Forums
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Engel
Thu Mar 05 2009, 06:47pm

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Vetmia mund të jetë e dëmshme për shëndet, po aq sa pirja e duhanit apo trashësia, zbuluan psikologët. Mungesa e komunikimit me njerëzit tjerë jo vetëm se e bënë njeriun të trishtuar por mund të ndikojë në shëndet psikik dhe fizik.
Ndjenja e izolimit dhe refuzimit rrit shtypjen e gjakut, nivelin e stresit dhe shton gjasat për sëmundjen e Alzheimer. Vetmia gjithashtu zvogëlon fuqinë e vullnetit, qëndrueshmërinë dhe tolerancën. Këtë studim e udhëhoqi profesori John Cacioppo nga Universiteti Chicago, dhe shtoi se vetmia ndikon edhe në imunitet, dhe gjithashtu shton depresionin. Njerëzit të cilët janë të vetmuar do të kenë probleme edhe me gjumë. Njerëzit e vetmuar kanë shëndet më të dobët.

Ushtrojnë më pak dhe heqin dorë më lehtë. Hanë më shumë yndyra dhe sheqer jo të shëndetshëm", tha profesori Cacioppo duke shtuar se dallimi në shëndet mes njerëzve të vetmuar dhe atyre shoqëror është i njëjtë sikur mes atyre që pijë duhan dhe nuk pinë. Profesori tërhoqi vërejtjen se vetmia dhe izolimi me kohë mund të marrin më shumë hov. Në shoqërinë moderne ka gjithnjë e më pak familje tradicionale, njerëzit kanë më pak fëmijë dhe miq të afërt sesa gjeneratat e mëhershme.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Engel
Thu Mar 05 2009, 06:49pm

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Nuk mund te jetoja vetem, sepse jeta nuk do te kishte kuptim.
Njeriu do te ngjante si atij zogu ne kafaz.

[ Edited Thu Mar 05 2009, 07:08pm ]

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
drejtesia
Thu Mar 05 2009, 07:05pm

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
vetmija shpesh her mund te dhembi por ndonje here eshte e nevojshme
Back to top
lissandro
Thu Mar 05 2009, 07:21pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
SA gjynah per ata qe jan ne burg a thu edin shteti ket gja se vetmija i demton mentalisht ? spaskan faj ata te shkretet qe bajn krime perseri kur dalin jasht burgut !!

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Engel
Fri Mar 06 2009, 08:17am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
lissandro ka shkruar:

SA gjynah per ata qe jan ne burg a thu edin shteti ket gja se vetmija i demton mentalisht ? spaskan faj ata te shkretet qe bajn krime perseri kur dalin jasht burgut !!ai qe e ka provuar naqe mundt te na thoje???


Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
L - N
Fri Mar 06 2009, 08:40am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Mu me duket se vetmija totale te cmen, te pakten mu me duket se me cmen, nuk me pelqen izolimi se nuk jam msu me te, gjithsesi varet te njerzit se kam nigju se per disa njerz vetmia asht qetsi e pazevensushme (per mu pa munet me kene qetsi por vetem per nji periudh te vogel maksimumi 2-3 ore)

