Forums
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Thu Mar 12 2009, 05:26pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Keto 20vitet e fundit kudo neper bote,po verehet nji fare menyre se kafshet shtepiake dhe lloje te reja kafshesh, po dominojn ose ndryshe zaptojn divanin e shtepise tone.u shtyva me hap ket teme me nji program qe ndoqa dje ne nji nder kanalet ma te forta ne europe ate FR1, ku ka si program javor te titullum 30milion miq ne shtepit franceze,( ne ket shtet republike jan te njohun afro 30milion kafshe shtepiake te regjistrume)dhe rezultoi dhe me nji problem timin me nje qen dhe macok qe kam ne shtepi.sot keto kafshe kan fillu me pas kaprico te dallushme si: dominim ne shtepi berje shef zaptim teritori, deri ne detyrim me te ba me e shetit ate kur ai ka deshire.sipas ketij programi sot veterineret po hasen me simtoma psiqike tek kafshet shtepiake dhe ma shum tek qente!ato po kalojn kriza dhe haterdheqe shum te pa pame ndonjeher?? deri dje keto kafshe shtepiake ndodheshin ne oborrin shtepiak, ku dale ngadal me kohen ato filluan te ngjiten shkalleve te shtepise..pasi ato filluan tju pershtaten ambjenteve te shtepise ,ato filluan te vet konsiderohen shef ne nje menyre, dhe dje me bani pershtypje se si nje qen reagonte kunder njerezve te shtepise dhe ma rand se si sillej me te zotin e shtepise babain e femijeve.ai gjithmon i sulej dhe e kafshonte dhe pjestret e tjere te familjes nuk i konsideronte nuk ju jipte rendesi pervec gruas se shtepise.....veterineret sot europiane jan duke analizu keto simtoma shum frekuente ne raste ne rritje agresioni dhe kapricio qe po shfaqen tek qente sidomos.ato rezultuan se nji pjese e mire e ketyre kapricove ishin fallco dhe manipulonin situatat kur kjo kafshe donte te bente dicka dhe per te ba me ju terhek vemendjen pjestarve te shtepis ai thyente apo shkyente kepucet , divanet, e pse jo agresohej kunder bebeve ne shtepi!sot ne shekullin e ri po del dhe nje problem i ri per psikologjin moderne ate trajtim psikologjik te kafsheve.
Back to top
star
Thu Mar 12 2009, 05:45pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
taman i majn e i fusin edhe mren ne shpi per qejt e kam fjalen ja hagshin hund.hahahahahaa
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 05:49pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahhah asht si puna e fmive qe kur i llaston te hypin shpin hahaha un menoj se njezit i kan dhan shum ransi kafsheve me teper sec duhet dhe ato jan msu ashtu tesh te majn pasojat haahahahhaa un per vedi i kam shum bezdi kafsht neper shpi

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Thu Mar 12 2009, 08:17pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

ahhah asht si puna e fmive qe kur i llaston te hypin shpin hahaha un menoj se njezit i kan dhan shum ransi kafsheve me teper sec duhet dhe ato jan msu ashtu tesh te majn pasojat haahahahhaa un per vedi i kam shum bezdi kafsht neper shpi


Mendoj se nuk asht zgjidhje egabume , me majt kafshe ne shpi naqe?, sepse uen kam dy e knaqem me to sepse per mu me jan ba si pjestar te shpis, pa to smundem te rrij!ta hekun merzin nji an por kan pune boll besa me u marr m eto.por ne ket tem flitet se si ka arrit te zhvillohen keto kafsh dhi ti dalin problem jetik njerezve sot, me simptoma te randa ne economin shtepiake ku pervec krizave qe ato po shfaqin po an shkatrojn buxhetin me orendit e sendet qe kena ne shpi , duke shkatru deri divanet ekepuct hhahahahahaha sa esa her kam vujt prej qenit se mi hante basket ! ahahahahahahah
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 08:26pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
hahaahah un nuk po tham se asht e gabume por thjesht i kam bezdi nuk e di pse kjo asht edhe ajo qe un kam than se duke i dhan kafshes liri ajo do te kerkoj ma shum thjesht asht ba intiligjent ahahahahhahaahahah

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Thu Mar 12 2009, 08:30pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

hahaahah un nuk po tham se asht e gabume por thjesht i kam bezdi nuk e di pse kjo asht edhe ajo qe un kam than se duke i dhan kafshes liri ajo do te kerkoj ma shum thjesht asht ba intiligjent ahahahahhahaahahah


hahahahahahah inteligjenca ner kafsh exsiston maj kolege tash mas na e ban ket tem si te temat e tuja qe i rren dernjan me ju pa filxhan per 50eur?, hhahahaahahahaha
them se do ishte ma mir eme u ba nji dialog ma i hapun mes nesh pe rke tqeshtje me kuriozitet nji an sepse ka ketu njerez mer snesh ps ejo edhe te jene veterinere dhe do na banin ma te larmishme ke ttem me mendime te sakta te tynen...
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 08:33pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
sigurisht qe po hahhahahah

e sa per filgjan ti dajl maj gojen e mas ma cena profesionin ahhahaahahaahha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Thu Mar 12 2009, 08:36pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

sigurisht qe po hahhahahah

e sa per filgjan ti dajl maj gojen e mas ma cena profesionin ahhahaahahaahha


hahhahaah mas me ban tash s epo ta leshoj qenin ?, apo si paske frig?, hahhaahahaha
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 08:37pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
boll besa i kam frik asht e bukur se ktu ku jetoj kjo kojshija ka nji qen sa un kam edhe para se me hap deren teme shof iher a e ka deren myll aja aahahhahahahhahahaahha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Thu Mar 12 2009, 08:41pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

