Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Psikologji dhe Sociologji
 
<< Previous thread | Next thread >>
Vështrim psikologjik i karakterit shqiptar!!
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Engel
Tue Apr 28 2009, 08:53am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Shqiptaret jane me gjaknxete se popujt e tjere,dhe ne qofte se po perse?

Shqiptaret jane me besnike se popujt e tjere, ne qofte se po perse?

Shqiptaret nuk dine te mbajne pozicione te ndermjetme,ata o te duan o te
urrejne;eshte e vertete apo jo?

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Engel
Tue Apr 28 2009, 02:17pm

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
1)Me kujtohet nje thenje e nje shkrimetari qe thote: "Personality can open doors, but only character can keep them open.".
prandaj te ndjemi krenar nuk eshte keq por ta tregojme ate me vepra......... tek ne shqiptaret si cdo ballkanas e demostrojme me forcen e revoltes se kush jemi......

2)nuk ta cilesoje as me shume as me pak, ka ma nga te ndryshmit qe dhe jane dhe s,jane.

3)kjo qendron qe nuk dine te mbajne pozicionin e ndermjetem, por nuk e shikoj si nje gje negative.se dhe natyra ime ajo eshte nuk pelqejne njerezit qe mundohet te jene as mish as peshk.
keto ishin mendimet e mija,mirpres mendimet e juaja.resp.engel.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
belgium
Tue Apr 28 2009, 02:50pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Engel ka shkruar:

Shqiptaret jane me gjaknxete se popujt e tjere,dhe ne qofte se po perse?

Shqiptaret jane me besnike se popujt e tjere, ne qofte se po perse?

Shqiptaret nuk dine te mbajne pozicione te ndermjetme,ata o te duan o te
urrejne;eshte e vertete apo jo?1-nuk vertetohet saktesisht se jan me gjaknxehte se popujt e tjere se ne pergjithsi e gjithe mediterani asht i tille......
2-per se jan besnik kjo ka ken tradit e dikurshme e sot mendoj se ka humb gjurmet.......
3- asht e vertet se shqiptaret kur te duan te majn maje kres gja qe asht budallek......e ne urrejtje e theksojn kur dikush paraqitet si shef e legjendar gjithmon me propagand, emasanej shperthen urrejtja pa e dit se qa pasojash vijn mrapa......
Back to top
SuperGirl
Tue Jul 28 2009, 02:30pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hmmm...une them gjithmone qe nje turme shqiptare nuk do kisha arrit kurre me e kuptu.

ba me te dhan nje turme amerikane, e din ke ka me zgjedh si president, ose ca ka me ba ne nje situate te veshtire, te ndonje sulmi terrorist psh. kurse nje turme shqiptare, asht gjithmone e paparashikushme, nuk merret vesht ke ven ne maje te qeverise, dhe kur e ven nuk asht ma e kenaqun. ose ne nje situate si ajo ma siper nje Zot e din se ca mund te bajne.

shqiptarit i kane mbet disa vlera nga e kalumja, besa, mikpritja, etj, etj. kam pershtypjen se jane ma shum te ushqyme nga librat dhe autoret qe kane pa cdo gja roze. nuk du me sha popullin tem...po ku dreqin e ka besen kur ne cdo legjende ka tradheti, edhe midis vellezerve. jo ma sot ne kapitalizem qe tjetri asht objekt qe duhet me u shtyp.

jane gjaknxehte, normalisht, na e kushtezon klima, por gjaknxehte ne ekstrem.

kisha dasht shum me e kuptu mendesine shqiptare...asht shum e cuditshme. kur duhet me ec me rrjedhen, jane kunder, kur duhet me ken kunder, vazhdojne perpara. jane shume te ndikushem, te hipnotizushem nga hicgja...sinqerisht nuk i kuptoj.

po ta shohim ne aspektin e politikes, une jam dakord me shprehjen qe 'cdo popull ka qeverisjen qe meriton'. dhe ne jena tu e pa se cfare qeverisje kena

ky asht populli shqiptar.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1991 sec, 0.0754 of that for queries. DB queries: 38. Memory Usage: 2,568kB