Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Forumi i ShkodraOnline.com :: Sporti
 
<< Previous thread | Next thread >>
AC Millan me 12 Maj perseri ne Tirane.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
sunríse
Mon May 11 2009, 11:29am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479

Milani djeg cdo etape dhe me 12 maj do te vizitoje per te dyten here Shqiperine. Skuadra me e titulluar evropiane do te zbrese ne stadiumin “Qemal Stafa” per te zhvilluar edicionin e dyte te trofeut “Taci Oil” kunder nje seleksioni te lojtareve me te mire qe luajne ne kampionatin shqiptar te futbollit. Ka qene pikërisht kompania “Taci Oil” qe per te dytin vit radhazi ka bere te mundur qe tifozet shqiptare te ndjekin nga afer disa nga yjet e futbollit botëror.

Nese vitin e shkuar nuk mund te vizitonin kryeqytetin shqiptar disa nga futbollistet me te mire te Milanit, me 12 maj pritet qe te zbresin ne fushen e lojes edhe Rikardo Kaka, David Beckham apo talenti me i ri Aleksandre Pato. Keta te fundit bashke me emra te njohur te futbollit si Maldini, Ronaldinjo, Sedorf dhe Pirlo do te perballen me nje seleksion te lojtareve me te mire qe luajne ne vendin tone.

Kjo ndeshje ka marre edhe miratimin e Federates Shqiptare te Futbollit, qe ka pranuar te formoje kete skuader. Po ashtu, organizata e futbollit ne vend ka pranuar te ndryshoje daten e finales se Kupes se Shqiperise. E programuar per me 13 maj ajo do te luhet me daten 6 te këtij muaji. Ndeshja e pare e trofeut “Taci Oil” e zhvilluar me 10 tetor te vitit te shkuar u fitua nga Tirana me rezultatin 2-1

Mediat shqiptare!


Think happy thoughts!

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Mon May 11 2009, 02:09pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Milan po vjen me hum prep ne tiran hahaha

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
LEONS
Tue May 12 2009, 07:12pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Shqiperi-Milan 3-3 , humbi me penallti 5-4
Fitoj milanBack to top
fabjani
Tue May 12 2009, 07:15pm

Registered Member #2551
Joined: Sun Jan 11 2009, 04:31pm

Posts: 113
mir e kena se na rritet menja mer njerz si rradhen tjeter:)
Back to top
babo
Tue May 12 2009, 07:25pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
IL TABELLINO
Albania-Milan 3-3
22' Ronaldinho (M), 48' Shevchenko (M), 64' Vila (A), 71' Muzaka (A), 76' Salihi (A), Inzaghi (M)
Albania: Ujkani; Beqiri, Yangjeli, Lila, Bulkw; Memelli, Duro, Bakaj, Bylykbashi; Salili, Yrapi. All. Bushati
Milan: Kalac (Perucchini); Mattioni, Thiago Silva, Senderos (Darmian), Antonini; Gattuso, Pirlo, Jankulovski; Ronaldinho (Albertazzi), Pato (Kakà); Shevchenko (Inzaghi). All. Ancelotti

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Tue May 12 2009, 07:25pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Sequenza rigori: Kakà (M) gol; Pisha (A) gol; Seedorf (M) gol; Muzaka (A) gol; Flamini (M) gol; Vila (A) gol; Thiago Silva (M) gol; Vrapi (A) gol; Inzaghi (M) gol; Beqiri (A) fuori

95' - E' finita: si va ai rigori per assegnare il trofeo 'Taci Oil'
87' - GOL MILAN Azione personale di Kakà che vince due rimpalli, scarica al centro per Inzaghi che segna a porta vuota
76' - GOL ALBANIA Cross dalla destra di Hyka per Salihi che di testa capovolge la partita
71' - GOL ALBANIA Muzaka corregge in rete di controbalzo un cross dalla sinistra
64' - GOL ALBANIA Lila, con un pallonetto, accorcia le distanze
56' - Destro violento di Flamini, Ujkani respinge
48' - GOL MILAN con Sheva che chiude in rete un triangolo con Kakà
47' - E' cominciata la ripresa, numerosi cambi nel Milan
45'+2 - Si è concluso il primo tempo
40' - Calano i ritmi e il Milan si accontenta di qualche lancio lungo
30' - I rossoneri continuano a spingere, mentre Kalac non corre rischi
22' - GOL MILAN Ronaldinho sfrutta un bel assist di Pato e supera Ujkani dal limite dell'area
20' - Problema alla caviglia destra per Pato, che si è fatto male forse per colpa di una buca
16' - Ujkani anticipa in uscita Thiago Silva
10' - Gol annullato ad Antonini per fuorigioco, dopo essere stato ben imbeccato da Jankulovski
8' - Dopo un buon inizio dell'Albania, il Milan inizia a guadagnare metri
3' - Fuorigioco di Pato su una bella apertura di Pirlo
1' - E' cominciata la partita di Tirana

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2578 sec, 0.1167 of that for queries. DB queries: 42. Memory Usage: 2,628kB