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Engel
Fri Mar 06 2009, 09:01am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
nje dite kisha dale neper dyqane me vajzen teme,dhe u nala tek nje backer(pastiqeri),nje grua shume e moshuar po i luste shitetes per me i dhane nje gjysem buke. ajo po i thote se nuk i mjaftojne leket me e ble.e pashe ato duart me rrudha qe po i ndridhejn dhe e pyeta shitsen se cfare po kerkonte gruaja e moshuar.mbasi me sqaroj i thashe shitses qe ti jepte nji buke dhe tja priste.bleva edhe per vete cfare mu duheshin dhe ju drejtova gruas te moshuar.merre i thashe a ke nevoj per naj gja tjetrer. ajo me pa me ato sy te vegjel,dhe ju mbushen syte me lote.filloj te me uronte dhe me puthi duart.e ndjeva vetin shume ne siklet.ajo me tha se me del per nje jave per te hanger,dhe syte po i shkelqenin.e pyeta nese ka femije apo te afert. ajo mu pergjigj se kishte femije po nuk donin tja dinin dhe jetonte vetem sa dhe pencioni nuk i dilte.u preka shume me ate realitet shume te hidhur. po mendoja se ajo grua aq e mushuar i perkite brezit qe mbas luftes se dyte boterore e ndertuan gjermani,dhe tani qe ajo ishte plakur nuk kishte mundesi as te blinte buku.jo se shteti gjerman nuk te jep ndihme apo asistence per te jetuar apo ushqyer,por asaj ju donte nje njeri te perkujdeses per te .tja lidhte ndimen apo ta ndihmonte.kam ndenjur gadi dy dite dhe imazhi i asaj gruaje nuk me ka ikur nga mendja.
kjo eshte vetmia e fatkeqesia e shume njerezve te moshuar.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
L - N
Fri Mar 06 2009, 09:17am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Engel ka shkruar:

nje dite kisha dale neper dyqane me vajzen teme,dhe u nala tek nje backer(pastiqeri),nje grua shume e moshuar po i luste shitetes per me i dhane nje gjysem buke. ajo po i thote se nuk i mjaftojne leket me e ble.e pashe ato duart me rrudha qe po i ndridhejn dhe e pyeta shitsen se cfare po kerkonte gruaja e moshuar.mbasi me sqaroj i thashe shitses qe ti jepte nji buke dhe tja priste.bleva edhe per vete cfare mu duheshin dhe ju drejtova gruas te moshuar.merre i thashe a ke nevoj per naj gja tjetrer. ajo me pa me ato sy te vegjel,dhe ju mbushen syte me lote.filloj te me uronte dhe me puthi duart.e ndjeva vetin shume ne siklet.ajo me tha se me del per nje jave per te hanger,dhe syte po i shkelqenin.e pyeta nese ka femije apo te afert. ajo mu pergjigj se kishte femije po nuk donin tja dinin dhe jetonte vetem sa dhe pencioni nuk i dilte.u preka shume me ate realitet shume te hidhur. po mendoja se ajo grua aq e mushuar i perkite brezit qe mbas luftes se dyte boterore e ndertuan gjermani,dhe tani qe ajo ishte plakur nuk kishte mundesi as te blinte buku.jo se shteti gjerman nuk te jep ndihme apo asistence per te jetuar apo ushqyer,por asaj ju donte nje njeri te perkujdeses per te .tja lidhte ndimen apo ta ndihmonte.kam ndenjur gadi dy dite dhe imazhi i asaj gruaje nuk me ka ikur nga mendja.
kjo eshte vetmia e fatkeqesia e shume njerezve te moshuar.Tuj lexu ca ke shkru masiper Engel mu kujtu nji tragjedi qi kam lexu noshta mujin e kalum ne nji Gazet Angleze. Nji plake 84 vjece qe ka jetu vetem (kuptohet arsyt asht normale mos me jetu me pleq ktej) ka mush vasken me uje me hy mu la ne te, mirepo tu hy ne vask i ka rrshit kama e asht plagos ne at mnyre qe ka ra ne vask e s'ka mujt me leviz prej venit per 4 dit sa ka fillu me pa kamt e veta tu ju prish prej ujit persgjallit, nji plak kojshi qe ka nejt me te per dite asht ba marak qi se ka pa per 4 dit pa i diftu gja e ka thirr policine, policija masanej ka shperthy deren e kan gjet plaken gjalle por te sakatume ne vask mushun me uje por shum ne gjenje te keqe, e kane qu ne spital ku edhe ka dek mas 24 orve. Kyt e kam lexu mujin e kalum ne nji gazet ktu ne Londer edhe kshtu ka munsi njiri me perfunu prej vetmis, po thuj ishalla si takon kuj mu plak vetem ne vetmi e pa kerken rreth e rrotull, me deke nen torture pamvarsisht se punon tan jeten njiri rrit fmi e i nep shoqnis maksimumin me perjetu nji vdekje nen turture e nen vetmin e gjithkuj, ikjo me vret e ma sakaton nergjegjen teme mu.

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Engel
Fri Mar 06 2009, 09:22am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
ashte shume e vertete z.lec,ne perendim ndodhin keto gja shume tragjike e te dhimbshme.nuk arrij as une ta mendoj apo ta kuptoj se si njeriu i logjikes (femija) te mos te pyesi ma per prinderit e tyre.duke keni te vetdishme se plaku/a eshte si femija dhe don perkujdesje.mbes pa fjale.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
guest
Fri Mar 06 2009, 09:41am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
ktu shumica e pleqve perfundojn ne vetmi dhe fmija as qe shkojn me per vizita. di edhe une nje rast pak a shum te ngjashem me at qe ka shkru z. Lec dhe kto gjana jane te zakoshme ktej. pleqt vdesin ne vetmi dhe nuk i gjen njeri deri sa u dekompozohen trupat. mu me ka qellu me shku per vizite te nje plake qe jetote ne azil para disa mujve. ne at kohe qe ishim aty dhoma ishte e mushun me miza te zeza. kjo plaka kishte thy doren dhe sa kishte dal prej spitalit dhe tham se ngaqe nuk kishte ndej aty per do dit dhe nga pa pastertia mund te ken ardhe mizat. kalun do dit dhe morem vesh se ne nje kat ma siper apartamentit ksaj te moshuares kishte vdek nje e moshume tjeter dhe e kishin gjet te dekompozume. ne shpi pleqsh qe kan kujdestar dhe nuk i kishte ra ndermend me e kontrollu kush a asht gjalle apo jo. asht hall se te shkon gjyse e jetes t'i rrit fmi edhe t'iu kujdes per ta dhe pjesen tjeter te jetes e harxhon tuj prit me ra fmija me kontakt me ty edhe ne fund vdes vetem pa u interesu kush, dhe kur te vdesish fmija ndajn shpin apo pasunin qe ke lan ne mes vedit.


Back to top
Engel
Fri Mar 06 2009, 10:04am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
guest ka shkruar:

ktu shumica e pleqve perfundojn ne vetmi dhe fmija as qe shkojn me per vizita. di edhe une nje rast pak a shum te ngjashem me at qe ka shkru z. Lec dhe kto gjana jane te zakoshme ktej. pleqt vdesin ne vetmi dhe nuk i gjen njeri deri sa u dekompozohen trupat. mu me ka qellu me shku per vizite te nje plake qe jetote ne azil para disa mujve. ne at kohe qe ishim aty dhoma ishte e mushun me miza te zeza. kjo plaka kishte thy doren dhe sa kishte dal prej spitalit dhe tham se ngaqe nuk kishte ndej aty per do dit dhe nga pa pastertia mund te ken ardhe mizat. kalun do dit dhe morem vesh se ne nje kat ma siper apartamentit ksaj te moshuares kishte vdek nje e moshume tjeter dhe e kishin gjet te dekompozume. ne shpi pleqsh qe kan kujdestar dhe nuk i kishte ra ndermend me e kontrollu kush a asht gjalle apo jo. asht hall se te shkon gjyse e jetes t'i rrit fmi edhe t'iu kujdes per ta dhe pjesen tjeter te jetes e harxhon tuj prit me ra fmija me kontakt me ty edhe ne fund vdes vetem pa u interesu kush, dhe kur te vdesish fmija ndajn shpin apo pasunin qe ke lan ne mes vedit.eshte shume e vertete ajo qe shkruan, biles me nje kamer te fsheht ketu ne gjermani kane kapur edhe ne asylet e pleqve,punetoret duke i rrahur perse nuk hajne apo nuk lahen etj...etj....
nuk e di per kete brez qe po vjen, por deri tani ne e kemi nje tradite shume te mire qe pleqte te perkujdesen femijet.


Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
L - N
Fri Mar 06 2009, 10:31am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Engel ka shkruar:

guest ka shkruar:

ktu shumica e pleqve perfundojn ne vetmi dhe fmija as qe shkojn me per vizita. di edhe une nje rast pak a shum te ngjashem me at qe ka shkru z. Lec dhe kto gjana jane te zakoshme ktej. pleqt vdesin ne vetmi dhe nuk i gjen njeri deri sa u dekompozohen trupat. mu me ka qellu me shku per vizite te nje plake qe jetote ne azil para disa mujve. ne at kohe qe ishim aty dhoma ishte e mushun me miza te zeza. kjo plaka kishte thy doren dhe sa kishte dal prej spitalit dhe tham se ngaqe nuk kishte ndej aty per do dit dhe nga pa pastertia mund te ken ardhe mizat. kalun do dit dhe morem vesh se ne nje kat ma siper apartamentit ksaj te moshuares kishte vdek nje e moshume tjeter dhe e kishin gjet te dekompozume. ne shpi pleqsh qe kan kujdestar dhe nuk i kishte ra ndermend me e kontrollu kush a asht gjalle apo jo. asht hall se te shkon gjyse e jetes t'i rrit fmi edhe t'iu kujdes per ta dhe pjesen tjeter te jetes e harxhon tuj prit me ra fmija me kontakt me ty edhe ne fund vdes vetem pa u interesu kush, dhe kur te vdesish fmija ndajn shpin apo pasunin qe ke lan ne mes vedit.eshte shume e vertete ajo qe shkruan, biles me nje kamer te fsheht ketu ne gjermani kane kapur edhe ne asylet e pleqve,punetoret duke i rrahur perse nuk hajne apo nuk lahen etj...etj....
nuk e di per kete brez qe po vjen, por deri tani ne e kemi nje tradite shume te mire qe pleqte te perkujdesen femijet.Po e prishme na vete sigurisht qi nuk munena me prit prej fmive tone, gjithsesi per sa i perket ktij fenomeni duhet me kene te vetdishem se si asht veni bahet kuveni, nuk munesh me i kerku fmis tan neser ne qofte se rritet ne boten perendimore me ba dica qe asht jashtnormales sic asht sot rasti me jetu me pleqt, kjo gja asht (odd & weird) joezakonshme edhe paarsyshme biles per shoqnin e brazat qe rriten ne te ashtequajten bote e zhvillume me jetu e mu kujdes per print asht e pakonceptushme. I takon me kene mosmirnjohje e pabesi por he ky asht rrealiteti i bots perendimore sot, ishalla kombi jon nuk nryshon si ja ka nise persmrapshtit me adoptu gjanat ma te shemtume te Europs por adopton vetem ato gjana qe i mungojn ne aspektin e dijes e kulturs. Un per vedi kam hallin e fmive te mi se kam 2 rrusha te vegjel e nuk kam qefe me i rrit me mosmirnjohjen, ftoftsine, nenvleftsimin e kulturs perenimore, jo se pres mem pshtu gjall se nuk e shikoj plakjen bashk me fmi te mi, por te pakten ti kem afer e ti shof shpesh e sa here te du vet, ta ruj lidhjen e familjes qi ka pas shqiptari ner shekuj sado pak, vec te rrijn mne kontakt e mos te humin, se per tjerat ka ardh koha me menu vet per vedi se kan nryshu kohnat.

