Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: I*N*T*E*R*E*S*A*N*T*E
 
<< Previous thread | Next thread >>
Postoni foto ose cdo gje qe ju duket interesante ;)
Go to page  1 2 3 ... 59 60 61 62 63
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 12:50am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
~*Christel*~ ka shkruar:

Quando il cielo ci toglie il fiato!

trokit ketuOh God. cfare mrekulliet.

Kur ta shof nji ishtu, kam me dek n'paqeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Thu Jan 26 2012, 12:56am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Vajza mon bani si romantike se nuk ju shkon hiç^^Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 01:05am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

Vajza mon bani si romantike se nuk ju shkon hiç^^Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 09:44am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Hyper Realistic Paintings That Look Like Photographstrokit ketuBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 10:19am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
WOW! this is F interesting!!


Genetic Portraits by Ulric ColletteWhile doing “an image a day” type of project Canada-based photographer Ulric Collette accidentally ended up creating his first genetic portrait (the first picture on our list). It was made by splicing together photographs of himself and his son.

Urlic calls his on-going series ‘Genetic Portraits’ and sees a lot of potential and other ideas related to genetics. Interestingly enough, the new combined faces of relatives look quite normal or at least are not far from it.

trokit ketuBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 01:34pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
U knaqa krejt te iky website!!

A i keni pa naj here lulet kshtu?

Exploded Flowers By Fong Qi Wei

Per ma shume, trokit ketuBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
- Stella -
Fri Jan 27 2012, 08:42am

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501Sot asht dita e Memories qe Italia (por edhe Anglia dhe Gjermania)ka vendos ne perkujtim te 'Shoah',dergimi dhe shfarosja e hebrenjve ne Auschwitz dhe ne kampet e tjera te perqendrimit.
Kjo dite asht fiksu per me kujtu dhe vecanarisht per te mos harru kete popull qe ka pesu tortura,burgosje,jete ne kushte mizore dhe antinjerzore dhe ne fund vdekjen ne menyra te tmerrshme.6 MILION HEBRENJ!!

Un mendoj se keto fakte duhet permend cdo vjet vetem per mos me leju qe te bijn ne harres,ne menyr qe edhe brezat e ardhshem te jene ne dijeni te kesaj masaker njerzore qe asht ba.Me ka taku shum here me ndi deshmit qe jane mbledh ner vite te njerzve qe kan pshtu dhe kam mbet thjesht pa fjale.Shpresoj qe njerzimi mos te jetojn ma nji periudh te tille.
Kjo poezija asht shkru per kete rast:

C’è un paio di scarpette rosse
numero ventiquattro
quasi nuove:
sulla suola interna si vede ancora la marca di fabbrica
“Schulze Monaco”.
C’è un paio di scarpette rosse
in cima a un mucchio di scarpette infantili
a Buckenwald
erano di un bambino di tre anni e mezzo
chi sa di che colore erano gli occhi
bruciati nei forni
ma il suo pianto lo possiamo immaginare
si sa come piangono i bambini
anche i suoi piedini li possiamo immaginare
scarpa numero ventiquattro
per l’ eternità
perché i piedini dei bambini morti non crescono.
C’è un paio di scarpette rosse
a Buckenwald
quasi nuove
perché i piedini dei bambini morti
non consumano le suole.

Joyce Lussu

(M'falni nqoftse e kam vu kete lajm ne nji seksion t'gabum po nuk disha ku me e vu)


[ Edited Fri Jan 27 2012, 09:10am ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
SuperGirl
Fri Jan 27 2012, 10:19am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Interesant stellin. nuk e disha qe festohet nji dite e tilleBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
babo
Fri Jan 27 2012, 12:40pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Giethoorn, fshati pa rrugë automobilistike.

[ Edited Fri Jan 27 2012, 12:42pm ]

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Wed Feb 01 2012, 04:53pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ahh...me shku vec per nji fundjave njaty, t'bika truni n'qetesiBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
- Stella -
Mon Mar 26 2012, 12:40am

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501

[ Edited Mon Mar 26 2012, 12:41am ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Mbreteresha
Fri Apr 27 2012, 12:14pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Një grua meksikane është shtatzanë dhe do të lindë nëntë fëmijë, duke barazuar rekordin e mbajtur aktualisht nga një australiane.

Lajmin e bëri të ditur televizioni “Televisa”, që raportoi se Karla Vanessa Perez, zbuloi pas ekografisë se është duke pritur gjashtë vajza dhe tre djem.

Aktualisht, Perez është shtruar në një spital të shtetit të Koahilias, pranë kufirit me SHBA-në. Ajo është në muajin e tetë të shtatzanisë dhe nëse gjithçka do të shkojë mirë, pritet të lindë në fund të majit.

Perez, mosha e të cilës nuk u bë e ditur nga televizioni meksikan, mbeti shtatzanë nëpërmjet farëzimit artificial.

”Është ende herët për të menduar për emrat e fëmijëve, për më tepër që do të më duhet të mendoj gjatë, pasi janë shumë. Kryesorja është që gjithçka të shkojë mbarë dhe më pas do të ketë kohë për të menduar për emrat”, deklaroi Perez nga shtrati i spitalit në të cilin po qëndron.

Më parë, të paktën në dy raste të tjera janë regjistruar lindje të nëntë fëmijëve, por jo të gjithë kanë arritur të mbijetojnë. Perez është gjithashtu nënë e tre fëmijëve, edhe ata të lindur si trinjakë.
Sipas librit të rekordeve “Guinness”, numri më i madh i fëmijëve të lindur nga një nënë e vetme është 69.

