tone karshi kombit tone si ka me ec ajo Shqipni e Shkoder perpara, plus nuk me duket se ka kutim gjaku e vujtjet e te parve te mi qe jan shfaros e kan perjetu katastrofa vetem me na lan ne ikyt qe kena sot (Shqiptarizmin) kuptohet gjanat e mira te Shqiptarizmit. Anrroj me rrit kta 2 djem qe kam si zotni por jo si zotni Anglez por si zotni Shqiptare e ne vecanti si Zotni Shkodran. anrroj mu plake mes fmive te mi shqiptare ne shkoder ja neper bote i izolum e i asimilum. Noshta e kam gabim sepse arsyja e logjika jeme jane te ndikume prej Shqiptarizmit por gjithsesi jam pozitiv e krenar per nacionalizmin tem por edhe kuptoj dhe pranoj t'kunerten.

[ Edited Fri Nov 07 2008, 09:02am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Shqiptar.
Sun Feb 08 2009, 03:00pm
Registered Member #2181
Joined: Tue Jul 29 2008, 03:17pm

Posts: 445
SHPEJT ISHALLA MOS QOFT WE LARGT DITA
Back to top
belgium
Sun Feb 08 2009, 03:07pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KTHEHEM ME JETU NE SHKODER KA MUJI SHTATOR....
Back to top
star
Tue Jul 14 2009, 12:20am

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
E veshtire edhe pse nuk i dihet kurre.
Back to top
L - N
Tue Jul 14 2009, 06:22am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Sa te mposhti sfiden personale mu kthy, pra sa ti rregulloj vedin e do pune te domosdoshme per mu kthy. Mezi po pres at dite te lume, qi besoj se do te jet dita ma mrekullushme ne jeten teme kurdo qe tem rrealizohet ajo anderr

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
lissandro
Wed Aug 31 2011, 06:28pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
I her periher se kam ne plan, kurse ne te ardhmen nuk i dihet.

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3379 sec, 0.0984 of that for queries. DB queries: 69. Memory Usage: 3,151kB