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Debora
Sun Mar 08 2009, 11:46am

Registered Member #2743
Joined: Sat Mar 07 2009, 05:04pm

Posts: 15
Ah sa do doja per 1 dite te vetme te isha vetem se s'kam pas mundesine asnjehere te jem vetem per asnje moment dhe te them te drejten se kam idene se ceshte vetmia, po do doja qe te isha vetem jo shume vetem 1 dite :-) se per shume kohe se s'besoj se mund te rezistoj jam mesuar me njerez, me jeten e zhurmshme :-)

Sa per temen: Eshte shume i shemtuar fakti kur disa te moshuar jetojne vetem dhe me e keqja qe s'kan buk per te henger, edhe mua me dhemb ne shpirt kur shof ca persona qe endin rrugeve te qytetit per ti fal dikush 10 lek, une nuk e imagjinoj vehten as te afermit e mi nje dite te tille :-(

...Mos jeto pa buzeqeshur, sepse dikush jeton nga buzeqeshja jote...!
Back to top
WORLD
Tue Sep 28 2010, 01:05pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Vetmine, varet si e perdore. Personalisht, nuk kam qene tip "vetmitare" pasi isha shume social. Por ma kalimin e kohes, kuptova se duhet pak kohe per veten , per "vetmine".
Vetmine e perdore pozitivisht, ne riperteritje ndjenjash, mendime introverte, ne eksplorimin me te mire te vetes etj.

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Sep 29 2010, 01:40pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Vetmine e du kur e zgjedhi vete. E cmoj dhe e perdori si nje kohe rreflektuese per vehten dhe pushim prej te influencuares sado pak te jetes ne gjeneral.

I care and I wish well!

Back to top
LUPEN
Sun Oct 24 2010, 01:26am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Vetmia e pa kontrollume asht nje nder gjanat ma te kqia ne jete.
Ka persona qe jan te rrethum nga njerzit dhe ndihen vetem.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
WORLD
Fri Oct 29 2010, 08:00am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
LUPEN ka shkruar:

Vetmia e pa kontrollume asht nje nder gjanat ma te kqia ne jete.
Ka persona qe jan te rrethum nga njerzit dhe ndihen vetem.
Varet se ke kane afer....

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
MiCoLjA
Fri Oct 29 2010, 10:32am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
te vetem dhe te jesh i vetmum menoj se ja dy gjana te ndryshme te jesh vetem do te thot mos kesh ken afer e ndersa te jesh i vetmum mos te kesh harmoni shpirtnore apo njeriun e duhun ju thoni "do ta kisha dasht vetmin per nji dit" un do te kisha than ma mir "kisha dasht me nejt vetem per nje dit" nuk munem me imagjinu vedin pa ita njerz qe me knaqin shpirtin e ma mushin zemeren me dashuri e si rrjedhoj me japin lumturi

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Fri Oct 29 2010, 12:44pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
WORLD ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Vetmia e pa kontrollume asht nje nder gjanat ma te kqia ne jete.
Ka persona qe jan te rrethum nga njerzit dhe ndihen vetem.
Varet se ke kane afer....


Njashtu asht...

Ti per ca e kujtove se e kisha fjalen ,per persona qe jane te rrethum nga njerzit ne stadium aaa ?E ke kuptu gabim. :-)

E kisha fjalen per personat qe jane te rrethum nga njerz si ne ambjentin familjare dhe shoqerore dhe ndihen prap se prap vetem.Mbyllen ne vetvehte dhe kjo gja heret a von i shkakton dame .Nqs nje person nuk gjen pak a shume harmoni o ne familje ose ne ambjetin shoqerore ateher ky person kan ndonje problem ,sepse sma merr mendja qe nga te dyja palt nuk gjindesh kush qe mund t'i pershtatet.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
WORLD
Thu Nov 11 2010, 02:40pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
LUPEN ka shkruar:

WORLD ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Vetmia e pa kontrollume asht nje nder gjanat ma te kqia ne jete.
Ka persona qe jan te rrethum nga njerzit dhe ndihen vetem.
Varet se ke kane afer....


Njashtu asht...