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Apr 27 2012, 12:18pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
In love ka shkruar:

Një grua meksikane është shtatzanë dhe do të lindë nëntë fëmijë, duke barazuar rekordin e mbajtur aktualisht nga një australiane.

Lajmin e bëri të ditur televizioni “Televisa”, që raportoi se Karla Vanessa Perez, zbuloi pas ekografisë se është duke pritur gjashtë vajza dhe tre djem.

Aktualisht, Perez është shtruar në një spital të shtetit të Koahilias, pranë kufirit me SHBA-në. Ajo është në muajin e tetë të shtatzanisë dhe nëse gjithçka do të shkojë mirë, pritet të lindë në fund të majit.

Perez, mosha e të cilës nuk u bë e ditur nga televizioni meksikan, mbeti shtatzanë nëpërmjet farëzimit artificial.

”Është ende herët për të menduar për emrat e fëmijëve, për më tepër që do të më duhet të mendoj gjatë, pasi janë shumë. Kryesorja është që gjithçka të shkojë mbarë dhe më pas do të ketë kohë për të menduar për emrat”, deklaroi Perez nga shtrati i spitalit në të cilin po qëndron.

Më parë, të paktën në dy raste të tjera janë regjistruar lindje të nëntë fëmijëve, por jo të gjithë kanë arritur të mbijetojnë. Perez është gjithashtu nënë e tre fëmijëve, edhe ata të lindur si trinjakë.
Sipas librit të rekordeve “Guinness”, numri më i madh i fëmijëve të lindur nga një nënë e vetme është 69.


Ishtu asht kur nderhyhet artificialisht. Per ate, shume prej aktoreve/artisteve te Hollivudid bajne binjake se fusin disa veze me pase shans po shpesh ndodhe qe krijohen dy ose tre femije.
Well, lamsh


I care and I wish well!

Back to top
OLIVE OYL
Thu May 03 2012, 02:25pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

In love ka shkruar:

Një grua meksikane është shtatzanë dhe do të lindë nëntë fëmijë, duke barazuar rekordin e mbajtur aktualisht nga një australiane.

Lajmin e bëri të ditur televizioni “Televisa”, që raportoi se Karla Vanessa Perez, zbuloi pas ekografisë se është duke pritur gjashtë vajza dhe tre djem.

Aktualisht, Perez është shtruar në një spital të shtetit të Koahilias, pranë kufirit me SHBA-në. Ajo është në muajin e tetë të shtatzanisë dhe nëse gjithçka do të shkojë mirë, pritet të lindë në fund të majit.

Perez, mosha e të cilës nuk u bë e ditur nga televizioni meksikan, mbeti shtatzanë nëpërmjet farëzimit artificial.

”Është ende herët për të menduar për emrat e fëmijëve, për më tepër që do të më duhet të mendoj gjatë, pasi janë shumë. Kryesorja është që gjithçka të shkojë mbarë dhe më pas do të ketë kohë për të menduar për emrat”, deklaroi Perez nga shtrati i spitalit në të cilin po qëndron.

Më parë, të paktën në dy raste të tjera janë regjistruar lindje të nëntë fëmijëve, por jo të gjithë kanë arritur të mbijetojnë. Perez është gjithashtu nënë e tre fëmijëve, edhe ata të lindur si trinjakë.
Sipas librit të rekordeve “Guinness”, numri më i madh i fëmijëve të lindur nga një nënë e vetme është 69.


Ishtu asht kur nderhyhet artificialisht. Per ate, shume prej aktoreve/artisteve te Hollivudid bajne binjake se fusin disa veze me pase shans po shpesh ndodhe qe krijohen dy ose tre femije.
Well, lamsh
asht tan aja pare n'at mes***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
MiCoLjA
Thu May 03 2012, 02:31pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
qa nuk nin robi nji me pas ne bark edhe te lodh jo ma 9 omg Zoti e nimoft at gru se heroin si thot a-cat po del

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Tue May 08 2012, 10:34am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
16 Most Expensive Materials in the World


Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OLIVE OYL
Thu May 10 2012, 09:01pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082


U.S. firm The Amazing Jellyfish (theamazingjellyfish.com) takes the bioluminescent bodies of creatures that have died of natural causes and encase them in resin, thus preserving not just their bodies, but also their incredible glow-in-the-dark properties.
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Thu May 10 2012, 10:03pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082

Created by Bartholomäus Traubeck, Years is a record player that translates wood’s year rings into sound. Using a ps eye camera, the grain on the slices of wood is read and converted into music.
trokit ketu***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Thu May 31 2012, 12:43pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
40 fotot ma te fuqishme qe jane ba ndonjihere.
M'kane emocionu jashte mase. I'm in tears :/trokit ketuBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
S~erenity
Fri Jun 01 2012, 10:46am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
SuperGirl ka shkruar:

40 fotot ma te fuqishme qe jane ba ndonjihere.
M'kane emocionu jashte mase. I'm in tears :/trokit ketu


Shume goditese, m'rrenqethen! Falemners qe na i solle hon!
Back to top
lissandro
Thu Jun 21 2012, 03:32pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Thu Jun 21 2012, 04:17pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
trokit ketu

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
~*Christel*~
Fri Jul 06 2012, 03:43pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Keku me i shtrenjt ne bote

trokit ketu
Back to top
SuperGirl
Fri Jul 06 2012, 06:52pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
~*Christel*~ ka shkruar:

Keku me i shtrenjt ne bote

trokit ketuAs mu spo m'duket naj kush e di se ca. me 700€ jetoj nji muj. lolBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
S~erenity
Tue Jul 10 2012, 07:16am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 59 60 61 62 63  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.5063 sec, 0.1165 of that for queries. DB queries: 67. Memory Usage: 3,168kB