Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Sat Mar 21 2009, 04:13pm

Registered Member #1142

Caji i nxeht perdoret shum ne turqi, kosov, macedoni, bullgari,e vende mediterane islamike dhe ato arabe, me pas vijn vende te largeta te lindjes aziatike...por problemi asht qe po e shtroj se si asht e mundun se ne shqipni nuk kena ket tradit ashtu sic ekan kosovart , njikoh sduhet me harru se traditat e shqiptarve jan po thujse te njejta e ndolle kunderta ne ket aspekt ?, ne kemi si tradit kafen qe e perdor nji pjes emire e ballkanit,dhe evropa por jo cajin me shumic, si ne kosove ......a ju duket si shum domethanse kjo tradit e tyne qe asht lerg me traditat tona te pirjes se langjeve.....

[ Edited Mon Apr 12 2010, 07:43pm ]
Back to top
belgium
Thu May 14 2009, 04:47pm

Registered Member #1142

uuu askush ska fol per caj??a skeni grip ju asi asht puna hhahahahahaha
Back to top
S~erenity
Thu Jul 02 2009, 12:41am
~Joy of Life~

Registered Member #2891

qe majnaqe se po flas une, a ka njerez ne kete ven hahahahaha, nuk ka dite qe kalon pa e pi nji filxhan caj sepse jam msu qysh fmi me pi caj malit, nji arome e mrekullushme dhe shume e mire per dimer, ketu ku jam sot s'di ku me gjete por ka alternativa tjera, green tea, camomil,etj Menimi jem asht se edhe ne shqiptart e kena si tradite jo vetem me pi cajin, por edhe merr pjese ne perbamjen e disa amelcinave,a te kujtohen biskotat e cajit?
s'di a i bajne tesh, sa qef i kisha..
Back to top
**Rusjane**
Thu Jul 02 2009, 01:06am
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404

Une skam derman pa te, sa here qe me kap fyti gjeja e pare qe pi eshte caj dhe limon:D

Back to top
::bud::
Thu Jul 02 2009, 08:14am

Registered Member #1092

Jo vetem vendet arabe e kan kyt tradite, por vendet aziatike edhe britanike e kan te perditshme, sidomos ato aziatike qe perfshin edhe njefare rriti para se me pi qajen.

Te pakten njehere ne dite e pi.

Mandej ne Shqipni ty pas raki pse po pime qaj ma?
Back to top
sunríse
Thu Jul 02 2009, 08:26am

Registered Member #2659

une per vedi nuk di qysh kur nuk kam pi caje..s`me pelqejn edhe shume kto hot drinks,vetem kur me duhet me zori nese jam e smur.mire si ma kujtut cajin se po baj nji itesh se i kam harru edhe shijen

Think happy thoughts!

Back to top
S~erenity
Mon Sep 14 2009, 01:07am
~Joy of Life~

Registered Member #2891

choco creamy ka shkruar:

une per vedi nuk di qysh kur nuk kam pi caje..s`me pelqejn edhe shume kto hot drinks,vetem kur me duhet me zori nese jam e smur.mire si ma kujtut cajin se po baj nji itesh se i kam harru edhe shijen

kisha thane me provu caj me pjeshke.. e shijshme dhe e fresket
Back to top
belgium
Sat Mar 20 2010, 09:49am

Registered Member #1142

::bud:: ka shkruar:

Jo vetem vendet arabe e kan kyt tradite, por vendet aziatike edhe britanike e kan te perditshme, sidomos ato aziatike qe perfshin edhe njefare rriti para se me pi qajen.

harrove ma bud se dikur caji ne shkoder asht pas perdor ne vend qumshtit aaaa?/ ske pas familje ne shkoder qe ska perdor caj ..edhe ne ushtri dikur ka pas caj ...
masanej nuk jam dacoerd me ty kur thu se vendet arabe kan tradit cajin se caji asht pi pe rher te par nga anglezet dhe ekan kultivu ne indi...
Back to top
MiCoLjA
Mon Apr 12 2010, 02:22pm

Registered Member #2543

un per vedi si ne shkoder edhe ktu ku jam tash nuk i dahem qajs ktu kam pas munsi me gjet qaj taman malit te dyqani turk :d dhe ne pergjithsi e pi me pak limon nuk kam vakt per te e pij kur me teket

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I

Back to top
Al Bundy
Mon Apr 12 2010, 07:43pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Kejsi hala s'te paska ba terbjet Anglia ty.

Back to top
MiCoLjA
Fri Apr 23 2010, 09:38am

Registered Member #2543

hahahah miri pse thu ti me pi qajen me filgjan te madh eee qajen angleze ahhaha i vjen rradha edhe asaj kaj her hahaha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I

Back to top
L€OÑ
Mon Jan 31 2011, 06:43pm

Registered Member #3349

Edhe un e pi sidomos tash gjat dimrit çajin , e blej natyral gjethe dhe e pergatis vet "il tè verde" pa mas me pejtu e pi perdit ,me qe pejtaj kajher e pi nji her ne dy dit .
Back to top
SuperGirl
Mon Jan 31 2011, 06:49pm
Miss.Felicity!

Registered Member #514

Itesh jam tu pi caj me fruta pylli

caji jeshil (i malit) asht shum shum i mire dhe duhet me e pi sa ma shum.
asht i mire edhe per lekuren me u la me te (me u fut ne vaske, edhe me e hedh nji ibrik me caj brenda )

mu m'pelqen edhe caji i blinit, ka shije shum te mire edhe nuk e heku shpiet.
Ktu ne shqipni ka lezet se i gjen natyrale taman. jashte shtetit asht mire me i ble ne erboristeri, sepse kto qe shiten neper kutia te paktume sma mbushin fort synin.

Anyway 'Twinings' is good

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
S~erenity
Tue Feb 01 2011, 11:26pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891

belgium ka shkruar:

::bud:: ka shkruar:

harrove ma bud se dikur caji ne shkoder asht pas perdor ne vend qumshtit aaaa?/ ske pas familje ne shkoder qe ska perdor caj ..edhe ne ushtri dikur ka pas caj ...
masanej nuk jam dacoerd me ty kur thu se vendet arabe kan tradit cajin se caji asht pi pe rher te par nga anglezet dhe ekan kultivu ne indi...

Kjo asht arsyeja qe na kan msu me pi caj..me kursy qumshtin m'duket
Back to top
S~erenity
Tue Feb 01 2011, 11:35pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891

SuperGirl ka shkruar:

Itesh jam tu pi caj me fruta pylli

caji jeshil (i malit) asht shum shum i mire dhe duhet me e pi sa ma shum.
asht i mire edhe per lekuren me u la me te (me u fut ne vaske, edhe me e hedh nji ibrik me caj brenda )

mu m'pelqen edhe caji i blinit, ka shije shum te mire edhe nuk e heku shpiet.
Ktu ne shqipni ka lezet se i gjen natyrale taman. jashte shtetit asht mire me i ble ne erboristeri, sepse kto qe shiten neper kutia te paktume sma mbushin fort synin.

Anyway 'Twinings' is good

Caj me fruta pyllit???
Nuk kam pi ndonjehere, duhet te jete i mire!!
Ca ma kujtove cajin e lule blinit Super, ohhh nan cfare aromet marramendese ka E mledhshim rruges kur shkoshim ne vere per pushime ne bjeshke :x
Edhe caji i malit jeshil edhe ai tjetri si asht si kuqerremte asht fantastik!!

Ktu si kam gjete ala!
Back to top
Cen Durimadhi
Wed Feb 02 2011, 01:30pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092

un knaqem me qaj malit e buk me djath

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF