Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkodra - Tradita - Jeta sot
 
<< Previous thread | Next thread >>
A ju kujtohet ne Shkoder....
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 07:34pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kjo teme per vende ne Shkoder qe i kujtojme nga femijeria.

Mua me kujtohet kinkaleria te qoshja e pallatit kinez ne anen e prefektures.Gjithmone kam pase qejf me shku me ble lapsa,kompasa e rrige njaty.

Ka pasur edhe nje tjeter kinkaleri krejt te vogel ne pjace ne kend me rrugicen qe te nxirrte te lulishta e universitetit.



Back to top
Zlatani
Sun Mar 08 2009, 07:36pm

Registered Member #1742
Joined: Tue Mar 25 2008, 12:23am

Posts: 1145
Mu me kujtohen vec bilardot te stadiumi se njaty ka ken shpija nr 2 e jemja!!!

Burrat e vertet
NUK THONE kurr
ME FAL

Back to top
MiCoLjA
Sun Mar 08 2009, 07:38pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
me kujtohet fabrika e cingares e vjetra te pallatet e oficierave ne mas gabosha e kan pas, se njaty kam lujt 10000000000000 here hapa dollapa haahhaahha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I






Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 07:43pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Zlatani ka shkruar:

Mu me kujtohen vec bilardot te stadiumi se njaty ka ken shpija nr 2 e jemja!!!




Te ish-kopeshti Begtusha a?:-)



Back to top
Zlatani
Sun Mar 08 2009, 07:52pm

Registered Member #1742
Joined: Tue Mar 25 2008, 12:23am

Posts: 1145
Miri74 ka shkruar:

Zlatani ka shkruar:

Mu me kujtohen vec bilardot te stadiumi se njaty ka ken shpija nr 2 e jemja!!!




Te ish-kopeshti Begtusha a?:-)

burrash u bane 10 vjet dhe emrat sme kujtohen ma! por si me than te ato nen shkall te stadiumit dhe ata tjerat nja 15 meter ma anej te rruga gjan te xhevdeti


Burrat e vertet
NUK THONE kurr
ME FAL

Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 08:03pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Zlatani ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Zlatani ka shkruar:

Mu me kujtohen vec bilardot te stadiumi se njaty ka ken shpija nr 2 e jemja!!!




Te ish-kopeshti Begtusha a?:-)

burrash u bane 10 vjet dhe emrat sme kujtohen ma! por si me than te ato nen shkall te stadiumit dhe ata tjerat nja 15 meter ma anej te rruga gjan te xhevdeti




Xhevdetin se njoh po e di qe njefare Asim Spahija e ka shpine bash njaty;-)



Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 08:28pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Meqe permenda pallatin kinez, me kujtohet se ka pase nga ana e parruces nje dyqan lulesh.Me del shpesh ne anderr se njaty kam kalu perdite si perashjan.Paten shite nji periudhe edhe papagala 220 leke copa.E mbaj mend si sot.



Back to top
babo
Sun Mar 08 2009, 09:18pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
dyqanin e luleve... me kujtohet edhe mu, e kam pas ne dere te shpise

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Mar 08 2009, 09:26pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
pash zoten a ma njef kush laken e qaf hardhijave?

Lumi Dushes
Back to top
babo
Sun Mar 08 2009, 09:27pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
ne qafe hardhi njaf vec ni infermiere qe mka vizitu qysh se kam lind

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Mar 08 2009, 09:31pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
si mar babo nuk e njifke lake figuren? po ta la si detyr me shku e me ma taku kur t'shkshash n'Shkoder.
rrin tan diten tu hanger fara para dyqanit t'buks te bunkjeri n'fund t'qafhardhijave

Lumi Dushes
Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 09:31pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Z. Zamir Kaceri ka shkruar:

pash zoten a ma njef kush laken e qaf hardhijave?



Qafa e Hardhijave po na kujtohet po lakja ncuk




Back to top
babo
Sun Mar 08 2009, 09:33pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
pa shkojme bashke zamo a deshte me ardh iher?

mu kujtu edhe fiqireti te bulmeti ne Parruce

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 09:34pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
babo ka shkruar:

pa shkojme bashke zamo a deshte me ardh iher?

mu kujtu edhe fiqireti te bulmeti ne Parruce




A ka kene afer me dyqanin e bukes babo a?


[ Edited Sun Mar 08 2009, 09:35pm ]



Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Mar 08 2009, 09:35pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
ma len fiqon se fiqoja asht ar. burr zoj asht.

pa merak se nuk e la pa taku laken. pasha idealin e partis nuk mb;ahet me ardh n'shkoder e mas me taku laken

Lumi Dushes
Back to top
babo
Sun Mar 08 2009, 09:37pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
miri asht me kalu pak furren e bukes per ne drejtim te xhabijeve, sa fillon ish mapoja fiks perballe
a tu kujtu?

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 09:41pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Pikes i ke ra.Fill mbas ures se apartamenteve ka kene!

[ Edited Sun Mar 08 2009, 09:41pm ]



Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 09:47pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
A ju kujtohet cirku te radio shkodra? Po roja qe jam kam harru emrin? Njaty mbrapa e kam pase shpine e mazallah se me ka lane me hy nji here pa pare!



Back to top
_GUINNESS_
Sun Mar 08 2009, 09:49pm
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
MIRI a e kujton ku asht sot radio shkodra ke ken CIRKU i shkodres dikur mehalla jone kena lujt tan kohen njaty
Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 10:10pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Perballe Perdeve kena ndenjt per do vite me qera para se me shku ne perash n'kat te 5-ste n'apartament...
Rruga prej Perdeve te qinari ka kene rruga qe kam ba kur kam kene ne fillore per me shku te shkolla 7 Nentori.



Back to top
_GUINNESS_
Sun Mar 08 2009, 10:13pm
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
MIRI hhaaaaa rugica e femijerise teme te QINARI
MIRI 7-nantori m,as te ka ba mesim nana jeme hhahahahahaah hhahahahh
Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 10:19pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nqs nana jote ka dhane mesim 1980-n me siguri qe ajo ka kene.

Nuk e kam me vedi fotografine e abetares se ta kisha nise.



Back to top
_GUINNESS_
Sun Mar 08 2009, 10:22pm
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
MIRI ne 1980 100 %ka dhan mesim me z-bushatin e Balin-vlonjaten per 15- vjet rresht mesuse te 7-nentori
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Sun Mar 08 2009, 10:22pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Miri74 ka shkruar:

Nqs nana jote ka dhane mesim 1980-n me siguri qe ajo ka kene.

Nuk e kam me vedi fotografine e abetares se ta kisha nise.


sa vjec je ti maj nafak se na dole i lasht fart?

Lumi Dushes
Back to top
Al Bundy
Sun Mar 08 2009, 10:25pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
34 e flm per komplimentin:-P



Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:




Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2534 sec, 0.0884 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,052kB