boll besa i kam frik asht e bukur se ktu ku jetoj kjo kojshija ka nji qen sa un kam edhe para se me hap deren teme shof iher a e ka deren myll aja aahahhahahahhahahaahha


hahhahaahahahahahah imagine ti me te nejt qeni tan diten para deret ty maj?? ti rrike ne shpi per njat ,pune je ti online ne forum se paske qenin para deret?? hahahahahahahahahah e sdel gjall prej shpijet lum aj burr eme ty se asht isigurt 100% sa ide e mir ekjo edhe per mu me ja vu nji qen ose ari te dashunes teme ne shpi !
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 08:43pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
haahhahhahha po besa vallihi nuk trrej se kaj her del jasht te oborri me te e i dal npexhere he i tham a den me nej shum aty se desha me shkun da gjan ahahahah aja qesh haahahhahhaahha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Thu Mar 12 2009, 08:46pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

haahhahhahha po besa vallihi nuk trrej se kaj her del jasht te oborri me te e i dal npexhere he i tham a den me nej shum aty se desha me shkun da gjan ahahahah aja qesh haahahhahhaahha


hahhahahaahahhahahah sa lezet maj kejsi ti po u bake bardh si bor ane shpi dit nat hahahahahahah pritke me ja vjedh asaj zonjes qenin ti dmth?? ps enuk i hedh nji cop mish maj ehalmatis ekeshtu ti je elire me dal masanej ,? hhahahahaa
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 08:48pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
pah ku merr po nuk ka shqiptar ktu te kja zon ku jam un ahahahahahahahaha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Thu Mar 12 2009, 08:50pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

pah ku merr po nuk ka shqiptar ktu te kja zon ku jam un ahahahahahahahaha


hhahahahahahahaha hape deren pra eban shoqni me atq en se ke me pa se shum shpejt edhe ti ka me tu largu ajo friga ndaj tij os ebleje dhe ti nje qen ekeshtu kur do te dalsh ti qit qeni par ateje dhe ai qeni tjeter se ka mendje tek ti maj kolege hahahahahah
Back to top
_GUINNESS_
Thu Mar 12 2009, 08:52pm
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
NANA jeme ka nji mice te bukur leshatake e man mrenda neper shpij edhe veres e merr 4 muj te vila ne velipoj ne plazh , kenaqet mica ne velipoje
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 08:53pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
GUINNESS a del mica ne kostum aaaa ahahhhahaahhaahhaah

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 08:56pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
belgium ka shkruar:

KeJsi ka shkruar:

pah ku merr po nuk ka shqiptar ktu te kja zon ku jam un ahahahahahahahaha


hhahahahahahahaha hape deren pra eban shoqni me atq en se ke me pa se shum shpejt edhe ti ka me tu largu ajo friga ndaj tij os ebleje dhe ti nje qen ekeshtu kur do te dalsh ti qit qeni par ateje dhe ai qeni tjeter se ka mendje tek ti maj kolege hahahahahah


primen se asht qen i but nuk te ban gja me burrin rrin e me tallin hahahaha po e kam frik si deken ahhahaah


Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
_GUINNESS_
Thu Mar 12 2009, 08:59pm
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
asht DAC del neplazh e shef per mica
sa mir dreqi nuk hup 4 muj ban plazh e ik ne shkoder prap me nanen e man nana mire me mish e peshk asht ba si dele
Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 12 2009, 09:14pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
hajt pra ishalla nji fat ii mir GUINESS

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
jimm
Thu Mar 12 2009, 10:23pm

Registered Member #2202
Joined: Mon Aug 04 2008, 08:56pm

Posts: 725
me duket se kan ndryshu gjanat se ne njerzit po bajm sakrifica po punojm tan diten si mushka per me pagu at qera shpijet kurse qeni rrin e xehet te oxhaku edhe ban jet bosi ne shpijat tona hahaaaaaaaa
Back to top
belgium
Mon Mar 16 2009, 05:50pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
jimm ka shkruar:

me duket se kan ndryshu gjanat se ne njerzit po bajm sakrifica po punojm tan diten si mushka per me pagu at qera shpijet kurse qeni rrin e xehet te oxhaku edhe ban jet bosi ne shpijat tona hahaaaaaaaa


hahah mire s errin te oxhaku ma zotni, po ti thujs e te refuzon me idhan ushqim jo marke te njftun si pedigre pal po nuk ahst ne ke tlloj ste han e ke frig se po cof???e po cofi qeni ne shpi bjen njiri ne hall ketu en belgjik s ete fusin ne burg pe rkeq trajtim kafshe e rrezikon me ligj deri ne 3vjet burg!
Back to top
star
Mon Mar 16 2009, 05:52pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
ja sjam dakord kafsht te veni vet.
Back to top
belgium
Mon Mar 16 2009, 05:57pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
pimp ka shkruar:

ja sjam dakord kafsht te veni vet.


nejse zotni ke at preference n tande por ketu ban me taku nji efemen me kafsh en shpi si ja bake ti ma?, ato te lejn pe rnji qen emic hahahhahaahaha
Back to top
belgium
Mon Apr 06 2009, 02:13pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ju zonja ezotrinj te dnerum q emerreni pak me foto dhe art figurativ mrena muncive na ilustroni ehde ke ttem me image animals?, merci!
Back to top
_GUINNESS_
Wed Nov 24 2010, 07:04pm
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
ky asht DACI - CASANOVA i shpise teme ne shkoder 4 muj ne velipoje me dashnore mica velipojake e 8 muj ne shkoder me dashnore-mica shkodrane te mehalles,


Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3332 sec, 0.0773 of that for queries. DB queries: 61. Memory Usage: 3,050kB