Ti per ca e kujtove se e kisha fjalen ,per persona qe jane te rrethum nga njerzit ne stadium aaa ?E ke kuptu gabim. :-)

E kisha fjalen per personat qe jane te rrethum nga njerz si ne ambjentin familjare dhe shoqerore dhe ndihen prap se prap vetem.Mbyllen ne vetvehte dhe kjo gja heret a von i shkakton dame .Nqs nje person nuk gjen pak a shume harmoni o ne familje ose ne ambjetin shoqerore ateher ky person kan ndonje problem ,sepse sma merr mendja qe nga te dyja palt nuk gjindesh kush qe mund t'i pershtatet.
Tash jam ma i qarte ne ate ca deshe me thane, dhe jam dakort me ty ... !

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Nov 15 2010, 08:49pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Vetem kena ardhe ne kete Bote dhe vetem kena me shku keshtu qe, vetmia asht privilegj dhe e drejte individuale. Kenaqesi ku kalohet ashtu thjeshte me ndergjegjen e paster....nje muzike klasike ne sfond dhe Vetmi a je ma....ashtu sa te du une me zgjate dhe te kem nevoje per te... E domosdosshme, asht e natyrshme...kur je ne rregull e rehat vetem, je apsulutisht rehat me shoqeri e rreth familjar!!

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Wed Nov 17 2010, 06:49pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
a-cat ka shkruar:

Vetem kena ardhe ne kete Bote dhe vetem kena me shku keshtu qe, vetmia asht privilegj dhe e drejte individuale. Kenaqesi ku kalohet ashtu thjeshte me ndergjegjen e paster....nje muzike klasike ne sfond dhe Vetmi a je ma....ashtu sa te du une me zgjate dhe te kem nevoje per te... E domosdosshme, asht e natyrshme...kur je ne rregull e rehat vetem, je apsulutisht rehat me shoqeri e rreth familjar!!
Po la nr e tel: te baj 1 senace keshillim individual

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Nov 18 2010, 05:17pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

a-cat ka shkruar:

Vetem kena ardhe ne kete Bote dhe vetem kena me shku keshtu qe, vetmia asht privilegj dhe e drejte individuale. Kenaqesi ku kalohet ashtu thjeshte me ndergjegjen e paster....nje muzike klasike ne sfond dhe Vetmi a je ma....ashtu sa te du une me zgjate dhe te kem nevoje per te... E domosdosshme, asht e natyrshme...kur je ne rregull e rehat vetem, je apsulutisht rehat me shoqeri e rreth familjar!!
Po la nr e tel: te baj 1 senace keshillim individual


Psikologe pa shkolle hahahhaa une jam si doktorrat me bime natyrale mjekesore hahahhaa :dI care and I wish well!

Back to top
WORLD
Fri Nov 19 2010, 02:28pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
a-cat ka shkruar:

WORLD ka shkruar:

a-cat ka shkruar:

Vetem kena ardhe ne kete Bote dhe vetem kena me shku keshtu qe, vetmia asht privilegj dhe e drejte individuale. Kenaqesi ku kalohet ashtu thjeshte me ndergjegjen e paster....nje muzike klasike ne sfond dhe Vetmi a je ma....ashtu sa te du une me zgjate dhe te kem nevoje per te... E domosdosshme, asht e natyrshme...kur je ne rregull e rehat vetem, je apsulutisht rehat me shoqeri e rreth familjar!!
hahahah po po me presh e bishtaja, e gjethe laknet

Po la nr e tel: te baj 1 senace keshillim individual


Psikologe pa shkolle hahahhaa une jam si doktorrat me bime natyrale mjekesore hahahhaa :d


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
::bud::
Fri Nov 19 2010, 05:03pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Vetmija.
Njof nje plake qe jeton vetem dhe sa here e shof thote.

Jam e varrosun gjalle.
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2766 sec, 0.0677 of that for queries. DB queries: 67. Memory Usage: 3,179kB